לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74267,426 עוקבים אודות עסקים

פורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'הפרכה פשוטה אך ניצחת לטענות הגאומטריה העצברית:'
הפרכה פשוטה אך ניצחת לטענות הגאומטריה העצברית:
11/01/2020 | 23:37
13
54

ע.אַצַבָּע ידידי, לאסונך, כל קשקושיך מתנפצים על שרטון ההפרכה הפשוטה, המזוקקת, התמציתית, מועטה המחזיקה את המרובה, הקלה להבנה ואף אינטואיטיבית, לאמור:

ארך קשת מעגל עליה נשענת זוית מרכזית θ הוא בהגדרה r*θ.
ארך הקשתות של מעגלים שונים בעלי מרכז משותף, עליהן נשענת זוית מרכזית משותפת, θ, הוא r*θ, לכל θ ולכל r (קרני הזוית המרכזית המשותפת θ חותכות את המעגלים השונים) ובהכללת θ למלא הזוית הנפרשׂת מנקודת המרכז המשותף - למלֹא ההקף. לכן היחס בין ההקפים השונים הוא כיחס בין הרדיוסים השונים. זה ענין של הגדרה, מבלי לדבר כלל על π.

"לכל קו עגול סגור יש אורך ממשי וצורה ייחודית לאורך ממשי זה"?
"ארך ממשי" - ברור.
"צורה יחודית" - מה פתאום?!
כחסר השכלה בסיסית אתה מבלבל בין דמיון לבין חפיפה.

שני אוביקטים הם דומים אם ניתן לקבל את האחד מן האחר על ידי הזזה, סיבוב, השתקפות (במראה, mirroring), או scaling (הגדלה או הקטנה).

שני אוביקטים הם חופפים אם ניתן לקבל את האחד מן האחר על ידי הזזה, או סיבוב (ואולי גם השתקפות, אך איני בטוח בכך), אך לא scaling.

מסקנה: כל המעגלים דומים זה לזה ואין בהם דבר ספציפי זולת רדיוסם.

"מתח" מעגל כרצונךבאפן איזוטרופי(*), או "כווץ" אותו כרצונך איזוטרופית(*) ותקבל מעגל אחר, אולם כל המעגלים דומים זה לזה, בדיוק כשם שכל הרבועים דומים זה לזה, וכשם שכל המשולשים שווי הצלעות דומים זה לזה...

(*) פתח מלון טוב על הברכיים (או העזר ב- Google Translate) וחפש המושג Isotropic...
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'אתה לא חושב שיש כבר מספיק שרשורי עצבר?'
אתה לא חושב שיש כבר מספיק שרשורי עצבר?
<< ההודעה הנוכחית
12/01/2020 | 18:40
12
9
לצפיה ב-'דומה כי John Doe מנסה להניס את aetzbarr.'
דומה כי John Doe מנסה להניס את aetzbarr.
12/01/2020 | 19:33
11
32
האם טוב הוא בעיניך ש- aetzbarr מחבל בפורום והורס אותו עם הבליו?
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'אל תבין אותי לא נכון, אני בעד'
אל תבין אותי לא נכון, אני בעד
12/01/2020 | 21:07
10
31
אבל אולי לא כדאי לפתוח עוד יותר שרשורים מהשיטפון שכבר קיים בכל מקרה.
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'critical צודק. החלטתי להכרית תקווה מלב aetzbarr כי יוכל'
critical צודק. החלטתי להכרית תקווה מלב aetzbarr כי יוכל
12/01/2020 | 21:39
8
66
להמשיך לעשות שמוש מחוצף בפורום זה כלוח מודעות להבליו.
אם אצליח - יהיה זה ה- thread האחרון כאן בענין "פאי משתנה" ההזוי ולאחר מספר שבועות ניתן יהיה למחוק את כל ה"דיונים" העקרים בנושא זה ולהתמקד ב- Science News...
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'עצבר הוא לא הטרחן הכפייתי היחיד כאן'
עצבר הוא לא הטרחן הכפייתי היחיד כאן
14/01/2020 | 07:59
7
45
יש פה עוד כל מיני 'thinkers' שבטוחים שהעולם חייב לשמוע מה יש להם לאמר בטרם יאבד בדרכי תוהו. 
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'Free Thinking היא משהו חשוב מאד, אשר חסרה בברור ל- aetzbarr.'
Free Thinking היא משהו חשוב מאד, אשר חסרה בברור ל- aetzbarr.
14/01/2020 | 14:16
6
63
עדיין אני מתקשה להכריע האם aetzbarr היתל בכולם משך כשני עשורים (שאני יודע עליהם, ואפשר שיותר מכך, שנעלמו מעיני), או שמא סבל מהפרעה נפשית שטרם הוגדרה במדריך הלקויות הנפשיות.

