אמינות הגרפולוגיה...

aFish

New member
אמינות הגרפולוגיה...../images/Emo140.gif

שלום לכולם. לא ממש יצא לי לעיין כאן בפורומכם אבל נראה לי מקום לא רע לשאול את שאלתי. לאחרונה העלינו אופציה לביצוע ניתוח גרפולוגי כחלק מתהליך גיוס עובדים אצלינו בחברה. הרעיון היה להשתמש בזה ככלי תומך לקבל איזו פרספקטיבה על תחום יותר קשה לאיבחון בראיונות המיקצועיים שלנו (חברת תוכנה מאד קטנה). אני הייתי קצת סקפטי אז הרצנו איבחון על עצמי כדי להתרשם. הייתי די מרוצה (ומופתע) מהתוצאה והחלטתי ללכת על זה במקרים שנראים לנו דורשים. הבוס שלי (אדם מבוגר) קצת קיבל פריחה מהנושא וטען כנגד הרעיון. היה קשה לי לענות על הטיעון מדוע להשתמש בגרפולוגיה שאינה כלי מדעי בעצם. היה לי גם קשה לענות מדוע לא להשתמש בשרותי מכון איבחון מהסוג הקונבנציונאלי (אדם, פילת וכד') המבצעים ניתוח בכמה זויות כולל שיחות פסיכולוג. איבחון במכונים כאלו אינו יקר משמעותית מאיבחון גרפולוגי (אולי כפול אבל מבחינת מחיר מוחלט עדין פחות מ-1000 ש"ח שזה יחסית נמוך במונחי עלות גיוס כח אדם לתחום התוכנה. איבחון מקוצר, חצי יום, בכזה מכון עולה כמעט זהה). אמנם אתם קצת משוחדים
אבל בכל זאת איך תוכלו לחזק את התחום? אני בסך הכל מסתמך על ניתוח אחד מוצלח על עצמי שהיה בשבילי אינדיקציה טובה אבל זה לא טיעון מספיק חזק. אם מסתכלים במקור כמו ויקיפדיה למשל על מה שכתוב על גרפולוגיה...הייתי אומר שזה נשמע קצת בעייתי. תודה לעונים.

למעלה