התקלה במכשיר, או בתוכנה?

evike

Active member
מנהל
התקלה במכשיר, או בתוכנה?

במכשיר ניווט ייעודי NOVOGO I800 עם תוכנת IGO, פתאום מתקבלות הודעות שגיאה, ואי אפשר להשתמש יותר במכשיר.
בוצעה ההצעה לכייל לנתוני היצרן שמאפסות את הנתונים.
הנתונים הוכנסו מחדש, והשגיאות חוזרות. בקיצור, לא ניתן להשתמש במכשיר.
יש דרך להתגבר על התקלה לבד, או שזה מצריך לגשת לשרות תיקונים או קנייה מחדש?
תודה למגיבים,
שבת שלום.

BravoMan

Active member
קשה לדעת מה גרם לשגיאה הספציפית הזו

אבל בד"כ היא מוצגת בגלל בעיה בתוכנה.
&nbsp
האם התוכנה רצה מתוך המכשיר עצמו, או שעם המכשיר הגיע כרטיס של התוכנה (עם לוגו של IGO)?
ייתכן, שקובץ כזה או אחר של התוכנה ניזוק, אז אם מדובר בכרטיס, שירות של IGO יכולים לטפל בזה.
&nbsp
אגב, לא ברור: האם התקלה חזרה מיד אחרי האיפוס, או אחרי שהוספת נתונים, ואם אחרי הוספה, אז אלו נתונים ואיך הוספת?
&nbsp
ייתכן שהבעיה היא בגלל קובץ מסלול פגום שגורם לתוכנה לקרוס.

evike

Active member
מנהל
התוכנה IGO 8 מותקנת על כרטיס

לאחר האיפוס הוכנסו מחדש היעדים הנבחרים, בהגדרות הוגדרה העברית, הוגדר ללא קול ועוד כמה הגדרות שהיו קודם, ואח"כ היה נסיון לנווט סתם לאיזו כתובת.
לפעמים זה עבד היטב כמה דקות, לפעמים כבה כמט תכף, ולפעמים יצאו ההודעות שהעליתי. נעשה ריסט, עבד כחצי שעה היטב, כיבינו אותו, ועכשיו אישי ירד למכונית, וצילצל שההודעה על תקלה חמורה ושצריך לסגור את המכשיר, חזרה.
אני מבינה שכנראה הבעיה היא בתוכנה. ניצור אתם קשר מחר.
תודה ושבוע טוב.

BravoMan

Active member
רגע, רגע,רגע.

לא אמרת שהמכשיר כבה באקראי.
זה משנה מאוד את התמונה! אם יש גם תופעות כאלה, ייתכן שיש דווקא בעיית חומרה, ואז במידה ויש אחריות על המכשיר יש להפעיל אותה מול המשווק או מי שנותן אחריות.

evike

Active member
מנהל
נכון, כי בהתחלה המכשיר לא כבה, רק התקבלו ההודעות שצרפתי

בבדיקה מאוחר יותר מהבית, (במרפסת, עם קליטה) המכשיר כבה לפעמים, ולפעמים עבד בסדר לזמן מה.
ודווקא לאחר שהמכשיר התחיל פתאום לעבוד, כשאישי ירד למכונית וחיבר את המכשיר לטעינה, הוא נטען, אבל ההודעה על השגיאה יצאה שוב.
המכשיר כמעט בן 3, (הכרטיס כבן שנתיים) כמובן כבר ללא אחריות.
אני חושבת שכדאי להתקשר ל IGO, לברר האם התקלה היא של התוכנה, (כי הם בהרצליה, ושרות התיקונים בנתניה...) אם זה המכשיר, לא נראה לי שכדאי לתקן, אלא אם כן, זו תקלה מיזערית.
תודה.

BravoMan

Active member
אני לא חושב שבכלל יש מעבדות שמתעסקות עם

תיקונים של הדברים האלה.
אלה מכשירי מדבקה סיניים שיש בעיה להשיג להם רכיבים, ומחירם גם ככה לא גדול.
&nbsp
אם המכשיר בן 3 יש סיכוי טוב שהסוללה כבר הזדקנה ולא מחזיקה מטען, אז אם המכשיר נכבה רק כשלא היה מחובר לחשמל, ייתכן שזו בעיה נפרדת מבעיית השגיאה.
&nbsp
שווה לנסות להתקשר לתמיכה של iGO אבל רוב הסיכויים שלא יוכלו לעשות כלום בטלפון ומישהו מכם יצטרך להגיע למרכז שרות שלהם.
&nbsp
בכל מקרה, אם יש לכם טלפונים חכמים, כדאי לשקול גם אפשרות להשתמש בהם לניווט.
לרוב, התוכנות עבורם יהיו מעודכנות יותר ממה שזמין ל-PND (מכשירי ניווט יעודיים) למיניהם, ובהתחשב בתדירות שינויים בכבישי הארץ, זה דבר טוב...

evike

Active member
מנהל
יש לנו גם WAZE

רק שלמכשיר הניווט יש פיצ'רים שאין בווייז, למשל להראות בזמן אמת את מס' הביניין שנמצאים לידו, ושלא תמיד מוצגים על הביניינים. מאחר ואישי הוא נהג מונית שצריך לענות בזמן אמת ובמהירות לקריאות, הוא חייב לדעת פרטים מדוייקים של מיקום. הוא משתמש גם בווייז, אבל לא יכול לוותר על מכשיר ניווט ייעודי.

