לעלות לכיתה א' ילד לקוי שמיעה

אורית216

New member
לעלות לכיתה א' ילד לקוי שמיעה

שלום,
אנו עומדים כרגע בהתלבטות עם בננו בן ה6 לגבי עלייתו לכיתה א' , האם א' רגילה או א' ח"מ??
בני לקוי שמיעה בשני האוזניים ומרכיב מכשירים , יש לו ירידה חמורה בשמיעה.
כרגע הוא בגן שפתי ומשתלב פעמיים בשבוע בגן רגיל.
אשמח לשמוע הארות והערות בעניין, המלצות מהורים שכבר עברו את השלב הזה.

duda100

New member
לא עלינו לכתה א' אבל נכנסנו לגן חובה עירוני

אני יכולה להגיד שמכר שלי השאיר את הבת שלו (לא לקויית שמיעה, אבל בעלת אוטיזם קל) בא', ב' בכיתת חינוך מיוחדת שהיא חלק מבית ספר רגיל והיה מאד מרוצה. סהכ החינוך המיוחד הוא הרבה פעמים הרבה יותר איכותי מהחינוך הרגיל שמקבלים.
עם זאת כל הנושא הזה לדעתי מאד אינדיווידואלי גם לילד וגם להורה. אצלינו לא היה ספק שהיא יכולה להיות משולבת בחינוך הרגיל (למרות שהיא מושתלת דו צידים עם לקות חמורה עמוקה בשתי האוזניים) ההנגשה האקוסטית שעושים בכיתות גורמת להבדל משמעותי בהתמודדות של הילדים, פעם ראשונה שהילדה שלי חוזרת הביתה מהגן ומדקלמת שירים וסיפורים וזה לחלוטין בזכות ההנגשה. (יש כאן גם בעייה של האם אנשי הצוות משתפים פעולה אם ההנגשה, אבל זה כבר סיפור אחר)
דרך אגב בדיוק התכוונתי לפתוח היום פוסט על הרצאה שהייתי בה לגבי עזרים שמגיעים לילדים שלנו (בין היתר מערכת FM אישית למשל)
מבחינת חברתית לא הייתה שום התמודדות מיוחדת מעבר לסקרנות טבעית של הילדים. בשלב מסויים היא אמרה לי שנמאס לה שכל הזמן שואלים אותה מה זה המכשירים ואז ביקשנו מהגנן להסביר שני משפטים על המכשירים לפני כל הגן.
מה אומרים אנשי הצוות? מה אומרת תחושת הבטן שלך? אולי אם תפרטי קצת יותר ממה את חוששת אני אוכל לענות בצורה יותר ממוקדת.

אתי77

New member
אני מצטרפת לבקשת הפרטים

האם את יכולה לפרט מה מצב הבת שלך?
איך היא מסתדרת חברתית? איך היא מדברת? איך היא מבחינה רגשית?
ומה ממליצות הגננות שלה?

למעלה