חג שמח וזקוקה לעצה

nonilub

New member
חג שמח וזקוקה לעצה

טוב אז אחרי כל הבירוקרטיה והדילמות הרבות היכן לבצע את הניתוח נקבע לנו תור באוגוסט בתל השומר.
עכשיו צריכה להחליט איזו חברת שתלים לבחור.
אשמח לדעת מה חשוב לי לבדוק בכל עולם השתלים וכאן אשמח לעזרתכם
תודה ושוב חג שמח

אתי77

New member
שתל קוכליארי

אני ממש לא מבינה בחברות עצמן, אבל יש כמה דברים טכניים אשר עולים על דעתי.
התנאים הפיזיים - יש כל מיני קופסאות של בטריות, חלקן גדולות חלקן קטנות, יש הורים שזה מאד חשוב להם.
אני הבנתי מנציגה של שטיינר שבאה להראות לנו את הדגמים האחרונים, שיש דגמים שהם עמידים במים אבל איכות הצליל שלהן פחות טובה.
ויש כאלו שאיתם אפשר לשמוע מוסיקה טוב יותר.
אתמול עוד שוחחתי עם ד"ר רוני פרץ, המנתח בשערי צדק, וגם הוא אמר לי שאין לו העדפה לאף סוג של שתל. שמבחינת כשלים, אין הבדל בין המכשירים.
אני חושבת שבאמת הכי טוב זה להתייעץ עם הורים.
אני אפרסם את הודעתך גם בדף הפייסבוק של מיחא, אולי הורים נוספים יבואו לעזור לך מניסיונם. אבל את גם יכולה לבקש ממיחא תל אביב שייתנו לך רשימת הורים.

nonilub

New member
תודה רבה על העזרה

אשמח אם תפרסמי מה חשוב לדעת/לבדוק מהורים בעלי ניסיון
חג שמח לביינתיים

לימר2

New member
בחירת שתל

ניסינו מאוד לברר אילו שתלים יותר משוכללים, יותר טובים מבחינת שמיעה וכו׳ ובסופו של דבר אף אחד לא יודע... נאמר לנו שיש ילדים ״מוצלחים״ עם כל אחד מהשתלים ובעצם אף אחד לא ממש נתן סיבה מאוד טובה לכיוון מסויים. בסופו של דבר הלכנו על שיקול של חברה גדולה ויציבה ומכשיר קטן יותר על האוזן. בחרנו בקוכליאר.

הנה קישור לאתר וויקי שכולל גם טבלאות השוואה. זה מלפני כמה שנים.
מוזמנים אגב לעדכן...

http://he.shablul.wikia.com/wiki/השוואה_בין_השתלים

duda100

New member
הבחירה שלנו

גם אנחנו הבנו שכל סוגי השתלים יש מוצלחים.
גם אצלינו השיקול לבחירה היה אמינות של השתל. כמה שפחות תקלות, כמה שיותר נסיון, חברה ותיקה שהשתלים שלה נמצאים אצל אנשים כמה שיותר זמן. אנחנו בחרנו קוכליאר
יכול להיות שעם שתל אחר היה הייתה נהנית יותר ממוסיקה, אנחנו רצינו שיהיה את הבסיס החזק של שמיעה טובה של דיבור ולצמצם כמה שיותר את הפוטנציאל בניתוח חוזר עקב תקלות
כמובן שאין לי אפשרות להשוות בין המכשירים השונים, אבל מבחינת רמה שמיעתית ומילולית יובל (בת 5) מקדימה את חבריה השומעים בכמעט שנה.

nonilub

New member
תודה על התשובה

איך מבחינת רמת השירות? חלפים? זמינות? תקלות חלפים?

duda100

New member
לגבי שירות...

