לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74707,470 עוקבים אודות עסקים

פורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'עצבר, מישהו באמת מוכיח שאתה טועה...'
עצבר, מישהו באמת מוכיח שאתה טועה...
<< ההודעה הנוכחית
06/02/2020 | 08:12
6
71
לצפיה ב-'בשביל מה זה טוב? סוף סוף הוא הפסיק לכתוב פה!'
בשביל מה זה טוב? סוף סוף הוא הפסיק לכתוב פה!
06/02/2020 | 11:47
1
26
עוד קשקשן צמרת...
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'כי הוא גם מדען וגם משיח'
כי הוא גם מדען וגם משיח
06/02/2020 | 19:40
31
לצפיה ב-'גם לפי תורת היחסות של אינשטיין ניתן להגיע לכל כוכב תוך שניות'
גם לפי תורת היחסות של אינשטיין ניתן להגיע לכל כוכב תוך שניות
06/02/2020 | 21:26
3
37
הרי אם אני אזוז במהירות שקרובה למהירות האור אז השעון שלי ילך מאוד לאט כך שתוך שניות מנקודת המבט שלי אגיע למרחק שהוא מליונים של שנות אור מנקודת המבט של כדור הארץ.

הבעיה היחידה היא שהגוף לא יכול לעמוד בתאוצה כה גבוהה אבל אם אני זז בתאוצה קבועה של 10 מטר בשניה לכיוון גלקסיה במרחק של שני מליון שנות אור יקח לי הרבה פחות מ2 מליון שנה להגיע לפי השעון שלי.

לא יודע כמה זמן בדיוק ,ואת זה אני משאיר לפיזיקאים לחשב.
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'באיזה ביטחון אתה אומר כאלו שטויות!'
באיזה ביטחון אתה אומר כאלו שטויות!
11/02/2020 | 06:23
2
29
לצפיה ב-'אני אכן בטוח בעצמי כי מהמעט שאני יודע '
אני אכן בטוח בעצמי כי מהמעט שאני יודע
12/02/2020 | 21:17
1
27
הזמן עובר מהר יותר על גופים שזזים מהר.

אם אני זז לכוכב במרחק 2 מליון שנות אור מכדור הארץ במהירות קרובה למהירות האור אז מנקודת ראותי המרחק מתקצר כך שהמרחק שלי מאותו כוכב יכול להפוך לשנת אור אחת מנקודת ראותי.

אני לא מומחה גדול בתורת היחסות אבל מעט אני יודע.

מצאתי די בקלות לינק שמוכיח את זה.

חדשות המדע >>
לצפיה ב-'אני אנסה להסביר על מה הזדעקתי:'
אני אנסה להסביר על מה הזדעקתי:
13/02/2020 | 15:46
40
הזמן *תמיד* מתקתק הכי מהר במערכת המנוחה של השעון. לא זו גם זו, כל השעונים מתקתקים באותו הקצב במערכת המנוחה שלהם. הזמן העצמי הוא שמורה לוקאלית של הטרנספורמציה בין מערכות יחוס. בהיבט הזה - לעניות דעתי - הסירטון שקישרת אליו מאוד מטעה.

השעון שלך לעולם יתקתק יותר לאט מנקודת המבט של מערכות ייחוס אחרות הנעות במהירות ביחס למערכת המנוחה שלך, או אם אתה נמצא בתאוצה ביחס להן (או לחליפין - ובשקילות מלאה - אם אתה נמצא בשדה כבידה).  אגב, תאוצה נמדדת ביחידות של מטר לשנייה בריבוע, מהירות נמדדת ביחידות של מטר לשנייה.

בנוגע לזמן המסע: יש דרך לחשב זאת במדויק ובאמת הנוסע יגיע למחוז חפצו בזמן קצר יחסית מבחינתו, זאת כאשר מנקודת המבט של אחיו בכדור הארץ יחלפו עידן ועידנים. עובדה זו היתה עילא לפרדוקס-לכאורה המכונה "פרדוקס התאומים" אבל אין כאן כל פרדוקס אמיתי. 

חדשות המדע >>

הודעות אחרונות

12:28 | 04.04.20 ב ן ח ו ר י ן
23:31 | 18.03.20 אורחים בפורום
10:30 | 14.03.20 ב ן ח ו ר י ן
00:38 | 29.02.20 Jasmine851
10:42 | 26.02.20 דיברגנט
10:52 | 25.02.20 הצב של ארכימדס
11:05 | 22.02.20 ב ן ח ו ר י ן
11:07 | 15.02.20 ב ן ח ו ר י ן
07:12 | 06.02.20 אורחים בפורום
21:04 | 30.01.20 aaa123
23:02 | 16.01.20 שם מקורי 19
15:34 | 15.01.20 אורי יעקוב
22:37 | 11.01.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