7 מניפולציות שחוקרים וחברות תרופות עושים במחקרים קליניים

דיברגנט חדש

Well-known member
7 מניפולציות שחוקרים וחברות תרופות עושים במחקרים קליניים

הם מטים את פרסום המחקר, מעוותים את התוצאות החיוביות ומטאטאים את התוצאות השליליות מתחת לפני השטח. שבע מניפולציות שחוקרים וחברות תרופות עושים בכל הנוגע לפרסום מחקרים קליניים שיגרמו לכם, וגם לרופא שלכם, לשקול היטב את ההמלצה הרפואית הבאה שלו, שמתבססת על מה שמוכר לנו כ"רפואה מבוססת ראיות"

AnarchistPhilosopher

Well-known member
money money money

אם הכל נסוב סביב הכסף זה לא מפתיע שיש שמעוותים את האמת כדי לעשות עוד הרבה כסף.
&nbsp
כל החברה בנויה סביב הכסף...
אפשר לחשוב שהידיעה הזו שהבאת מפתיעה מישהו.
&nbsp

ערןל1

Active member
זה לא רק כסף

תוצאות חיוביות תמיד יותר מענינות אותנו מתוצאות שליליות אלא אם כן זה סותר ידע קודם. לדוגמא: אם תקרא ידיעה שאספרגוס לא מרפא סרטן ואף אחד גם לא חשב שהוא מרפא סרטן הידיעה הזאת לא תעניין אתך במיוחד.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אז מה המניע לפרסם ידיעה שקרית אם לא כסף?

הרי אנשים מקודמים באקדמיה לפי כמות המחקרים ולא לפי האיכות שלהם.
אם זה היה להיפך אנשים לא היו ממהרים לפרסם.
&nbsp
היגס בריאיון אמר שבמערכת האקדמית הנוכחית הוא לא היה מצליח להשיג קביעות בגלל שהוא לא פירסם הרבה.
&nbsp
גל-מן בריאיון שאפשר למצוא ביוטיוב אמר שצריך למצוא אנשים שיפרידו את המוץ מהבר, כלומר יסננו את העבודות שהן זבל לעומת העבודות ששוות משהו, הבעיה שעבודה סיזיפית כזו לא מתוגמלת כיאה.
&nbsp

ערןל1

Active member
כבוד,קושי להודות בטעות,הצדקת המאמץ.

מעבר לזה יש לנו (כפי שאמרתי) הטיה לכיוון החיובי.

עם גוף ההודעה אני מסכים

guprnds

Active member
לדעתי המדדים המובילים היום הם

מספר הציטוטים ואיכות המצטטים. זה משקלל קצת יותר טוב את איכות העבודה, אם כי ברור שזה לא תנאי הכרחי לאיכות ובוודאי שגם לא תנאי מספיק.

דיברגנט חדש

Well-known member
בדרך כלל, זה הולך ביחס ישר לדירוג המאמר.

אגב, זה לא נכון שרק כמות המאמרים חשובה, אלא גם היכן פורסמו.

guprnds

Active member
נדמה לי שבמקרה של היגס

דחו את המאמר שלו והוא נאלץ לפרסמו בעיתון יותר שולי... יחד עם זאת היגס פרסם מכניזם קלאסי לשבירת סימטריה שלא היה אפשר להוציא ממנו מידע מועיל. בראוט ואנגלרט פרסמו במקביל מכניזם של תורת השדות וממנו אפשר היה לנפק ניבויים. למרבה הצער החלקיק נקרא דווקא על שמו של הראשון ללא איזכור לשניים החשובים יותר. בראוט נפטר טרם גילוי החלקיק ולכן גם לא קיבל נובל...

AnarchistPhilosopher

Well-known member
כל מי שמוכן להקריב את שעות השינה תמורת העמקת הידע מגיע לו

פרס...
&nbsp
לא אכפת לי איך קוראים לפרס.
&nbsp

hnc

New member
הכל נסוב סביב הכסף? אתה בטוח?

מאה אחוז?
אין איזה עוד דבר או שניים (ואפילו 3 ואולי גם 4) שחלק מההכל הזה נסוב גם סביבם בנוסף לכסף?

hnc

New member
זה ידוע מזמן. אבל אין להכליל.

עם כל הדברים הרעים שיש בתרופות מסויימות בסה"כ הן עוזרות יותר ממזיקות ואני מדבר מתוך ניסיון.
בנוסף, כידוע תרופות כאלה ואחרות ממש מצילות חיים.

למעלה