יש לי פחות מידע על תקלות, חלפים ושירות משתי סיבות:
1. בן הזוג מתעסק בזה
2. קשה לי להגיד לך אם יש הרבה תקלות או מעט כי אין לי מושג כמה תקלות יש אצל אחרים.
אנסה להביא מידע קצת יותר קונקרטי ...

duda100

New member
יותר פירוט לגבי שירות ותקלות

- השירות בסדר גמור. יש פרוצדורות שצריך לעשות כדי לקבל החזרים, אבל זה משהו שתלוי יותר בקופת החולים ולא בחברת השתלים
- לגבי זמינות זה קצת פחות קריטי לנו כי יש לילדה שני שתלים, ושתי ערכות של חלפים, אז לא באמת קורה שבשבת אנחנו צריכים לרוץ ולהחליף משהו.
כן, חשוב לבדוק מה כמות החלפים שאתם מקבלים בערכה (כי הבנתי שזה משהו שכל הזמן משתנה) ואנחנו בהחלט משתמשים בחלפים
- מבחינת תקלות: פעם בחודש אנחנו מחליפים מיקרופונים וטבליות ייבוש (שזה משהו סטנדרטי שצריך להחליף עקב בלאי, לא מוגדר תקלה)
3 פעמים בשנה דברים רציניים (מעבד או קבל שהתקלקלו)

גם אנחנו נמצאים בשלב הזה

גם אנחנו צריכים לבחור עכשיו שתל לבת שלנו.

בשניידר הסבירו שכדאי לקבוע פגישה עם כל אחת מהחברות, לברר דווקא את הפרטים ה"טכניים" יותר ולבחור את החברה הכי נוחה ומתאימה לצרכים שלנו.
הם ציידו אותנו ברשימת נקודות שכדאי לברר בכל החברות:
1. מיקום השירות - איפה נמצא הסניף הקרוב. חשוב לשים לב שיש תיקונים וסידורים שאפשר לעשות רק בסניף ראשי.
2. סוללה - מה האורך שלה? מה הגודל? חד פעמיות או נטענות? (אנחנו דתיים - האם הסוללה מחזיקה שבת שלמה? שבת וחג צמודים?)
3. אביזרים - אילו אביזרים נוספים קיימים (תופסן לאוזן לילד, חיבור למכשירים אחרים, כבל שמפריד את יחידת הבטריה מהמעבד ועוד)
4. שלט - האם יש שלט? האם יש גם כפתורי שליטה בגוף המעבד?
5. עמידות למים - מה מידת העמידות הרגילה של השתל? האם יש אפשרות לאטום ממים (שקית מיוחדת וכד')?
6. ביטוח - האם החברה המייבאת מאפשרת לעשות ביטוח לשתל דרכה?
7. מה מכל האביזרים כלול בסל שנקבל ומה בתוספת תשלום? כמה עולים אביזרים שונים - הדגישו את הכבל המחבר בין המעבד לטבעת שדר שילדים קטנים יכולים להרוס.
8. התאמה למכשיר שמיעה - אנחנו עומדים לעשות שתל חד צידי ובאוזן השניה יש מכשיר. האם החברה מייבאת ונותנת שירות גם עבור מכשירי שמיעה, כך שנוכל לרכז את כל הדברים במקום אחד? והאם קיימים מכשירי שמיעה שעובדים בתיאום עם השתל ואז יהיה שלט אחד לשתל ולמכשיר וכד'.

בהצלחה!
נשמח לשמוע מה בחרתם בסוף ולמה.

אלישבע

nonilub

New member
המון תודה

אנחנו מנתחים בתל השומר וממש לא הכינו אותנו לשאלות כאלו
בגדול אמרו לנו שכל חברות השתלים טובות וכי אין הבדל בשמיעה והדגישו בגדול כי ההבדלים הם בשירות, חלפים וכו'
רשימת השאלות שלך ממש עוזרת לנו ואין ספק שנגיע מוכנים לפגישה הראשונה שלנו.
האם אתם התחלתם להיפגש עם החברות?
מתי תאריך הניתוח?
אשמח כמובן להתעדכן במה אתם בוחרים

חג שמח

יופי! כיף שאפשר לשתף בהתלבטות.

עדיין אין לנו תאריך סופי - אולי בסוף יוני ואולי אחרי.

בנתיים דיברנו בטלפון עם האחראית בטרדיס גת (קוכליאר) ועברנו על השאלון הזה. אם נחליט שזה הכיוון שלנו נבוא גם לפגישה יותר מעמיקה.
בשטיינר (AB) קבענו פגישה לאחרי החג.

