בעיה ב-UIScrollView

בעיה ב-UIScrollView

כידוע, ל-UIScrollView יש תכונה הנקראת ContentSize המייצגת את הגודל של השטח בתוך ה-FRAME. עד כאן העניין ברור לי. אז יש לי שטח פנימי, שהוא ברוחב ה-FRAME של View עצמו, והגובה שלו גבוה יותר, ושם יש את הגלילה. כלומר, אין גלילה לרוחב (בגלל שהרוחב שווה), אבל יש גלילה לגובה. כאשר אני משנה את האוריינטציה של המכשיר, הרוחב של ה-View קטן לי (זה בסדר, זה בתיכנון), אבל השטח הפנימי נשאר באותו הגודל. במצב הזה יש לי גלילה די מכוערת וקטנה לרוחב. לא הצלחתי למצוא איך מטפלים בבעיה הזאת. יש למישהו פתרון לזה?

guyiphone

New member
יש פתרון !

תוכל לזהות את הרגע בו המכשיר משנה אורינטציה ומשם (בפונקציה) תוכל לשנות את גודל ההשטח הפנימי, גם של ה- View וגם של Content area... בהצלחה !

קודם כל תודה,

לפתרון הזה הגעתי כבר... חשבתי שיש משהו יותר אלגנטי, איזו הגדרה או משהו כזה. נראה לי טבעי שיהיה כזה דבר בinterface builder,

guyiphone

New member
אז זהו שלא ממש ...

ואתה יכול להיות בטוח שאתה לא הראשון שנתקל בבעיות מהסוג הזה... אם תעבור לפיתוח על 4.2 בסביבה האחודה, תוכל למצא שם הגדרות מעניינות...

guyiphone

New member
יש הרבה דברים נחמדים ...

הצרה היא שהולכים לסגור את הפורום הזה ... ואני כרגע עובד על הקומונה המקבילה לפורום הזה, נראה איך ילך :) אז אני מתאר לעצמי שנתראה שם. אפרסם את הפרטים בהמשך ...

חבל מאוד..

תפוז סגרו גם את פורום "מדעי המחשב" לפני כמה שנים בגלל איזה ריב טיפשי עם המנהל וזה ממש ביאס.. מה יהיה עם תפוז האלה..

למעלה