פרויקט עץ החיים הפתוח

או אם לתמצת את ההודעה שלך בשורה

אין לך דוגמאות לכולם, אבל אתה נורא נורא משוכנע שהן קיימות והן מושלמות, ושיש להן רכיבים ייחודיים.

אני בטוח שהצלחת לשכנע את כולם...

זה דווקא בדיוק אותו הדבר.

אתה צריך גם שיעורים בעברית פשוטה? אם אתה אומר על משהו שבעקרון הוא לא יכול להימצא, זה אומר שאין אפשרות תיאורטית להימצאו של הדבר. אם אין אשפרות תיאורטית, קל וחומר שאין אפשרות מעשית. כיוון שהראיתי לך שהדבר נמצא, ברור שיש אפשרות מעשית, ולכן ברור שיש אפשרות תיאורטית.

xianghua

New member
למה לא?

באופן עקרוני (באופן כללי) מסטיק לועסים בשביל הכיף. אלא אם כן רוצים להשתמש בו כדבק.

יופי נחמה.

אז לא יכולת לכתוב "באופן כללי" בהתחלה במקום המונח השגוי "באופן עקרוני"? או שלא ידעת שהמילה "עקרוני" אין פירושה "כללי", אלא יש לה משמעות אחרת לגמרי?

אה, ושכחתי את החלק הכי חשוב

למה את חושב שחזרתי בי מהעובדה שעקרון העץ הוא אחת ההוכחות הנפוצות לאבולוציה?

העובדה הזו לא קשורה בכלל לשאלה האם זו הוכחה נכונה או לא, וכפי שכתבתי לך כבר קודם - בשונה ממך - אני מסרב להביע דעה נחרצת בדברים בהם אני לא מבין מספיק, ולכן לא כתבתי כלום לגבי הנושא של תקפות ההוכחה הזו.

שאלתי שתי שאלות

(למעשה שלש, אבל על השלישית ויתרתי לעת עתה), ועדיין לא קיבלתי תשובה ישירה לאף אחת מהן. כדי להקל עליך, אני שב ושואל אותן, ומזמין אותך להצביע על המקום שבו השבת לאחת מהן ישירות אם זה המצב לדעתך.

1. האם הדגמת עץ היררכי במכוניות על אוסף התכונות שביקשתי (ראה הדגשה לעיל) בצורה שתיארתי בהודעה הפותחת שלי?

2. נניח שאחת התכונות הרלוונטיות לבניית העץ (שנסמנה כתכונה א') מחלקת את הפרטים לקבוצות 1 ו-2 (המקיימים את התכונה ואלה שלא - בהתאמה).
נניח כעת שקיימת תכונה ב' שגם כן רלוונטית לבניית העץ, כך שחלק מהפרטים בקבוצה 1 מקיימים אותה וחלק לא, וחלק מהפרטים בקבוצה ב' מקיימים אותה וחלק לא.
האם מצב כזה אפשרי בעץ היררכי או לא?

אנא ענה על שתי השאלות בכן או לא.

שוב אתה מתקשה בהבנת הנקרא

לא הסכמתי שלא ניתן לסדר את כל היצורים בעץ היררכי, פשוט לא טענתי את זה מעולם, כיוון שבשונה ממך - אני נזהר מהבעת דעה בנושאים שאני לא מבין בהם.
אני מקווה שההבדל בין השניים ברור לך.

לגבי המכוניות - אני חוזר על השאלה. האם ידעת מהי המשמעות של עץ היררכי לפני ההודעה שלי?
מהכותרת של ההודעה שלך - "אם כך העץ כבר הופרך מזמן", אני אמור לכאורה להסיק שלא ידעת שזו המשמעות של עץ היררכי, ואני אשמח אם תודה בכך במילים מפורשות.
אם ידעת מהי המשמעות, אתה מוזמן להציג לי עץ היררכי עבור התכונות הספציפיות שביקשתי. תודה.

למעלה