חדשה כאן

tallyko

New member
חדשה כאן

תינוקת בת שנה ושלוש, עיכוב התפתחותי. צריכה כרגע המלצה לקלינאית תקשורת שמתמחה בתינוקות באיזור ירושלים.

אתי77

New member
ברוכה הבאה

האם את יכולה לספר לנו קצת יותר?
האם לילדה שלך יש לקות שמיעה? איזה לקות? איפה אובחנה? איפה אתם מטופלים עבור לקות השמיעה?

tallyko

New member
היי

כרגע אנחנו בתהליך אבחוני. יש חשד כבד לבעיית שמיעה.
הילדה בת שנה ושלוש, לא מדברת בכלל, לא מוחאת כפיים או מחקה אחרים, אבל כן נהנית ממשחק משותף עם ילדים אחרים, כן יוצרת קשר עין טוב, מראה יכולות למידה ביצועיות ומוטורית מקדימה את גילה.

כרגע אני מחכה לשמוע ממכון האודיולוגיה בהדסה בנוגע לתור דחוף לBERA, ומחכים לתור בשניידר/תה"ש במרכז להתפתחות הילד על מנת לעבור אבחון כוללני ומקיף, כל זאת אחרי שעברנו אבחון ראשוני אצל רופא מומחה בהתפתחות ילדים בערב החג.

כמו שניתן להבין - כרגע אנחנו עוד לא מטופלים, ורק בשלב אבחוני, כשחלק ממנו הוא תור לשבוע הבא לאא"ג בהדסה.

tallyko

New member
אה, ושכחתי להוסיף

בדיקת שמיעה ראשונית ובדיקת טימפנומטריה שנערכו לפני כחודש במכון "הדים" הראו על ירידה משמעותית בשמיעה: טימפנומטריה באוזן ימין As, באוזן שמאל B. הרופא ההתפתחותי שהיינו אצלו אמר שלפי זה היא בקושי שומעת...

אתי77

New member
חשש ללקות שמיעה

לפי מה שאת מתארת, נראה שיש לילדה שלך מיומנויות תקשורתיות טובות, שזה הדבר הכי חשוב

אני לא הייתי רצה עכשיו לחפש קלינאית תקשורת, לפני שתדעו מה מצב השמיעה שלה. יתכן שכל העיכוב התפתחותי נובע מבעיית שמיעה, ולכן, כדי לתת לה טיפול מותאם לצרכים שלה, הכי דחוף זה לקבל מידע.
מה שאני מציעה לך שללחוץ כמה שיותר לזרז את התהליך בכיוון הזה.
אם את צריכה עזרה בנושא, את מוזמנת לפנות אלינו בבית מיחא ירושלים. יש לנו מרכז הדרכה להורים שפתחנו בדיוק בשביל זה. תוכלי להפיגש עם קלינאית תקשורת, להראות לה את הבדיקות שמיעה שעשיתם, ונוכל לנסות לדבר עם הדסה לברר איך ניתן לקבל תור כמה שיותר מהר לברה.
אני חושבת שלא כדאי לך לרוץ להתחיל טיפולים לפני שאין לך תמונה מלאה יותר.

tallyko

New member
בהחלט

דוקא במיומנויות תקשורתיות יש עיכוב התפתחותי, אבל הסימנים טובים והיא מראה יכולות למידה (עפ"י רופא התפתחותי).

כרגע מחכה שתחזור המזכירה של מכון אודיולוגיה בהדסה לקביעת תור דחוף. אני פרסונל, ואם יהיה צורך אפעיל כל מה שניתן (גם אתכם
) כדי לזרז כמה שניתן. במקביל אני ממתינה כרגע לתור לתה"ש/שניידר למרכז להתפתחות הילד על מנת לקבל אבחון מקיף ותכנית עבודה מסודרת. אבחון זה יכלול אבחון ע"י קלינאית תקשורת.

דיברתי כבר עם מלי קצב, שקיבלתי עליה המלצה, היא גם אמרה שלפני טיפול נסיים את האיבחון.

