השוואת Sygic ו HERE (ונגיעת וויז) - בסיצילה

dani666

New member
השוואת Sygic ו HERE (ונגיעת וויז) - בסיצילה

חזרתי מטיול של 14 יום בסיצילה, שבהם במהלך 12 ימים כיסיתי 1,700 ק'מ שכ 95% מהם היו בכבישי מישלן הצהובים והלבנים ובתוך עירות סיציליניות קטנות. בהחלט יצא לי להתנסות בשתים מהתוכנות (ונגיעה קלה בוויז).

כהבהרה - הכוונה המקורית היתה להצטייד בתוכנת אופליין ורצוי חינמית ולכן HERE הותקנה עוד בארץ אחר כבוד על הסלולרי שלי כדי להתרשם. את ההתרשמות הראשונה בניווט הארץ היא צלחה בשלום. הבעייה שבה נתקלתי איתה היתה שלא הסכימה לאתר ב monreale כתובת מסוימת - תקינה וחוקית לחלוטין (מאד מפתיע כפי שתראו בהמשך). על וויז שמותקנת אצלי בכל מקרה לא רציתי לסמוך עקב היותה תלויה בקישור אינטרנטי שלא הייתי בטוח שיהיה לי, ולכן רכשתי את Sygic במחיר המצחיק של 30 יורו, כל העולם, לכל החיים והורדתי את מפת איטליה לסלולר.

ולהשוואה -

Waze. מכיוון שבסופו של דבר בעת הקונקשן ברומא רכשתי סים מקומי (של TIM שהיא בערך הבזק האיטלקי. 25 יורו כולל 3GB גלישה ו 1000 דקות לשיחות מקומיות) אז את הניווט הראשוני עשיתי איתה.
אני לא ממש אוהב את וויז וגם לא מכניס אותה למשוואה - אבל היא בהחלט עבדה בסיציליה (לפחות בפלרמו).

ועכשו למנה העיקרית :

HERE -

יתרונות :
- הקלדת כתובת קלה ומהירה ובצורה שוטפת כמו שרגילים (via pacolo 32 palermo יעבור אצלה בקלות).
- היא יודעת להתמודד גם עם טעויות בהקלדה.
- תוך כדי הקלדה תתחיל להציע אופציות.
- הכרה מעולה (אם כי לא מושלמת) של מלונות/B&B/אתרי תירות. לא צריך את הכתובת, הקלד את שם המלון ורוב הסיכויים (לא 100% !) שהיא תדע לאתר אותו. נוח בצורה מדהימה.
חסרונות :
- הטיפול שלה במחלפים ובהנחיות כיצד לעבור אותם (ביחס לסייג'יק) נחות מאד.
- ניצול שטח המסך מבחינת הצגת אינפורמציה נחות.
- הצגת תצורת פני השטח/כבישים בסביבה/וכו' נחותה.
- ניווט קשיח בין נקודות ללא יכולת "לגרור" את הנתיב כדי לשנות את ניתובו.
- הממשק לBT עבד מוזר כך שמדי פעם היא היתה מתחילה להנחות ברמקול של הסלולר ורק אחרי כמילה עוברת לרמקול של הרכב.
- מינימום של יכולות קונפיגורציה !
- אחרי שהתרגלת שהיא מוצאת כל חור, אתה מאוכזב שאת המלון הספציפי שאתה רוצה היא לא מכירה.

ובסיכום ל HERE : נוחה במציאת נקודות הקצה אבל נופלת קשות בעצם בניית המסלול והניווט בו.

Sygic -

יתרונות :
- יכולת לגרור נתיב על פני מסך המכשיר. למי שמטייל ולא רוצה רק להגיע מנקודה לנקודה זה משהו אדיר. אתה קובע את נקודת הסיום, התוכנה בוחרת את הנתיב האופטימלי לדעתה ועכשיו אתה יכול לגרור אות לכבישים ש*אתה* רוצה לעבור בהם.
- התוכנה מציעה לעיתים יותר מנתיב אחד ואתה יכול לבחור באחד מהם (נתיב אחד נבחר על ידי התוכנה, האחרים באפור. אם תרצה אחד מהאפורים - גע בו).
- הצגת מחלפים מעולה.
- בכביש מהיר תראה "מעל" המחלף שלט בצבע רלוונטי (כחול/ירוק) עם שם עיר. חפש שלט זה במציאות.
- הצגה ברורה (לעתים כתמונה נוספת במפת הניווט) באיזה נתיב מהנתיבים אתה צריך להיות.
- ולעתים ממש ירידה ל"גובה העיניים" - התוכנה מציגה את הכביש כמו מה שאתה רואה והנתיב הנדרש ברור לחלוטין.
- ניצול טוב בהרבה של שטח המסך להצגת אינפורמציה.
חסרונות :
- הקלדת כתובת מובנית וקשיחה (בחר מדינה. עכשוי רחוב. עכשיו מספר בית).
- חס וחלילה שתטעה בהקלדה.
- לא הצלחתי ולו פעם אחת לגרום לה לאתר מלון/אתר לפי שם.

