מכשיר שמיעה לליקוי חד צידי

גולומב7

New member
מכשיר שמיעה לליקוי חד צידי

הייי... לבן שלי יש ליקוי שמיעה באוזן שמאל של כ-80DB ובימין עם נוזלים 30DB - בגדול כנראה חד צידי
המליצו לנו במיח"א על מכשיר שמיעה BAHA.... זה מכשיר ששמים עם קשת על ראש הילד והוא נמצא מאחורי האוזן.. משהו שאמור לרטוט וככה לגרות את העצם או משהו כזה
בשלב מאוחר יותר, כשהילד גדל עושים ניתוח ומכניסים בורג שעליו יושב המכשיר ללא קשת/סרט
נורא נבהלתי מהמכשיר הזה... ממש לא רוצה לשים לילד שלי סרט כזה על הראש למשך כמה שנים.. ואחרי כמה שנים עוד להכניס לו בורג לראש??
כבר התרגלתי למחשבה שיהיה לו מכשיר שמיעה על אוזן אחת.. אבל סרט כזה??? זה ממש מזעזע לדעתי
בליקוי חד צידי הילד גם יכול להסתדר ללא מכשיר בכלל... אז למה להתקין לו כזה דבר בולט? לא חושבים במרכזי שיקום על החיים של הילדים האלו עם הדברים האלו?
אני רק חושבת על מה שזה יכול לעשות לו מבחינה חברתית... משהו מכיר את המכשיר הזה?
אמרו לי במיח"א שמכשיר שמיעה באוזן אחת יכול לפגוע באוזן הטובה שלו... מה ההיגיון בזה? ממתי מכשיר שמיעה פוגע בשמיעה?..
שוב יצאתי מבולבלת ועצובה ממש... לא רוצה לשים לילד שלי כזה מכשיר.. ממש לא
ביקשתי מהרופא שלי המלצה על מכשיר שמיעה ללא סרט כזה
מקווה שאקבל תשובה מהר

אתי77

New member
מכשיר שמיעה ללקות חד צדית

בוקר טוב!
לבן שלי יש לקות שמיעה חד צדית.
גם אנחנו בזמנו נבהלנו מהBAHA, ולא עשינו לו.
ניסינו להרכיב מכשיר שמיעה לאוזן הלא טובה, והכרחנו אותו במשך שנה להרכיבו יום יום, וזה לא ממש עזר לו, וכשהמכשיר התקלקל, החלטנו לא להמשיך עם זה.
במשך שש שנים, הוא לא הלך בכלל עם מכשירים, והסתדר.
היינו בטוחים שהנה, הוא יכול להסתדר נהדר.
וכשהיו לו קשיים בכיתה, לא ייחסנו לזה כל קשר.
נתנו לא רטלין, הלכנו איתו לפסיכולוגים, לחוגים הכל... שום דבר לא ממש עזר...
לפני כשנה, עכשיו שהוא כבר גדל יותר, והוא כבר הצליח לעשות בדיקות שמיעה ממש ארוכות ומדוייקות, חזרנו להרכיב מכשיר שמיעה לאוזן הלא טובה, וביום אחד, הילד נהיה שמח יותר, קשוב יותר, ממושמע יותר... הפסקנו את הרטלין, הפסיכולוגים...
אז המכשיר שמיעה עוזר לו המון, אבל בבדיקות שמיעה מתברר שהמכשיר לא עוזר לו להבין דיבור. הוא רק נותן איזון, ודיוק לאוזן השניה, אבל, הוא לא יכול היה לעזור לו לפתח שפה.לילד היו נוזלים כל ילדותו הצעירה, והוא התחיל לדבר רק בגיל שנתיים וחצי... דבר אשר גרם לו לתיסכול רב, ולדעת הפסיכולוגים, לנזק רגשי...
בזמנו, כשהוא אובחן, לא היתה התיחסות רצינית ללקות חד-צדית, ולכן, שללו את הBAHA.
כיום, במקומות מסויימים, עושים גם ניתוחי שתל לילדים עם חרשות חד-צדית.

אני מבינה את התסכול, הפחד, והדחיה שלך.
אני מסכימה איתך שהכי טוב זה לקבל דעה נוספת.
אני מציעה לך להיפגש עם משפחות של ילדים עם BAHA ולשמוע על ההתמודדות שלהם, איך זה עזר, איך התמודדו עם הסרט...
יש לנו כמה משפחות כאלו בבית מיחא בירושלים, בטוח יש להם גם במיחא דרום.

איך זה נשמע לך?

