אירוח ד"ר מיכל קאופמן

אתי77

New member
אירוח ד"ר מיכל קאופמן! הנה זה קורה!

אני שמחה לבשר לכם שביום שלישי הבא - 27.05.14
תתארח ד"ר מיכל קאופמן יחזקאלי ותענה על שאלות גולשים.
ד"ר קאופמן הנה רופאה בכירה במחלקת אאג וניתוחי צוואר בהדסה עין כרם, אחראית על תחום אוטולוגיה (מחלות וניתוחי אוזנים בילדים ומבוגרים), ראש צוות שתל השבלול בהדסה .
אתם יכולים לשאול שאלות בכל הנוגע למחלות אוזניים (נוזלים, דלקות...) ובכל הנוגע לשתלים

תודה רבה רבה לד"ר קאופמן אשר הסכימה להתארח!
אמנם האירוח רק בעוד עשרה ימים, אבל אם מתחשק לכם, ניתן לשרשר שאלות כבר עכשיו

מבקשת המלצה לרופא א.א.ג -באזור השרון

קו0פ''ח מאוחדת

קצת רקע: בן שנתיים וקצת. יש חשד לללקות שמיעה.
נזלת כל הזמן. יש פערים בהבנה - אם אני מבקשת ממנו שיביא לי דברים מוכרים כשהוא לידי - הוא יביא.
אם הןא רחוק ממני - לא יביא או יצביע ויסתכל עלי כלא מבין.

אשמח מאוד להמלצות
האם זה גיל מתאים לביצוע בדיקות שמיעה? לניתוח כפתורים? לניתוח כפתורים אם צריך?

אם יגלו שיש לו נוזלים כל הזמן - איך אבצע בדיקת שמיעה? הרי אין בזה טעם אם יש לו נוזלים
זה קצת כמו הביצה והתרנגולת....כדאי לקבוע מעכשיו תור לבדיקת שמיעה? אצל מי?

בקיצור מבולבלת...אשמח להתייעץ אתכן

שסק

רופא אף אוזן וגרון

אנחנו הלכנו באופן פרטי לדר, רווה בכפר סבא
הוא זה שאמר לנו שהבן שלנו לא צריך ניתוח כפתורים והוא צריך מכשירי שמיעה.
אנחנו מאוד ממליצים

אתי77

New member
רופא אף אוזן גרון

ראשית כל, אני מציעה לך לשאול את כל השאלות בשירשור של האירוח של ד"ר קאופמן. היא רופאת אף אוזן גרון מדהימה, שגם מתמחה בתחום של לקויות שמיעה, לכן, היא כתובת נהדרת לכל השאלות.

אני לא מכירה רופא אאג באיזור המרכז.

לגבי כל השאלות, את לגמרי צודקת. חשוב קודם כל לייבש את הנוזלים לפני שמבצעים בדיקת שמיעה, כי אם יש נוזלים, לא יידעו מה המקור של לקות השמיעה.
את נמצאת בשלב הנכון. חפשי רופא אף אוזן גרון, טפלי בנוזלים, ואז תבצעי בדיקת שמיעה. לפחות זאת ההמלצה הלא מקצועית שלי. פשוט, אם תבצעי בדיקת שמיעה ויראו שיש לו נוזלים, יגידו לך לטפל בנוזלים ולחזור על הבדיקה.

שוב, ממליצה לך בחום לשאול את כל מה ששאלת לד"ר קאופמן

תודה לכם - עדכון

הספקתי להיות אצל שני רופאים שונים (
וכל אחד המליץ על משהו אחר

אחד המליץ שאחכה באמת שהנוזלים יספגו עד שאעשה לילד בדיקת שמיעה
השני אמר לא - מה פתאום. עושים בדיקת שמיעה דוקא כשיש נוזלים - כדי לגלות האם הנוזלים מפריעים ומעכבים את השמיעה של הילד.
הרופא הזה גם אמר שלפעמים לוקח שנים עד שהנוזלים נעלמים (גיל 14) -"ומה, את תחכי עד גיל 14 בשביל לעשות לו בדיקת שמיעה??" (ציטוט מדויק)

אז אני מחפשת עכשיו המלצות למכונים לבדיקת שמיעה באזור השרון..

אני יודעת שיש בכפר סבא, בנתניה, ברעננה....

המלצות יתקבלו בשמחה ושוב תודה!!