מה שאותי מטריד - כבר בערך חודש שאין נוזלים באוזניים (טיפול אנטיביוטי פרופילקטי, בהמלצת רופא אא"ג) ועדיין לא רואים שיפור בשמיעה. היא כן שומעת משהו, אבל לדעתי ממש מעט, או שהיא פשוט לא מגיבה (עיכוב תקשורתי אחר, ואז אנחנו לא שייכים לכאן, אלא לפורום שונה לחלוטין...)

בדיקת סינון השמיעה לאחר הלידה היתה תקינה (אבל לפי השרשור כאן בפורום אני מבינה שזו גם יכולה להיות תוצאה שגויה)

אתי77

New member
לקות שמיעה ובעיות תקשורת

לא קראתי על זה שום מחקר, לא ראיתי שום מאמר בנושא, אבל זאת תופעה שבה אני נתקלת לעיתים קרובות...
אני מלווה ילדים רבים בני 0-3 עם לקות שמיעה. כמעט לכל אחד יש שלב שאנחנו חושדים בבעיות תקשורת. יש לכל אחד ישיבת צוות שבה אנחנו מדברים מודאגים על החשש של קשיים בתחום...ואז, בונים תכניות עבודה, עובדים קשה, ו... זה נעלם...
יכולתי לטפוח לעצמי על השכם ולחשוב שאולי זאת העבודה שלנו, אבל יש לי נטייה לחשוב שזהו שלב טבעי של ילד שיותר מנותק מהעולם מילד אחר... אולי העבודה האינטנסיבית גם עוזרת, ואולי אנחנו סתם היסטריים...
אני לא אומרת חס וחלילה לזלזל. אבל את יכולה לנשום, ולהמשיך ללחוץ לעשות בדיקת שמיעה...
את צודקת לגבי הבדיקת סינון, אחוזי הטעויות שם גדולים...אבל יש גם בעיות שמיעה רבות שמתעוררות לאחר הלידה, זאת הסיבה שארגוני החירשים עובדים במרץ כדי להוסיף בדיקות שמיעה בגילאים הצעירים...
מקווה שתצליחי להשיג תור מהיר לבדיקת ברה. הבנתי שבשערי צדק התורים הרבה יותר קצרים, אולי שווה לך לבדוק גם שמה...

liatba7

New member
תור לברה

אני ניסיתי להשיג תור לברה בהדסה ונאמר לי שכרגע הם לא מבצעים בדיקות ברה עד להודעה חדשה מחוסר בכוח אדם. יש לי שני תורים אחד באיכילוב ואחד בשניידר אני מניחה שאאלץ לוותר על אחד מהם,אשמח לתת לך את התור אם זה אפשרי...(התורים די קרובים סוף מאי ותחילת יוני).
לגבי קלינאית תקשורת שמעתי על בחורה בשם עפרה...אני מניחה שאתי מכירה??!! שמעתי הרבה דברים טובים עליה.
בהצלחה.

אתי77

New member
בדיקות ברה בהדסה

ואוו...אני בהלם לשמוע שלא מבצעים בדיקות ברה בהדסה...
ואכן

עפרה היא קלינאית ותיקה ומנוסה מאד, אך אני בהחלט חושבת שאין טעם להפגש איתה לפני שמצב השמיעה יהיה ברור יותר.
כל הכבוד על "תרומת התור". זהו שירות חדש של הפורום

tallyko

New member
תודה!

כרגע אנחנו בתהליך קביעת תור בסורוקה, אם יהיה רלוונטי מאוחר יותר היום או מחר, אשמח מאד!!

ולגבי הדסה - לא מחסור בכוח אדם, אלא בעיה ביטוחית של אחיות הסדציה. הן קיבלו הוראה מיורם וייס (מנהל מחלקת הרדמה) לא לבצע סדציות, ואי לכך אין כמעט בדיקות ברה (יש בודדות בלבד, כאשר ההרדמה נעשית ע"י מרדים ב-IV, אבל מדובר על 4-5 בדיקות סה"כ)

למעלה