עבודה כמדריך צלילה

khtubhhsx

New member
עבודה כמדריך צלילה

אהלן,
אני חייל משוחרר בן 23, יש לי שני כוכבי צלילה ואני חושב עכשיו על להתחיל דייבמאסטר ולהמשיך משם עד לדרגת מדריך במטרה לעבוד כמדריך במועדני צלילה בחול (פחות חשוב לי איפה)

לפני שאתחיל את כל התהליך יש לי כמה שאלות שאשמח מאוד לייעוץ :)

-האם באמת יש ביקוש למדריכי צלילה בעולם או שיהיה קשה לי למצוא מקום? (אין לי אזרחות זרה או אישור עבודה למדינה כלשהי נכון לעכשיו)

- מה גובה המשכורת לדעתכם? אני פחות מתכנן לעשות את זה בשביל לחזור עם בוחטה, אלא יותר בשביל לממן את השהות וקצת טיולים באזור שאני אהיה בו

אשמח מאוד לשמוע כל דעה או טיפ מניסיון אישי
תודה רבה!!

לעבוד בחו"ל

בשביל לעבוד בחו"ל כדאי שתמצא קודם מועדון טוב באיזור שאתה רוצה להיות בו.
הרבה מקומות לא מחפשים מדריכים שהם לא מכירים, אז לפעמים כדאי לעשות אצלם את קורס המדריכים עצמו, כשאת שאר הקורסים אפשר בכיף לעבור כאן בארץ.
יש ביקוש למדריכי צלילה, אבל הביקוש גבוה למדריכים מהטופ או למדריכים שמוכנים לעבוד כמעט בחינם.

אני ממליץ דוקא על עבודה במועדון שהוא לא נחשב לאחד הגדולים.
המועדונים היותר גדולים בעולם עובדים בשיטת פס הייצור, שזה להסמיך כמה שיותר אנשים ובדר"כ מגיע על חשבון רמה מאד ירודה של הדרכה (לפעמים קורסי הדייבמאסטר שם מאד ירודים, אפילו שאורכים חודש)
תחפש מקום עבודה עם המלצות על רמת ההדרכה ולא "כמה היה לי כיף שם"...

גילוי נאות:
אני מדריך צלילה באילת, ומתפרנס מזה.

khtubhhsx

New member
תודה ושאלה נוספת

קודם כל תודה רבה על התגובה המפרוטת!
יש לי שאלה נוספת שאשמח לשמוע את דעתך, (מצטער על האורך
)
כרגע יש לי שנה עד שאתחיל תואר, וההתלבטות שלי היא בין לחפש עבודה בחול בכל דבר שהוא (עגלות וכד, למרות שמכירות זה לא הדבר הכי אהוב עליי בלשון המעטה) או להשקיע ולהגיע לדרגת מדריך צלילה ואז לעבוד בתור מדריך בחול.

ההעדפה שלי היא כמובן למדריך צלילה ואני מוכן להשקיע את הזמן והכסף. בתקווה שגם בחופשות סמסטר אוכל לעבוד בתור מדריך בארץ או בחול.
הפחד שלי פשוט הוא להשקיע את הזמן והכסף ולא להצליח למצוא עבודה סבירה.

איך היית ממליץ לי למצוא מועדון מומלץ והאם יש אפשרות לדעת שהמועדון יקבל אותי לעבודה אחרי זה בלי לטוס ולהגיע לשם בתקווה שהתשובה תהיה חיובית?

האם זה ריאלי לחשוב שאני אמצא עבודה זמנית בחופשות ספסטר בתוך מדריך? ואם כן האם לדעתך זה יהיה עם שכר שיוכל לעזור לי לחסוך קצת לפני סמסטר נוסף?

ושוב תודה רבה!

פשוט

אתה יכול לעשות עד הדייבמאסטר, אולי אפילו עד העוזר מדריך כאן בארץ.
כשאתה מחפש מועדון בחו"ל, תגיד להם שאתה כבר דייבמאסטר ומחפש לעשות אצלם קורס מדריכים ולהמשיך לעבוד אצלם.

מאד ריאלי לעבוד בתגבור של מועדוני צלילה באילת בחופשות.

איך לחפש מועדון טוב? זה כבר קשה יותר...
מבחינתי, איפה שמעגלים פינות ו/או שהמקום נראה כמו בית חרושת ענק (לקורסים, לא למוסמכים) זה ביג NO.
מועדון טוב זו הגדרה קצת קשה, כי יש מדריך טוב או גרוע (עם כל מה שבאמצע) והוא זה שיעביר לך את הקורס.
תמצא מדריך כזה במקום שלא נראה כמו בית חרושת, וככה תסתדר...

שני מקומות שאני יכול להמליץ:

1 - אם יש לך אזרחות זרה, אז אפשר במועדון מיראז' בדהב.
2 - בסבו בפיליפינים, בSK DIVERS.

בשביל שני המקומות האלו אתה יכול לעשות את כל הקורסים איתי בארץ, ולפי המלצה שלי שניהם יקבלו אותך בכיף :)

למעלה