BravoMan

Active member
זה לא עניין של מכשיר!

אותה תוכנת iGO שיש במכשירים ייעודיים זמינה גם ל-iPhone ולמכשירי Android למיניהם, בנוסף לעוד מספר תוכנות ניווט.
Waze רחוקה להיות אפשרות ניווט יחידה לטלפונים והיא גם רחוקה מלהיות טובה לדעתי האישית.
&nbsp
כמובן, שחלק גדול מהתוכנות כולל iGO עצמה הן בתשלום, אך זה בד"כ זול יותר מרכישת מכשיר שלם.

evike

Active member
מנהל
אישי קנה מכשיר ניווט חדש

במקרה לקח משלוח מהחנות בה נקנה המכשיר הקודם, והחליט במקום לקנות אחד חדש.
מה הוא מרוויח?
מכשיר חדש עם אחריות לשנה.
"5 במקום "4.3
ובעיקר, מפה חדשה, ועידכון אחד חינם עד שנה מהקנייה. (המפה שלו היא גירסת 5.13, שזה די ישן)
יש תוספת חדשה למפות, קוד לעידכונים חינם של הרחובות בת"א והמרכז, לפי קצב התקדמות העבודות.
תודה למגיבים, ושבוע נפלא.

AYELET1

New member
למיטב זכרוני IGO PRIMO חדישה יותר

יש לה כמה חסרונות לעומת ה-IGO8 וגםם יתרונות
\תהרגי אותי אם אני זוכרת.
נדמה לי (עברו שנים מאז השתמשתי בזה) שעם IGO8 קל יותר למצוא מקומות בסביבה או במקום מסויים (לא כתובת אלא מקומות עפ"י קטיגוריה)

evike

Active member
מנהל
תודה על התגובה. רק עכשיו ראיתי אותה, כשנכנסתי לשאול שאלה

נוספת. (לא היה שום חיווי, עוד באג של הפרדס...)
השאלה היא בדיוק על הבדל מסויים בין 2 התוכנות. שאלתי בפורום IGO, ולא קיבלתי תגובה, מנסה גם פה.
אישי החליף מכשיר ניווט,(PND של NOVOGO) וקיבל אותו עם IGO PRIMO
במכשיר הקודם היה IGO 8, שהיה בו פיצ'ר חשוב ביותר. בכל רגע נתון, הופיע על צג המכשיר ליד שם הרחוב, גם מס' הבית.
מאחר ואישי נהג מונית, זה חשוב לו ביותר. (לא על כל הבתים מופיע מספר, בלילה רוב המספרים לא מוארים. כשיש לו קריאה לנסיעה, הוא חייב לדעת האם זה קרוב, האם כבר עבר את המספר המבוקש, ולא כדאי לענות, מכיוון שצריך לעשות סיבוב גדול כדי לחזור. מכיוון שמהירות התגובה חשובה, אין לו זמן להתחיל לחפש את המספרים. בוויז אין את זה, וזו אחת הסיבות שהוא ממשיך עם מכשיר ניווט)
האם מישהו יודע אם הפיצ'ר הזה קיים, ואם כן, מבקשת הדרכה כיצד למצאו, כי כל הנסיונות לא עזרו.
תודה.

AYELET1

New member
לא זוכת שראיתי דבר כזה. אנסה לבדוק על הפרימו

בכל מקרה, לא בטוחה שתמיד זה כה מדוייק.

AYELET1

New member
בכל מקרה, יש לך חיווי על תגובה להודעה למעלה מימין

משמאל ל"שלום evike"

evike

Active member
מנהל
תודה איילת, אשמח לדעת ומנסיון, זה די מדוייק, פה ושם יש סטיה

קטנה, עדיין עדיף על כלום.
ובקשר לחיווי, בדיוק לזה התכוונתי, או שבטעות זה התפספס בין התגובות האחרות.

evike

Active member
מנהל
איילת, מצאנו את האפשרות לראות את מספרי הביניים ברחוב

התשובה שקיבלתי בפורום IGO, "בחלק העליון השמאלי של התוכנה יש את האות i לחיצה על האות מציגה את הכתובת כולל מספר הבית."
אצלנו התוכנה שונה מעט, אולי כי היא האחרונה שיצאה, ולולא טעות סופרים, אולי לא היינו מוצאים את האפשרות, אם כי המגיב עזר לי בכיוון החיפוש.

חיפשתי I במפה, ואין שם. אבל היה בתחתית המפה "הראה", לחצתי עליו, כי חשבתי שהמילה באה מלשון להראות... ואז פתאום ראיתי את המספרים. מסתבר שבטעות חשבתי שזה הראה, כי זה היה רחוב הרוא"ה, שכתוב גם ללא האות וו, (אפשרי), אבל גרשיים היה חובה לרשום. אז במזל, היינו בדיוק ברחוב הרוא"ה, כי אחרת לא היינו מוצאים את האפשרות הזאת...

למעלה