צלילה לילד עם ניוון שרירים

cgotlib

New member
צלילה לילד עם ניוון שרירים

שלום,
יש לי ילד בן 11 שסובל מניוון שרירים.
במהלך טיפולי ההידרותרפיה שלו הוא פיתח חיבה לצלילה (בעיקר בגלל שקשה לו להחזיק את עצמו מעל למים)
אני אישית לא יודעת כלום על הנושא, תוכלו להגיד לי אם זה בכלל אפשרי?
כאמור הוא חלש מאד פיזית ולא יכול לחתור בצורה אפקטיבית,
פרט לשרירים הוא לא סובל מבעיות בריאותית נוספות, אבל אנחנו יודעים מבדיקות שיגרתיות שנפח הראות שלו קטן.
אם, כמו שאני משערת, צלילה אמיתית היא לא רלבנטית, תוכלי להגיד לי אם יש משהו דומה שהוא יכול לעשות, ואם כן איך ואיפה?
תודה מראש

רבנצרן

New member
גם בריף אבל לא רק

אני יכול להמליץ על שני מדריכים שזה הבייבי שלהם: האחד הוא אילן ביטון שמנהל כיום את ריף הדולפינים והשני הוא מושיקו בכר שעבד בעבר בריף אבל כיום כבר לא. שניהם מדריכים בכירים מעולים עם גישה מדהימה לעבודה עם ילדים ובמיוחד ילדים עם נכויות. את ההדרכה של מושיקו אני מכיר מעבודה איתו בחוג לנערים עם מוגבלויות (לא פיזיות, אבל העיקרון די דומה) ויכול להעיד כי הגישה שלו היא מדהימה. אני מכיר עוד משיהו או שניים באזור חיפה והצפון שמתעסקים גם עם הידרותרפיה וגם עם הדרכת צלילה בדגש על ילדים. אם את רוצה עוד פרטים את מוזמנת לפנות אלי במסר פרטי

מבחינת יכולת של מדריך, לא בעייתי בכלל

אבל צריך לבדוק עם רופא צלילה האם בכלל מותר לו לצלול.

איזה שרירים בעייתיים, ואיך הם משפיעים על הצלילה?
איך נפח ריאות קטן ישפיע עליו בצלילה?
ועוד שאלות שרק רופא צלילה יודע לענות עליהן כמו שצריך...

giladshay

New member
כפי שכבר צוין על ידי אחרים

ולאחר שהילד נבדק על ידי רופא, ישנה גם עמותת אתגרים שיכולה לעזור. בזמנו עבד שם בחור העונה לשם צור או צוף, שכחתי את שם משפחתו. אני חושב שהם יוכלו לתת תשובות לשאלות שיש לך, טוב יותר ממה שאנחנו יכולים לספק. בהצלחה.

yossin

New member
נסה לשאול את חוג הצלילה של אתגרים

יש שם נערים/ות שעברו קורס צלילה
יש שם אנשים עם מגבלות פיסיות חמורות שצוללים

האם בנך יכול? רק המקצוענים בחוג, אחרי שישמעו פרטים יוכלו לתת תשובה רצינית

גלוי נאות: הכותב מתנדב בחוג הצלילה של אתגרים

למעלה