התלבטות

התלבטות

אתה הגדול מכולם
האהבה שלי אליך והקשר שלי אליך עצומים
אבל
פתאום אני קוראת במה שאמור להיות התכנים שאתה נתת
ולא מדבר אלי בכלל בכלל
פעם קראתי שגלובליזציה זה אומר שתכנים מערביים רומסים תרבויות
אבל אני מרגישה שהכתוב הזה ממש סותר אותי- את הרגשות והמחשבות שלי
אולי אני מערבית מדי
ולא יכולה לעזוב
כי זה המקום שלי בעולם
ואני כן מאמינה בך
מה- למצוא דת אחרת?!
זה נשמע כל כך זר
השייכות שלי לסביבה מסוימת חשובה
אני חייבת להיות בדת מסוימת, זה צורך שלי כי אני פשוט יודעת שאתה קיים
אבל להשתייך לדת אחרת יהפוך את כל העולם שלי
ועוד לא מצאתי משהו ספציפי- אז למה להתחיל לחפש?
ועדיין מדי פעם תופסת אותי מועקה שאני מגבילה את עצמי בלי אמונה אמיתית

yehudit4god

New member
מבינה את ההתלבטות

שאלתי את עצמי משהו מאוד דומה בשבוע שעבר. אבל זו הדת שלנו וכל מה שגדלנו עליו. זה מוטמע בנו ברמה כזו שכל דת אחרת לא באה בחשבון למרות שיש דתות יפות ושפויות הרבה יותר מהיהדות.
ואיך נשארים מאמינים ואיך חיים את האמונה כשהדרך היחידה זה לבצע טקסים דתיים שכמו שאמרת, אנחנו מערביים כל כך שזה לא מדבר אלינו כבר...
התכנים שהוא כביכול נתן לא מסתדרים לנו בהגיון. לפחות לא לי. אז למדתי להפריד בין מה שמגיע מלמעלה ומה שהמציאו רבנים או סתם פירשו יתר על המידה. וגיליתי שבין להיות דתי לחילוני יש מקום אחד לא רע באמצע שבו אפשר להאמין ולחיות את אלוהים גם עם מספר בסיסי של מצוות שיש בהן הגיון כלשהו שלא נוגד את ההגיון והחברה שאנחנו חיים בה. זה עוזר לשמור על האמונה ומקרב אותנו קצת אליו אבל נשארים עדיין מחוברים למציאות ולהגיון ולתרבות המערבית שבלתי אפשרי בלעדיה.

אין מלבדו
ואין בשום דת אחרת קסם שישמע לך יותר הגיוני. הכל עובד על אותו רעיון.
אמונה וטקסים.
קחי לך מה שיושב לך טוב מתוך המסרים שהדת נותנת ותחיי אותם. מה שלא יושב לי טוב אני מסננת.

מזדהה עם מה שאמרת

אבל מודה שאף פעם לא חשבתי על זה שאולי כל הדתות אותו הדבר..תמיד הנחתי שאם יש אלוהים אז אמורה להיות איזו אמת שם בחוץ. אבל האמת לפי מה שרואים בפועל כשמסתכלים על דתות שונות יכול להיות שאת צודקת- לא נתקלתי במשהו שחורג מהרעיון של אמונה וטקסים ואמונות משונות..

yehudit4god

New member
לפחות...

לפחות על דבר אחד הדתות הגדולות מסכימות. אל אחד.

הטקסים זה רק כדי להזכיר לנו, שלא נשכח מי מנהל את העולם, רוב החוקים הקטנים מסביב מיותרים ומקשים את החיים בלי ערך מוסף. לטעמי אפילו גורמים לו להראות די מטומטם.

משתדלת לשמור על העקרונות הגדולים.
זה לא תמיד מצליח לי.

למעלה