ילד עם ליקוי שמיעה כנראה חד צידי ולא ברור....

גולומב7

New member
ילד עם ליקוי שמיעה כנראה חד צידי ולא ברור....

היי...הבן המהמם שלי בן 7 חודשים....
יומיים אחרי שנולד גילו שיש בעיה באוזן שמאל (ימין יצאה תקינה) ושלחו אותנו לרופא א.א.ג שהפנה לברה
ומכאן התחיל הסיפור.... אנחנו בכלל היינו בטוחים שזה שטויות ובטח זה בכלל נוזלים מהלידה ושהכל בסדר........
בעקרון הכל בסדר.. הילד מקסים (טפו טפו טפו), רק ליקוי שמיעה... יש דברים הרבה יותר גרועים מזה.. מכל הטיולים בבתי חולים ראינו דבר אחד או שניים ואני מודה לאלוהים כל יום שהכל בסדר וזה רק ליקוי שמיעה, אבל עדיין זה לא קל. בעיקר שהכל כל כך לא ברור עדיין.
אז ככה....... ברה ראשונה עשינו בבי"ח קפלן ללא טשטוש, הילד השתולל אבל התשובות שיצאו הן - סף ימין 40 דציבל ושמאל 80 דציבל
ברה שניה בתל השומר בטשטוש - ימין סף 35-55 כנראה עם נוזלים (לאחר ש - 3 רופאים שונים לא ראו נוזלים - אחרי הבדיקה שהפננו את תשומת לב הרופא לעניין הוא מצא נוזלים.. ממש כמו נפט
), אוזן שמאל - סף 70-90 ללא נוזלים.
ד"א אנחנו במעקב CMV שכנראה גרם לליקוי שמיעה
אז מאז היינו אצל זיהומולוגית (ד"ר ברקאי מתל השומר), היינו אצל רופא א.א.ג. (ד"ר קפלן מסורוקה) ובמיחא ב"ש............
לאחרונה עשינו בדיקה התנהגותית שיצאה דיי קרובה לנורמה ועניין הנוזלים לא ברור.. כי יצא בבדיקה שיש כנראה משהו שמפריע באוזן אבל הרופא (א.א.ג) טען שיש שיפור בעניין הנוזלים למרות שעדיין יש עכירות - הוא אמר שהוא צופה שהבדיקה תצא לפחות באוזן הטובה תקינה...
בינתיים עבר שבוע ושוב הבונבון שלי מצונן ומשתעל והיום עשינו שוב ברה......... (הפעם בשניידר..
הכרתי לפיצקי שלי כבר את כל הבתי חולים בארץ)
וזהו.... לא נתנו לנו תשובות עדיין, אבל הוצאתי מהקלינאית תקשורת שאוזן שמאל ליקוי עמוק וימין היא לא הסכימה להגיד, רק שאלה אם דיברנו איתנו על כפתורים... ועשו לנו שוב בדיקה שמראה שכנראה יש נוזלים בימין ואפילו גם בשמאל.......
בקיצור אני מה זה מבולבלת... קשה כל כך עם החוסר ידיעה הזאת. אמרו לי שליקוי חד צידי זה לא מאוד נורא ושהילד יתפתח רגיל גם עם אוזן אחת (למרות שמן הסתם עדיף שתיים), אבל יש עדיין נוזלים.... אז גם באוזן הטובה הוא לא שומע טוב

מצד שני הילד מגיב לרעשים וקולות (ולא חזקים במיוחד)
ויש כל כך הרבה דברים לא ברורים ושאלות.... אוףףףףף
התחילו לדבר איתנו כבר על מכשיר שמיעה לאוזן שמאל (אני חושבת שלגבי שמאל.. לא בטוחה).
אבל כבר אמרו לי שלא יכולים להביא את האוזן ל - 100% ואפילו לא בטוח שמכשיר יעזור......
משהו יכול לנסות לעשות לי סדר בראש??

שירלי1118

New member
מבינה אותך

הי,

קודם כל, כל הכבוד שאת כותבת ״רק ליקוי שמיעה״ את בהחלט צודקת, אבל לא כולם חושבים ככה ובטח לא בתקופה קצרה לאחר הגילוי על הלקות. כשגיליתי שלבני ישנה לקות שמיעה (ואני באה מבית שברובו יש יותר חרשים מאשר שומעים) לקחתי את זה מאוד קשה, אז בהחלט שאפו.