שסק

liatba7

New member
יש לי

רק חבל שאת לא במכבי....אבל שווה לבדוק ואני כמעט בטוחה במאה אחוז שהוא עובד פרטי ותוכלי לקבל החזרים על יעוץ. ד"ר דוד רחימא.הוא מדהים!!!!!! מקצועי ביותר.הוא עובד גם בתל השומר ויש לו גם קליניקה בנתניה. ממליצה ביותר.
בהצלחה

Rוניקו

New member
דר לויט - רופאת אאג בכוכב יאיר

מקבלת גם חברי קופ"ח מאוחדת, למיטב ידיעתי

mumfor4

New member
יש לי שאלה

הקטנה שלי , בת 4 וחצי סובלת מירידה בשמיעה באוזן ימין ושמיעה גבולית באוזן שמאל .
עקב עיכוב בהתפתחות בדיבור וחששות שלי שהיא לא שומעת טוב , הופנו למרפאת שמיעה , הממצאים glue ear
אני חוששת מהתערבות כירורגית בשלב כזה משום שהבנתי שיכולה להיות הטבה בשמיעה במשך הזמן ובכול זאת עד שאברר הכול לגבי ניתוח הזמנו מכשיר שמיעה לאוזן ימין .
במקביל אנחנו נהיה במעקב המרפאה המטפלת לבדיקות שמיעה חוזרות .

מה הסיכונים בניתוח מסוג זה ? האם למרות הניתוח הבעייה יכולה לחזור על עצמה ?
כול הארה לגבי המצב החדש , תתקבל בברכה
תודה .

אתי77

New member
תגובה מאת ד"ר קאופמן

תפוז קצת משחק מחבואים היום, והתשובה גלשה למטה.
אני מעתיקה אותה כאן כי אני לא מצליחה לשרשר

שלום.
ילדתך זקוקה למעקב של מומחה א.א.ג. הכולל אוטוסקופיה ובדיקות שמיעה חוזרות . החלטה על טיפול ניתוחי (כפתורים) לנוזלים באוזנים תלויה במספר גורמים:
1. מידת ליקוי השמיעה
2. זמן (האם מדובר באפיזודה אחת או נמשך מס חודשים)
3. מידת ההפרעה להתפתחות הדיבור והשפה.
גורמים אלו נלקחים בחשבון על ידי מומחה א.א.ג המכיר את הילדה והוא זה שיחליט האם לנתח.
בעיקרון ניתוח כפתורי אוורור הינו ניתוח פשוט וקצר המבוצע בהרדמה כללית. מבצעים נקב בעור התוף, שואבים את הנוזלים ומחדירים כפתור - צינורית ניקוז המאפשרת שמירה על נקב קבוע.
הכפתורים נפלטים במשך הזמן באופן טבעי החוצה. השיפור בשמיעה הוא מיידי. הסיבוכים בניתוח הם: הפרשות חוזרות, נקב קבוע .

בהצלחה
דר' מיכל קאופמן
&n

liatba7

New member
מבולבלים

היום איתי עבר בדיקת ברה והתקבלו תוצאות שונות מהברה הקודמת...הברה הקודמת הראתה ירידה דו צדדית של 40-45 דציבל פחות או יותר בשתי האזניים,אוזן שמאל הייתה קצת יותר טובה מימין.לפני חודשיים איתי עבר בדיקה התנהגותית במיח"א ונראה שיש שיפור משמעותי בשמיעה ונשלחנו לברה נוספת.זו הבדיקה שביצענו היום שהותירה אותנו בסימן שאלה גדול יותר עם עוד יותר שאלות...לפי הבדיקה של היום אוזן ימין (שהייתה הפחות טובה) יצאה תקינה פחות או יותר-20 דציבל ואוזן שמאל 30-35 בהולכת עצם ובטונאלית 40-45. מה קורה פה? בסיכום כתוב שבאוזן ימין "כנראה בעיה הולכתית" ובאוזן שמאל עיצבית,אבל גם שם בתדר של 1000 דציבל יש הפרש גדול בין הטונאלית לעיצבית על אותו תדר בעיצבית זה 30 ובטונאלית 45. ונאמר לנו שכשיש כזה הפרש גדול יחסית יש סיכוי שזה גם הולכתי.אנחנו ממש מבולבלים.בברה הראשונה אמרו לנו שזה עיצבי,פתאום לא? איך יתכן שיש פה שיפור?? אף אחד לא ממש יודע מה לומר לנו.
סופ"ש נעים ותודה על ההתייחסות :)

תשובה לגבי איתי

שלום.
לפי הפרטים ייתכן שקימת בעיה הולכתית- יתכן ויש כרגע נוזלים באוזנים המסבירים את ההבדל בין הבדיקה בהולכת עצם לאויר. אני מציעה שתיגשי למומחה א.א.ג עם תוצאות הבדיקות. יש צורך בבדיקה של האוזנים ואז תתבצע הערכה מחודשת של המצב.
דר' מיכל קאופמן

ino4ka

New member
אני מרגישה שאני חוזרת לנקודת התחלה וזה מתסקל

אז ככה תקציר

הפגית שלי עברה סינון שמיעה
שמתי לב שהיא לא מגיבה לטריקת דלת וכאלה
ב 7 חודשים בדיקת שמיעה התנהגותי לא תקינה
רופאים בקופת חולים לא רואים נוזלים
רופא פרטית כן רואה נוזלים
10 חודשים ברה נראת תקינה
בין לבין התחילה להגיב לשם שלה, כשדלת ניפתחת מסתובבת לכיוון הדלת
בלון מתפוצץ לידה עשתה עייניים גדולות אך לא הסתובבה לכיוון
ביום העצמאות בזיקוקים לא הגיבה רק הסתקלה וחייכה (היה ממש מרעיש הילד הגדול שלי החזיק לי את היד וכל פעם שהיה זיקוק לחץ אותה חזק)
אתמול שוב התנהגותי- שוב לא עברה את הבדיקה בהצתינות