גולומב7

New member
במחי"א ב"ש אין בכלל ילדים עם המכשיר הזה

מה שגורם לי לתהות........ אולי זה חדש ולא בא לי שיעשו על הבן שלי ניסויים.. אולי לא באמת צריך את זה ואולי מועורבים פה אינטרסים אחרים..
ברור שעדיף 2 אוזניים על אחת.. אבל אני לא מצליחה להבין איך זה בכלל יעזור לו ולמה לא לשים לו מכשיר שמיעה פשוט על האוזן הפחות טובה.. גם אם זה לא יביא ואתה ל-100%, לפחות זה יעזור לו קצת. ויש יותר ניסיון עם המכשירים האלו מה-BAHA

הבנתי שלפני כמה שנים לא היו עושים כלום עם הילדים הללו.. וחלקם היו מסתדרים יותר טוב ופחות טוב.. ובכלל לא תמיד היו עולים על זה.
אני מכירה 2 אנשים ששומעים באוזן אחת מלידה והם מסתדרים בסדר גמור בלי מכשירים בכלל
אני רוצה לראות שהקלינאיות תקשורת שממליצות על המכשיר הזה ישימו לילדים שלהן כזה סרט על הראש...

אתי77

New member
מכשיר BAHA

אני שומעת את החששות שלך ומבינה אותן בהחלט.
אני יכולה להגיד לך על הבן שלי שהוא טען 10 שנים שהוא שומע מעולה ומסתדר מצויין עד שהוא שם מכשיר שמיעה והתחיל לשמוע טוב יותר... מאז הוא לא עוזב אותו...
יש לנו כרגע במיחא ירושלים 2 ילדים עם מכשיר BAHA ואם תרצי אוכל לשאול את הוריהם אם הם מוכנים שאמסור את המספר שלהם.
ישנן גישות שונות לגבי לקות חד צדית.
אם את לא רגועה, תמיד כדאי להתייעץ עם עוד גורם.
אני מבינה את הסערה שלך. ואכן, יתכן שלא תטפלי כלל בלקות שמיעה ושהבן שלך יהיה בסדר גמור. וזה בסדר גמור לפעול כך.
אבל את צריכה להבין שכאנשי מקצוע, אסור להם להתפשר. להם, אין שיקולים של יפה או לא יפה. יש שיקולים מקצועיים - הילד צריך לפתח שפה - לכן הוא צריך שמיעה אופטימלית - לכן BAHA.
אני יכולה להציע לך משהו...
ביום רביעי בערב, ד"ר אורלי הלפרין מגיעה לירושלים לתת הרצאה על נגישות לילדים עם לקות שמיעה. היא מומחית מספר אחת בארץ ללקות חד צדית. אם תחפשי בגוגל, תראי שהיא כתבה מספר מאמרים בנושא.
בואי להרצאה, ותשמעי מה יש לה להגיד...

אני יכולה להגיד לך שמיחא דרום ומיחא ירושלים הם גופים נפרדים וכל אירגון עובד בצורה עצמאית, עם הגישות ודרכי עבודה שלו.
אבל אני יכולה להבטיח לך משהו. אף אחת מהקלינאית שם לא תמליץ משהו לבן שלך שהיא לא תעשה לבן שלה. אין להן שום אינטרס מקצועי או כלכלי לתת לך ייעוץ שגוי. יש למיחא דרום אינטרס אחד ברור - שלכל ילד עם לקות שמיעה יותאם המכשיר הכי טוב שיש כדי שהוא ישמע הכי טוב שיש כדי להיות בצד הבטוח.
יתכן שתמצאי אנשי מקצוע שיציעו לך דרך שאיתה תוכלי להתמודד טוב יותר, אבל אני יכולה להבטיח לך שאין שום אינטרס נסתר לאף עובד במיחא דרום.
אגב, אנחנו ממליצים לכל ההורים לילדים קטנים לשים סרט על המכשירים כדי שלא יזיזו, ויש גם חברות שמפיקות סרטים ממש יפים.
לימר בזמנו נתנה קישור לסרטים יפים ואני לא מוצאת אותו כעת, אבל אני בטוחה שהיא תיכנס בקרוב ואולי תוכל לשים אותו שוב

בקיצור...
תנשמי עמוק.
אין לחץ, ובניגוד ללקות דו-צדית, לא יקרה כלום אם לא תקבלי החלטה השבוע וגם לא עוד שבועיים.
זאת החלטה לא פשוטה, ובאמת, המצבים האלו, הלא שיגרתיים, לפעמים יותר מסובכים כי זה לא שחור-לבן.

קחי לה נשימה עד סוף השבוע, תהני מהילד המתוק והתקשורתי שלך, ובעוד כמה ימים תחשבי על זה שוב

גולומב7

New member
תודה אתי

כשאני מדברת על אינטרסים, אני מתכוונת במחקרים וליבואנים של המכשירים. לא לקלינאיות תקשורת. אין לי ספק בנאמנות שלהן.
ד"א דיבתי עם הקלינאית תקשורת במיח"א וביקשתי שיתנו לנו את כל האופציות, כולל מכשירים אחרים ואנחנו נחליט איך אנחנו רוצים לשקם את הפשושי שלנו. היא צריכה להחזיר לי תשובה שבוע הבא ובמקביל משהי במשפחה תברר ליעם קלינאית תקשורת מאוד ותיקה שהיא מכה מל השומר. הכיוון שלי לפחות זה מכשיר שמיעה רגיל עם הגברה ממוצעת.. (שלא תזיק) נראה מה יגידו לנו שבוע הבא
ושוב תודה אתי!!

למעלה