פינת הקיטור

אתי77

New member
פינת הקיטור

אני אוהבים להשוויץ בדברים הטובים.
קשה לנו יותר לשתף בדברים שבהם אנחנו פחות מתגאים. אבל כשאנחנו משחררים את האנרגיות השליליות, הם משאירים מקום למקום הטוב והנעים

אז בואו נשתף במשהו קטן, גדול, מציק/מעצבן/מפריע...

---

וכרגיל אני מתחילה

בשבוע הבא יש לנו ועדה חוזרת בביטוח לאומי. הבן שלי מקבל את הקצבה בגלל מורכבותו הרגשית והצורך בהשגחה. אבל הרופאים מרגישים צורך לבדוק אותו בכל הכיוונים - האם הוא שותה לבד, מתפשט לבד... ובנוסף זהו רגע שבו אני צריכה להוכיח כמה מצבו "גרוע". אני שונאת את הרגע הזה שאני יושבת מול אנשים סקפטים וצריכה להוכיח להם שהילד שלי פגוע. אמנם זה יקרה רק בשבוע הבא, אבל זה מעמד כל כך מעצבן שקשה לי להשתחרר מזה כרגע...

לימר2

New member
בהצלחה!!! והקיטור שלי...

זה אכן נשמע מאוד מתסכל, ודי חבל שזה מצריך כל שנה לחזור על אותו דבר.

אנחנו לקראת שילוב בגן רגיל, ודי מעצבן שלכולם ידוע שעיריית ירושלים ממש גרועה בעניין ההנגשה, כולל למשרד החינוך, ונאמר לנו שרק הורים שלוחצים מקבלים. ואנחנו נלחץ ונצעק, אבל מעצבן שאנחנו צריכים לעשות את זה, וגם שיש כאלו שאין להם את היכולת ואז הם נותרים בלי.
אני לא מבינה למה משרד החינוך לא יכול לעזור באכיפת החוק.

duda100

New member
שלא יעזרו ושלא יפריעו

בשנה שעברה, היינו צריכים הנגשה בפעם הראשונה (נכנסה לגן עירייה) וכמה שבועות לפני תחילת הלימודים משרד האוצר הודיע שהוא מבטל את התקציב. זאת הייתה מלחמה !
בכל אופן ההנגשה ממש שווה את המלחמה, שנה ראשונה שהבת שלי חוזרת מהגן וממש מדקלמת את השירים והסיפורים. הבדל עצום !!!
אצלינו העירייה ממש משתפת פעולה (כפר סבא), אבל אני מניחה שכדאי לכם להתייעץ עם אנשים שעשו את המלחמה שלהם בירושליים כדי להבין מתי להתחיל ללחוץ לגבי זה, למי כדאי לשלוח מכתבים וכו.
אנחנו בשנה שעברה לחצנו על העירייה כבר משלב ההרשמה לגנים (אזור ינואר פברואר) להתחיל את התהליך, להביא מומחה שיגיד מה צריך להנגיש בגן וכדומה

לימר2

New member
הבעיה שלנו...

רק לאחרונה יצא תיקון שמורה על ועדת שילוב לגיל שלוש-ארבע. הועדה תהיה רק אחרי פסח. אז כנראה שלפני לא יתחילו כלום.
ניסינו להוציא מהעיריה לאיזה גן התקבלה (בתקווה לאחת משתי האפשרויות שבחרנו) אבל הם אומרים שרק במאי הם מודיעים.
בכל מקרה - ברגע שתהיה לנו תשובה של ועדת השילוב נתחיל מכבש לחצים, כולל איום בתביעה ופניה למבקר המדינה אם צריך.
ממשרד החינוך אמרו שצריך לאיים בתביעה...

liatba7

New member
גם לי יש

היום לקחתי את איתי לשיעור מוסיקה /ליווי התפתחותי בג'ימבורי חדש שנפתח, הכל היה ממש נחמד,איתי השתולל משמחה והייתי מאושרת עד ששתי אמהות שישבו ליידי פנו אלי,(סוף סוף אחרי שנעצו בו מבטים כאילו ויש לי חייזר בידיים) ושאלו אותי "איך גילית שהוא לא שומע? כל הזמן הוא עם זה? וכו או שכשהוא התחיל לבכות,אז אחת מהן אמרה לי...נראה לי שזה לא טוב בשבילו ג'ימבורי,יש פה הרבה רעש. אני מבינה שאנשים סקרנים,שזה חדש להם או לא ככ מוכר להם,אבל למה אני תמיד צריכה להיות ככ סלחנית ומסבירה.אוף הן הצליחו ממש לבאס אותי. ואם שמתן לב בקיטור של כולנו נמצאת האטימות החברתית.....

לימר2

New member
פיתוח מודעות...

אני ממש מבינה אותך. לא תמיד יש כוח להסביר ולענות לשאלות.
אני משתדלת להתייחס לזה כן כהזדמנות להגברת המודעות.
חוץ מזה צריך לזכור שהערות מעצבנות יש תמיד גם כשהילד "נורמלי" לחלוטין (הילד בוכה - תתני לו לאכול/לישון, למה את נותנת לו... ) אז זה לא בהכרח קשור ללקות ולשונות.... פשוט אנשים אוהבים להעיר הערות....

duda100

New member
מסכימה לגמרי עם לימר2

מההתחלה התייחסתי הכי בסבלנות להערות של אחרים תוך ניצול ההזדמנות להסביר מה זה השתל ומה ההשלכות ואיך זה כן או לא קשור למה שהם אמרו. דרך אגב על כל דבר אחר שמעירים לי אני מתחממת מהר, אבל כאן האינסטינקט שלי היה שהרבה יותר חשוב לנסות להביא את האחרים למודעות מאשר להפגע מזה שהם מתערבים...

duda100

New member
קיטור כללי

דוקא קיטור על הבן ששומע מצויין... מתברר שזה לא אמור להפתיע אותי שלשני הורים די עקשנים יוצא ילד אחד מדהים אבל ממש ממש עקשן... היום הוא שוב הגיע לגן ללא נעליים ותוך כדי הליכה לגן (על אבנים קטנות במושב) דאג להודיע לי שזה בכלל לא כואב לו ללכת יחף

לימר2

New member
הליכה על אבנים במושב

בתור אחת שגדלה בעצמה במושב - אני הייתי הולכת יחפה על אבנים, על כביש לוהט בקיץ וכו' - ופשוט היו לי סוליות טבעיות ברגליים. לא יודעת כמה הוא באמת מתורגל, אבל זה אפשרי...
ילד עקשן הוא ילד עם אופי :)
שיהיה בהצלחה!

למעלה