שפת סימנים לכולם!

שנונה5

New member
שפת סימנים לכולם!

שלום לכולם, קראתי רק חלק מהתגובות בפורום, אבל מהמעט שקראתי חשוב לי לומר כמה דברים ברמה האישית.
אני שומעת, אין לי בני משפחה חירשים, ונחשפתי לראשונה לעולם ותרבות החירשים בתור סטודנטית באוניברסיטה.
אני חושבת שדווקא מהמקום האובייקטיבי הזה, חשוב לי להביע עמדה.
יצא לי להתנסות בתקשורת עם אדם חירש מבלי שידעתי מילה אחת בשפת הסימנים.
והאמת?לקח לי קצת זמן להבין למה בכלל צריך את זה...
למזלי (או שלא למזלי) החברה החירשת שרכשתי בזמן הלימודים ידעה לקרוא שפתיים מצוין ולכאורה התקשורת הייתה נראית אידיאלית.
מדי פעם היא התלוננה בפני שקשה לה, שהיא מתאמצת לקרוא את השפתיים שלי, אבל בזמנו לא ייחסתי לכך חשיבות של ממש...ולא ראיתי צורך בלימוד השפה.
אחרי לא מעט זמן ומבחירה חופשית ואישית שלי החלטתי ללכת ולהתנסות בלימוד השפה.
נרשמתי לקורס בשמע...וכל השאר היסטוריה.
התקשורת בינינו עלתה בכמה וכמה רמות.
ההבנה שלי אותה ושלה אותי...
וזה רק מקורס בסיסי אחד!
עד לא מזמן חששתי להיפגש עם חברים חירשים נוספים בקבוצה כי הרגשתי "לא קשורה" ומאז מרגישה הרבה יותר בטוחה בעצמי.
הדבר הכי הכי חשוב ומשמעותי שקרה לי לאחרונה היה במקום העבודה שלי, שניגשה אליי אישה חירשת והצלחתי לתקשר איתה ולעזור לה אך ורק באמצעות שפת הסימנים.

אז כן, אם יש למישהו מכם ספק...
אם אתם רוצים בטובת ילדכם זה הזמן להקנות לו את הכלים להצלחה ולדאוג ללמד אותו את אחת השפות המשמעותיות שילוו אותו כל חייו

ערב מצויין!

אתי77

New member
אני חוויתי חוויה הפוכה

התאמצתי מאד ללמוד שפת סימנים כדי שאוכל לתקשר ביתר קלות עם אנשים חרשים בדרך כלל, ועם יעלי בפרט.
לאט לאט רמת השיחה ביננו עלתה, וממש לא בקצב של הרמה שלי לשפת סימנים...
כיום השיחות מתנהלות בשתי צורות... או שאנחנו יושבות בשקט לרוב וכשאנחנו נפרדות אנחנו מתחילות לתקשר בצאט בווטסאפ... או שאני מדברת לאט ומסמנת פה ושם, והיא לא שמה לב שאני כמעט לא מסמנת

אז אולי יום אחד אשתפר ממש ואוכל לדווח על הצלחה כמו שלך... בינתיים... אמשיך לנסות... אבל טרם העזתי להיפגש עם חבריה

למעלה