מכל מקום, החלטתי לנטר גם את פורומי "מתמטיקה" ו"לימודי פיזיקה", אך להתיר את פורום "חתולים" ולהותירו לו...
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'אני לגמרי חולק עליך'
אני לגמרי חולק עליך
19/01/2020 | 15:09
5
32
עצבר מלא עד מעל לגדותיו במחשבות. הבעיה שלו היא שהוא בחר לבטל את כל השגי האנושות מקדמת דנא. הוא זרק לפח את כל הידע העצום שנצבר, את כל השגיאות שאי פעם נעשו, את כל הגאונות והיצירתיות שטובי בני האנושות אי-פעם הגו, והחליט שהוא יעשה את הכל לבדו, וטוב יותר. והתוצאה עלובה ועגומה. זה בדיוק מה שקורה עם כל הטרחנים הכפייתיים באשר הם. איכשהו הם לא מצליחים להבין וללמוד "בדרך הקשה" ואז הם בוחרים "בדרך משלהם". הם בטוחים לחלוטים - למשל - שאם שריידינגר נראה בדיוק כמו בן אדם, ואם גם הם נראים כמו בני אדם, הרי שהם מסוגלים "לחשוב טוב" לפחות כמוהו. מה שהם לא מבינים ולעולם גם לא יבינו ויפנימו הוא -  שבמהות - עולמו הקונטמפלטיבי של שרידינגר מצוי מעבר לכל מה שהדמיון שלהם יוכל אי פעם להגות. בדמיונם הילדותי הם עפים על עצמם משל היו שועי האנושות לדורותיה... עצבר משווה עצמו בדמיונו לפרמה, הבחור השני סבור ששיעור קומתו כשל מפתחי תורת הקוונטים. חשיבה חופשית לא חסרה להם. חסרה להם השכלה, יכולת, ענווה מינימלית ותפיסת ריאלית של עצמם ומגבלותיהם. 
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'אתה'
אתה
19/01/2020 | 22:30
4
23
לצפיה ב-''
20/01/2020 | 16:19
3
20
אם לא היית סבור כך הייתי קצת מודאג.
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'יפה. אז שאלה'
יפה. אז שאלה
20/01/2020 | 21:37
2
23
נולדת ככה סתום?
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'שאלה רפה, תשובה יפה:'
שאלה רפה, תשובה יפה:
21/01/2020 | 06:41
1
30
בעיניי הסומים אני סומא,
ובעיני הסתומים - סתום; 
בעיניי הרואים אני רואה למרחוק
ובעיני הפקחים - נבון ועמוק.

(החריזה בשביל להעלות חיוך אצל עצבר שבדרך כלל אוכל ממני רק מרורים)
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'חח אתה נבון ועמוק?'
חח אתה נבון ועמוק?
21/01/2020 | 20:42
23
אל תחמיא לעצמך. לא עצבר ולא אף אחד אחר אוכל ממך מרורים. אתה מייחס לעצמך גם חשיבות שאין לך.
חדשות המדע >>
לצפיה ב-'הבהרה חשובה (למי שעדיין לא הבין)'
הבהרה חשובה (למי שעדיין לא הבין)
13/02/2020 | 22:02
8
הגולש John Doe הוא משת"ף של חולה הנפש עצבר.
הוא לא מפריך שום דבר מהשטויות של עצבר, כל ה"הפרכות" שלו הן שטויות במיץ עגבניות מבחינה מתמטית. "קרח יבש" כלשונו.

הגולש הזה משקר. אין לו שום מטרה "להביס את עצבר", ובכלל "להוכיח לו" משהו.
הוא מודע היטב לעובדה, שעצבר לעולם לא שומע מה אומרים לו, ואם שומע אז לא מבין. הגולש הנ"ל יודע מצוין שלדבר אל עצבר זה כמו לדבר אל הקיר.

וכמובן, גם עצבר יודע שהוא יודע, ושניהם פשוט עושים הצגה, שמטרתה היא ליצור מראית עין של "קהל". המשת"ף הזה עושה פרסומת לשותפו עצבר גם בפורום מתמטיקה - תחת הכינוי backbecher או משהו כזה.

אני לא מבין למה מנהלי הפורום הנוכחי כל כך "ליברלים" ביחס לצמד הטרולים הזה. אולי גם הם בחופש, כמו מנהל פורום מתמטיקה?
חדשות המדע >>

הודעות אחרונות

11:05 | 22.02.20 ב ן ח ו ר י ן
11:07 | 15.02.20 ב ן ח ו ר י ן
07:12 | 06.02.20 אורחים בפורום
21:04 | 30.01.20 aaa123
23:02 | 16.01.20 שם מקורי 19
15:34 | 15.01.20 אורי יעקוב
22:37 | 11.01.20 אורחים בפורום
17:45 | 08.01.20 ערןל1
20:28 | 22.12.19 aetzbarr
10:54 | 21.12.19 ב ן ח ו ר י ן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