אז מה היה לנו ?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אז מה היה לנו ?

5 ימים, 11 צלילות מהן צלילת לילה ומזג אויר מצויין עד גשום (שלא הפריע לצלילות).

מי השטפונות העכירו מעט את הראות וגם עונת האצות הירוקות בתחילתה, טמפרטורת המים בין 21 ל22 מעלות ואני מניח שהיא לא תרד יותר.

נצפו לא מעט חשופיות, דגי ג'ק פיש שנראים בשנה האחרונה יותר ויותר באילת, בתרני סוהל בשמורה ושני דקרים אדומים בגודל מפלצתי בלילה ביתוש כמו כן נראה שלהקת הברקודות (אספרינות צהודות זנב) הגדולה התמקמה סופית באזור המערות.

עוד בשורה טובה. שתי המניפות הגדולות שבשמורה שבשנים האחרונות חטפו כנראה מחלה כלשהי וכמעט שמתו לגמרי מתחילות להראות סימני התאוששות וצמיחה מחדש וזאת לאחר שגורמי רט"ג טענו כי הן גמורות ולכן אין טעם לנסות לשקמן, אנשאללה שתמשכנה ככה.

dimab

Member
מראות קשים

אחלה תמונות - משני האתרים!
גם אני שמתי לב לתחילת שיקום המניפות. בינתיים הוא כל כך התחלתי, שלא הייתי בטוח אם להאמין למראה עיניי, אך הבה נקווה לטוב.
זאת תקופה נהדרת לצלול באילת: הים ריק מאדם והדגים רגועים, הראות די טובה - בקיצור, תענוג לצלם.
אני פגשתי את הברקודות בין שני הגשרים, אז כנראה הלהקה מטיילת לה לאורך החוף.
רק האורווה התרוקנה משום מה. כנראה לא עונת הסוסונים עכשיו...
התמונות שלי כאן

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
התמונות שלך יפות מאד

בחלק מהצילומים אני מקבל רושם שעשינו מסלול כמעט זהה וצילמנו את אותן התמונות

אגב איפה מצאת את הסטרגייזר ?

dimab

Member
מצאתי אותו בעומק 5-6 כ-30 מ' צפונה מסלע יהושע

זאת לא הפעם הראשונה שאני רואה אותם בערך באותו האזור, אבל זה די בלתי אפשרי להבדיל בהם. אם אני לא עובר בדיוק מעליו - אין שום סיכוי, וגם אז זה 50/50...

giladshay

New member
מס' תמונות- אליפות, סוף הדרך, שמאלה!

וואו, כמה שאני מתגעגע לצלילה בעיה"ק. נו טוף, צריך לחכות לסוף השנה, אם לא נמות כולנו מהוירוס עד אז...

dimab

Member
גלעד
נראה לי הקיץ בגלל הווירוס אילת הולכת להיות ממש

...מפוצצת: כל המדינה תרד לשם במקום חו"ל. אבל בינתיים העיר ריקה, וממש תענוג לצלול ולצלם.

giladshay

New member
אם אגיע, זה יהיה איפשהוא בין נובמבר-דצמבר

לא אוהב גודש...

רבנצרן

New member
בינתיים ייקח קצת זמן לריף להשתקם...

מאתמול מתחוללת באילת סערה דרומית מטורפת עם גלים בגובה של 3 מ'(!) הדק של הבר-ביץ' נהרס לגמרי ונגרם נזק בחלק מהחופים. פסטיבל הצילום והצלילה שהתחיל ביום ד' (שלשום) נפסק באמצע בגלל תנאי ים בלתי אפשרים לצלילה
. בקיצור - בעסה
. מחר מחרתיים הסערה תרגע וניתן יהיה לאמוד את הנזקים. תמונות מהסערה ומה שמסביב יועלו בהמשך

רבנצרן

New member
תודה שייח'

בינתיים גם הקורונה סוגרת את הכל - כך שלא נראה שבשבועות הקרובים יהיה מה לעשות באילת

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לא יודע, תלוי אם המועדונים פתוחים או סגורים

&nbsp
אם פתוחים אז אני שם.

סגורים

כרגע מותר רק להשכיר ציוד ולדחוס מיכלים, אולי גם להעביר קורסים יבשים
אסור לשום מדריך לקחת צוללים איתו למים, ללא שום קשר לסוג הצלילה. (עבודה)

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בעקרון דחיסת מיכלים זה כל מה שאנחנו צריכים

&nbsp
אבל כבר שניים מהבאדיז שהיו אמורים לרדת איתי הודיעו על ביטול.
&nbsp
נראה מה יתפתח.

למעלה