סיכום ל Sygic : בגלל יכולות הניווט שלה שווה כל יורו ואף יותר!

חסרון משותפים לשתי התוכנות :
מציאת הנתיב שלהן .... יצירתית משהו הייתי אומר. ובערים סיציליאניות עתיקות (וגם בכבישי מישלן לבנים/אדומים) זה יכול להיות בעייתי ואפילו מפחיד. תפעיל את הראש ואל תהסס להסתובב לאחור אם אתה בספק.
לסייגי'ק יש יתרון בזכות יכולות הקינפוג הרבות כך שניתן לבחור אלגוריתם אחר (מהיר/קצר/חסכוני) שייתכן ויביא לניתוב עדיף.

הבחירה שלי :
Sygic היא תוכנת חובה *למטייל*. וב 30 יורו לכל העולם, אפשר לאמר שהיא גם חינמית. היא אכן היתה התוכנה שבה השתמשתי רוב הזמן. יחד עם זאת שווה לקחת גם את HERE במחיר שהיא עולה למקרים שתרצה לאתר לפי שם.
על וויז ניתן לסמוך *רק* אם אתה בטוח שתהיה לך חבילת דטה, ואם נביא בחשבון שיש מקומות נטולי קליטה סלולרית, הייתי נזהר איתה.

מקווה שיעזור לנוסע הבא, ואם יש שאלות ... בשמחה.

ולזכור -
- מפה (כן, זו מהנייר, כמו פעם) היא חובה ! מאפשרת לראות את התמונה הגדולה, לבחור כבישי נוף ולעזור להחליט במקרים שיש ספק בתוכנה.
- להפעיל את הראש ! התוכנות ממש לא מושלמות.
- ולזכור שרצוי (מאד) גם לקרוא את הישלוט בדרך ולא להסס לפעול לפיו.

AYELET1

New member
תודה רבה
לגבי המסקנות בסוף-

כל מילה בסלע.
מפת נייר טובה בדיוק בשביל ראיה בגדול של הדרך ולטעמי גם "סתם" כדי לדעת היכן אתה מטייל (כלומר לא רק לתכלס...).
&nbsp
תודה. סקירה מעניינת מאד!!

blzvi

Active member
מסכים לגבי Sygic

ברם זה במכשיר סלולרי ,או טאבלט שחייב להיות מחובר לאספקת מתח .
אין כמו מכשיר GPS ייעודי עם מפות IGO .
ושוב Sygic הבהרה.30 אירו כל העולם זה לא בדיוק כל העולם .את ישראל הוא לא מכיל וצריך להוסיף עוד 20 אירו לשם כך .
תמיד דופקים את הישראלים

blzvi

Active member
טעות שלי ,מפת העולם כוללת ישראל

30 אירו שווה .

dani666

New member
כל סלולרי שאני מכיר - יש לו סוללה. וכנ'ל כל מכשיר GPS ייעודי

blzvi

Active member
ההבדל הוא

שמכשיר ייעודי עובד 6 שעות ללא טעינה וטלפון יעבוד אולי שעה.

dani666

New member
ההבדל הוא שהסלולרי תמיד אתך והמכשיר הייעודי לא. ואם נביא ...

... בחשבון שלרוב השמוש הוא ברכב אז זמן העבודה ללא טעינה (שהוא בהחלט יותר מהשעה שהקצבת לו) אינו רלוונטי כלל.

sitepoint7

New member
קשה להשיג מכשיר GPS ייעודי ולכן הולכים לסמארטפונים/טאבלטים

היה לי אחד והתקלקל, אני מנסה להשיג כזה במחיר סביר ללא הצלחה
(ולכן אני מחפש מיני טאבלט מבוסס אנדרואיד רק לשם זה)

למעלה