במטבח של מאסטר שף עם קרלו קראקו

kriz

New member
נשמע מעניין

Forestia

New member
היה מרתק

זו לא פעם ראשונה שלי בסט של תכנית בישול, לפני כמה שנית תרגמתי לשף אלפרדו בקרב סכינים. אין הרבה דברים שמשתווים לאקשן ולהתרגשות של מאחורי הקלעים (ובלי הלחץ של להיות מול המצלמה, בכלל טוב
)

kriz

New member
נהנתי מאוד לקרוא את הרשומה

תמיד תהיתי איך זה עובד

דוריק30

New member
עכשיו שאת אומרת את זה...

זה קצת מצחיק שהשף מדבר באיטלקית וכולם מהנהנים בהבנה, כאילו הם דוברי איטלקית שוטפת
אני חושבת שזה היה נראה טוב יותר אם היה עומד ליד השף מתרגם (את?) ובזמן אמת מתרגם
אולי קצת פחות מגוחך

לפחות זכית לחוויה

Forestia

New member
זה לא כל כך פשוט

זה היה מאריך ומסרבל הכל, כי על כל דבר היו חוזרים פעם בשפת המקור ופעם בתרגום וזמן בטלוויזיה הוא מצרך יקר....

בפועל בצילומים, במטבח קרלו דיבר ואני חזרתי אחריו לטובת האחרים ובזמן השיפוט תרגמתי באזניה תרגום חצי סימולטני.

כמהאפשר

New member
אבל הבינו שיש תרגום עם אוזניה..

מה שכן, לדעתי הסיבה היחידה שנתנו להם להוציא את המנות כל אחד בזמן שלו הייתה הנוכחות שלו.
אולי הפעם הבודדה שהמנות נטעמו בזמן אמת.

Forestia

New member
ריזוטו חייבים להגיש מיד

לדעתי זה פשע נגד האנושות לתת לריזוטו לחכות

כמהאפשר

New member
לדעתי זה פשע נגד האנושות כל התכנית הזו:)

הריזוטו האמיתי הטוב שאכלתי היה ברוסיה ו-וואו, הוא היה טוב.
ואני אפילו לא אוהבת אורז:)

היכן אכלת בארץ ריזוטו טוב?

Forestia

New member
ריזוטו טוב

בארץ אני לא מזמינה ריזוטו במסעדה, בכלל, נמנעת ממסעדות איטלקיות מחוץ לאיטליה כי זה סתם מתסכל (בעיקר בגלל חומרי הגלם, מה לעשות, שם הם אחרים).

ריזוטו טוב (במגבלות חומרי הגלם המקומיים) אכלתי אצלי בבית

Forestia

New member
זה ממש לא כך!

כולנו מכירים את איטלקיה כארץ הפסטה, ונכון שפסטה משחקת תפקיד חשוב, אבל איטלקים אוכלים מגוון עצום של ירקות, בשרים, דגים, גבינות - הכל. הפסטה / ריזוטו הם רק חלק אחד מכל הסיפור.

דוכן הדגים ודוכן הגבינות בסופרמרקט ליד הבית של אבא שלי הם מחזה מעורר קנאה בכל מישור וזה סתם סופרמרקט, לא שוק, לא שום דבר מיוחד, סופרמרקט.

לאיטלקים יש המון כבוד לאיכות של חומרי גלם, זה מתחיל משם.

Forestia

New member
גם מדהים

כך גם הגבינות, הבשרים, הדגים... רק הירקות יותר טובים בארץ לטעמי.

בעיקרון, את החופשות שלי באיטליה הייתי מבלה בשמחה בשווקים ובסופרמרקטים. חבל שצרךי גם להתחשב ברצונות הילדים ובן הזוג

lavendula

New member
מפתיע מה שאת אומרת לגבי הירקות

יש להם דברים שאין בארץ בכלל, או שקשה מאוד להשיג, כמו פרחי קישואים, וכל מיני חסות וירוקים.
אוף, בא לי carciofi alla romana (ארטישוק) עכשיו...
ועוד לא דיברנו על pizza al taglio (פיצה לפי משקל, עם תוספות מדהימות).

Forestia

New member
גם זה נכון

יש להם ארטישוקים שנקטפו בזמן הנכון ולא הושארו לגדול לגודל גדול מדי והזדקן כמו בארץ וקל מאוד להשיג פרחי קישוא (אבל גם פה אפשרל השיג, בעונה הנכונה אני תמיד מזמינה מהירקן שלי).

יש מבחר עצום ויפהפה של חסות ועלים למיניהם אבל ירקות בסיסיות - עגבניות, מלפפונים ופלפלים - הרבה יותר טוב פה

ועכשיוגם לי מתחשק נורא carciofi alla romana!

kriz

New member
אמנם אף פעם לא הייתי באיטליה ואני לא מכירה

את האוכל האיטלקי האמיתי.

אבל הייתי במסעדה איטלקית פה בארץ (בליסימו) והתענגתי על כל ביס.

lavendula

New member
גם אני לא מסוגלת להיכנס למסעדה איטלקית בארץ

וסליחה מראש על הפלצנות...
ככה זה, אחרי כל השנים שהוריי חיו ברומא, ונהגתי לבקר אותם תכופות.

כמהאפשר

New member
אני,אגב,מתחרפנת כאשר מתחילים לדבר על

מטבחים שאני מתמצאת בהם.
אוכל רוסי, אוכל אתיופי.
והמסעדות בארץ.. בואי נאמר ש"אוכל סיני" רחוק מלהיות סיני או אפילו סיני שעבר אדפטציה להתאים לחיך הישראלי,
כאשר מדברים על אוכל רוסי- הוא ממש לא קרוב להיות רוסי(מה גם, שלא רבים מזהים את ההבדל בין רוסי לאוקראיני לבלרוסי) וכל השטויות של מסרט על "אני אתיופית"(נכון מה שכתבו באחד השרשורים כאן, כאשר משהו אחר נהיה עליון מהאמת ואנשים מתחילים לשחק) או כאשר אנשים מדברים על אוכל אתיופי..

איטליה:) צריך להתחיל לקרוא, בהעדר מקורות מעשיים.

למעלה