בלוטה שנתפסה?

קונדסבא

New member
בלוטה שנתפסה?

באמצע החיים בלי שום התרעה, הרגשתי פתאום כאילו נתפסה לי בלטות הלימפה (או השקד?) בצד שמאל מתחת ללסת קרוב לגרוגרת. קשה לתאר את התחושה המדוייקת, זה הרגיש כאילו פיזית הבלוטה עלתה למעלה ונקעה שם. הרגשתי כאבים מטורפים למשך כמה דקות עד שזה השתחרר באותה פתאומיות כמו שזה בא. באותם דקות הרגשתי כאבי תופת בעת הבליעה, בקושי הצלחתי לדבר, הרגשתי כאילו עוד שניה משהו נתלש לי שם.
פרט שיכול לעזור- יש לי אפטה בפה ויש מצב שהבלוטות קצת מוגדלות.
אני מעוניין לדעת מה בדיוק התרחש לי בגוף במהלך דקות האימה הללו ואיך אני יכול למנוע את זה בעתיד..

תשובה

לצערי התיאור אינו ספציפי דיו כדי לדעת מה קרה. מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקה,
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל

קונדסבא

New member
ממ..ניסיון שני

מכיוון שהשאלה שלי היא נטו מתוך סקרנות (זה היה כאב חד פעמי אז אין טעם שאני אלך לרופא), אני אנסה לשאול שוב ולהיות יותר ספציפי.
צירפתי תמונה של האיזור איפה שהרגשתי ש"נתפס" לי....בתמונה זאת הנקודה תחת הכיתוב tonsilas.
שנוגעים באיזור הזה מרגישים ממש בלוטה, והתחושה שלי הייתה כאילו הבלוטה נדחפה לבפנים ונתקעה שם. כשאני אומר לבפנים אני בעצמי לא סגור כל כך על איפה היא נתקעה....זה הרגיש פחות או יותר בגרוגרת (ממש למעלה בחיבור עם הלסת).
ממש כאילו הבלוטה נכלאה שם למשך כמה דקות. בעיקר כאב לי כשבלעתי רוק או אם ניסיתי להרים את הראש למעלה...

אני שוב רוצה לציין רק שזה היה מקרה חד פעמי ולכן אני לא מתכוון ללכת לרופא, אני פשוט סקרן לדעת מה התרחש לי פיזית בתוך הגוף.
מקווה שהפעם זה יותר מדוייק. אם לא אז תודה בכל מקרה על הניסיון לעזור:)

קונדסבא

New member
ממש קשה לקרוא את הכיתוב על התמונה אז

הכיתוב הרלוונטי זה הכיתוב שמתחת לאוזן...tonsilar

למעלה