אמרו שאראה רופא א.א.ג דרשתי ליראות עכשיו (הם היו נחמדים בתל השןמר והכניסו אותי - היה לי תופס 17 כי ידעתי שמשהו כזה יכול ליקרות)

הוא בדק את העוזניים יש נוזלים

קבעו לי תןר לעוד חודשיים לרופא ורז לבדיקה התנהגותית הכל באותו יום

אני מתוסקלת

האי ודעות הורגת אותי מצד אחד יש לי הוכחות שהיא שומעת ומצד שני יש רעשים שהייתי מצפה שהתגובה שלה תיהיה אחרת.

שאלות:

האם העובדה שאנחנו גרים בבית רועש משפיעה על הבדיקה (1. יש לנו מקרר ישן אמקור בן 24 שנה הוא מאוד מאוד רועש ונימצא 4 מטר מהמיטה שלה 2. היא ישנה בחדר שלנו מגיל אפס היא הולכת לישון כשתלוייזיה פועלת עד מאוחר 3. החלון שלנו יצא לרחוב ראשי ויש מכוניות כ הלילה)

למה עושים בסוף הבדיקה את רתיעה
כבר פעם שניה הילדה מפרפרת מפחד גם אני הרי זה לא שהיא לא שמעה ביכלל כלום בבדיקה
אני ממש לא רו להבהיל אותה שוב

תודה מראש

אתי77

New member
בדיקות מבלבלות ומתסכלות

בהחלט מבלבל...
אני אשרשר את שאלתך לד"ר מיכל קאופמן...

תשובה לגבי הפגית

שלום רב
1. לא הייתי סומכת על הבדיקות ה"ביתיות" שאת עושה לה.
2. קיבעי תור למומחה א.א.ג שיבדוק את האוזנים ויחליט אם יש נוזלים . אם הנוזלים נספגו ממליצה לבצע בדיקת שמיעה התנהגותית ואז אם יש ספק לבצע בדיקת ABR בהרדמה. במקרה ויש נוזלים, ניתן לטפל בהם באופן שמרני או על ידי ניקור , או כפתורים ולאחר מכן לבצע בדיקת שמיעה התנהגותית. במקרים אלו חשוב לקבל מידע מוקדם ומדויק ככל שניתן על מידת ליקוי השמיעה על מנת להחליט על הצורך בהגברה.

בהצלחה
דר' קאופמן

tallyko

New member
שלום ד"ר קאופמן

רקע: בת שנה וארבעה חודשים, עברה סינון שמיעה בלידה. בתהליך אבחון במכון להתפתחות הילד בתה"ש עקב עיכוב התפתחותי שפתי-תקשורתי. בתחילה חשדנו מאד בבעיית שמיעה עקב דלקות אוזניים ונוזלים רבים, שטופלו, וכבר חודשיים שאנחנו ללא נוזלים. לפני כ-3 שבועות בדיקת ברה בטשטוש יצאה תקינה-גבולית - 20 דציבל בשתי האוזניים. יש לציין שככל הנראה לא כל הפרמטרים של העיכוב יכולים להיות מיוחסים לבעיות שמיעה, אך חלק גדול כן.
מטופלים במקביל אצל רופא אא"ג ששלח אותנו לבדיקת שמיעה נוספת לאחר שבבדיקת שמיעה התנהגותית ראשונית נראתה ירידה בשמיעה (ללפני כחודשיים), והיא תתקיים בהדסה ב-8.6.

שאלתי: האם יכולה להיות בעיית שמיעה למרות הברה התקינה? האם יכול להיות שנוזלים באוזניים במהלך חודשים חשובים להתפתחות השפיעו ועכשיו נראה שיפור? (כבר רואים שיפור, אבל לא ברור לי מה מקורו, אם עבודה שלנו או שיפור פיזיולוגי).

תגובה

שלום
התשובה לשאלה טמונה בסוג ה BERA שבוצע. האם הוא טונלי או לא.
ברגע שיש ספק, כדאי לבצע BERA טונלי הבודק את סף השמיעה בתדרים שונים (נמוכים וגבוהים) . (הבדיקה הרגילה בודקת רק תדרים גבוהים)
בכל מקרה ממליצה לחזור גם על בדיקת שמיעה התנהגותית וטימפנומטריה .
דר' קאופמן

לימר2

New member
התקדמויות רפואיות

יש פרסומים רבים על כל מיני טיפולי תרפיה של גנים, שתלים יותר משוכללים ועוד.
מה נראה שיוכל להיות רלוונטי אם בכלל בשנים הקרובות?
או במילים אחרות - מה נראית הקפיצה הבאה בתחום הטיפול בחרשות אצל ילדים?

למעלה