אגב, את מכירה את האתר הזה? http://www.shablulim.com/

nonilub

New member
אין ספק שהתלבטויות יחד הן יותר קלות

בוודאי שאני מכירה את האתר.
לנו ביום ראשון יש פגישה בטרדיס גת בפתח תקווה ולאחר החג יש לנו פגישה בAB בראש העין.
החברה השלישית טרם חזרה אלי ( התקשרתי לפני שבוע וחצי, לקחו הודעה וטרם יצרו קשר)

אני כמובן אעדכן
שבת שלום וחג שמח

בחרנו

אחרי שדיברנו עם כל החברות בחרנו ב-AB.
הסיבה העיקרית כי הם שילבו 2 פרמטרים שחשובים לנו: סניף קרוב אלינו ופתרון סוללות שמחזיקות גם 3 ימים של שבת וחג.
החיסרון העיקרי שאין ביטוח/הרחבת אחריות במסגרת החברה, וצריך לעשות אותו עצמאית.

חוץ מזה בשעה טובה קבעו לנו תאריך לניתוח לסוף יוני.

נשמח לשמוע מה התחדש אצלכם.

nonilub

New member
שמחה לשמוע שקיבלתם החלטה

אנחנו כנראה נלך על נוקלוס וכמו שאמרת יש חשיבות למיקום וזה גם ממש מטר מהבית שלנו.
ממש שמחה לשמוע שכבר נקבע תור לניתוח. בת כמה הילדה תהייה?
אתם במיח"א ת"א?

יופי!

היא תהיה בת כמעט שנתיים (הירידה בשמיעה התחילה אצלה רק בגיל חצי שנה באוזן אחת, ומאוחר יותר באוזן השניה).
וכן, אנחנו מטופלים במיח"א ת"א, והניתוח יהיה בשניידר.

אתם מפ"ת? איפה מטופלים?

nonilub

New member
אנחנו מטופלים

בתל השומר. התחלנו שם את התהליך ולאחר לבטים רבים החלטנו להישאר.
אנחנו מפתח תקווה- מכפר גנים ג' שזה ממש 10 דקות הליכה מהמיקום של קוכלר וזה בהחלט שיקול. מה גם שהתרשמנו מהחברה והוותק והמקצועיות נתנו לנו יותר ביטחון.
מאיפה אתם בארץ?
אנחנו גם במיח"א תל אביב. היו לנו שני מפגשים ובינתיים אנחנו עם מכשיר שמיעה למרות שהלקות שלו מאוד גבוהה כך שאני לא יודעת עד כמה זה עוזר.
אשמח להיות בקשר

לימר2

New member
לגבי השאלות

סוללה - תלוי גם בקופ"ח שבה נמצאים. שימו לב שקופ"ח ניתן לעבור עד גיל חצי שנה בקלות אם אחד ההורים שם - אנחנו בחרנו במכבי בגלל האישור הקל לשתל שני במקרה הצורך. צריך להשוות גם מימון של דברים הקשורים לשתל. אני יודעת שבקוכליאר לדוגמא מכבי וכללית נותנים חבילה אחרת. כנראה שבחברת השתל ידעו מה נותנת כל קופה.

שלט - אנחנו קנינו בכספנו, ומעבר לחודשיים הראשונים לא נגענו בו מכיוון שהחיווי מהמכשירים הספיק.

ביטוח - יש לשים לב מה כולל הביטוח. בכל מקרה אינו כולל אובדן, וקלקול של חלקים שונים מכוסה אחרת. הם ידעו להגיד גם מה קופ"ח ממנת.

שירות עבור מכשירי שמיעה - צריך גם לברר אצל האודיולוגיה בה מטופלים האם בכלל הם תומכים בזה אם זה רלוונטי. בעין כרם לא היה להם שום אסטרטגיה, והם פשוט היו בעד שתל בודד משמרנות - אחת הסיבות שבחרנו ללכת על שניים (הלקות שלנו היתה עמוקה בשני הצדדים).

למעלה