לגבי הבלבול שאת נמצאת בו - אין ספק שבהתחלה הכל מבלבל ולא ברור במיוחד שהייתם בלא מעט בדיקות ובבתי חולים שונים. גם אנחנו הלכנו לשני בתי חולים שונים והחלטנו להישען על התוצאות של אחד מהם (בני בן שנה עם לקות בינונית). אני מציעה שתיצרו קשר עם מיח״א לפי אזור מגורכם והם יכוונו אתכם לגבי ההמשך בעיקר אם הוא צריך מכשיר שמיעה.

שיהיה בהצלחה,
שירלי

לימר2

New member
בלבול

הבלבול מאוד מובן, וכל הכבוד לכם שאתם לא מוותרים ובודקים עוד ומנסים להבין יותר.
אנחנו במצב שונה אבל -
נראה לי הגיוני לשים מכשיר באוזן הפחות טובה לפחות. אם יש מה לעשות עם הנוזלים - כדאי. יש לפעמים תרופות מייבשות, ממליצים להוריד צריכת מוצרי חלב (אולי עוד לא רלוונטי אצלכם) ויש כל מיני תרופות סבתא שלפעמים עוזרות...
כדאי לכם למצוא רופא אאג מומחה לילדים שאפשר לסמוך עליו שיזהה נוזלים - מסתבר שזו מומחיות.

אני יודעת שלבת שלי היתה לקות חמורה עד עמוקה בשתי האזניים. עדיין המכשירים עשו הבדל. ביום שהיא קיבלה אותם (בגיל 4 חודשים) היא ממש עשתה ניסוי כלים ובדקה כי פתאום היא שמעה משהו. גם אם זה לא יספיק כדי להבין דיבור בצורה מלאה עם אותה אוזן - זה נותן עוד אינפורמציה שיכולה לעזור להבין בשיתוף עם האוזן השניה.
בכל אופן - לא נראה לי שיש מה להפסיד עם מכשיר.

אתי77

New member
לקות חד צדדית

יקירתי,
נראה שאת עושה את כל מה שאת צריכה לעשות, ושאת בידיים טובות.
הצוות של מיחא באר שבע מקצועי ותקבלי שם את כל התשובות המקצועיות שם.
לבן שלי יש לקות שמיעה חד צדדית. לכן, יש לי ניסיון אישי בתחום.
ואני מסכימה לחלוטין עם מה שאמרת.
גם לנו אמרו שזה בסדר גמור, שאפשר להסתדר עם רק אוזן אחת.
אבל לבן שלי היו כל הזמן נוזלים באוזן הטובה, והוא התחיל לדבר מאד מאוחר כנראה בגלל זה.
אני מציעה לך להיות כל הזמן עירנית לגבי האוזן, לשים לו שרשרת ענברים, ואם צריך לעשות ניתוח כפתורים, אל תהססו.
לגבי מכשיר לאוזן השניה, גם לבן שלי, המכשיר אינו באמת עוזר להבין דיבור. זאת אומרת שכשאוטמים לא את האוזן הטובה ומדברים איתו דרך האוזן הפגועה עם המכשיר, הוא לא מבין כלום.
אבל, המכשיר כן עוזר לו להגיע לסוג של איזון. הוא מבחין יותר דקויות, הוא מבין יותר על רקע רעש, ובכלל, הוא מאד אוהב את המכשיר ולא עוזב אותו.
את מוזמנת לראות אותו בסרט של מיחא. זה "נדב". הוא מרגיש רגיל לגמרי. האחראיות שלנו היא לזכור ולהזכיר לסביבה כל הזמן שהוא לא שומע כמו כולם. כי באמת בסביבה רועשת, הרבה יותר קשה לו.

גולומב7

New member
עדכון

קיבלנו התוצאות משניידר (אחרי התעקשויות רבות, כי מקבים א זה רק אחרי שבועיים. לא מבינה מה הקטע..)
פרופ' אטיאס הסביר שמימין יש ליקוי קל (35-40) ובשמאל 80.... בבדיקת הטימפנומטריה אמרו לנו שבימין יש בוודאות נוזלים ובשמאל יש גם כנראה. אטיאס אמר שבהולכת עצם באוזן ימין יצא 20db שזה תקין.
אני מעודדת קצת (אני חושבת), אבל עדיין מבולבלת....
נראה שיש שיפור קל??
מחר אנחנו במיחא ב"ש... מקווה שיעשו לנו קצת סדר

למעלה