מישהו התנסה ביציקה עצמית של משקולות ?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מישהו התנסה ביציקה עצמית של משקולות ?

בגלל צורך במשקולת בגודל וצורה מסויימים מאד אני מנסה כבר כמה ימים לצקת אותה לבד.

הכנתי דגם מעץ, יצקתי סביבו גבס ולתבנית הגבס יצקתי את העופרת שפוצצה את התבנית.

אשמח לתובנות וטיפים ממי שהתנסה. האם אפשר לחזק את תבנית הגבס ו/או האם יש חומרים אחרים שמתאימים יותר למשימה. בכל מקרה מדובר ביציקה חד פעמית כך שאני לא זקוק לתבנית לנצח.

AlonPe

New member
נסה לשאול גם

באחד הפורומים באשכול "עשו זאת בעצמכם"
אמנות שימושית, וכאלו.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
תודה לכל העונים המרובים

&nbsp
המשקולת נוצקה בהצלחה ויש לי גם כמה תובנות וטיפים למי שירצה אי פעם לצקת משקולת מיוחדת (לא שווה להתעסק עם זה אם צריכים משקולות רגילות).

חול1

New member
בעבר הייתי זקוק למשקולות של פאונד 1.

הצורה לא היתה משמעותית. השתמשתי בקופסאת מתכת ריקה שמצאתי בגודל קטן, של משחת נעליים ושמתי בתוכה משקולות עופרת ששליתי מהים ועם ברנר המסתי זאת. משתמש בהן עד היום...עגולות וקטנות. נכנסות לכל כיס מאזן. אתה עשית ממש פרויקט...

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
זה בדיוק העניין

&nbsp
אצלי הצורה הייתה משמעותית ביותר, ''על המילימטר''.
&nbsp
אגב המשקולת מתפקדת מעולה ועברה כבר 6 צלילות. עקב מיקומה בתוך מתאם המיכל היא מסייעת יופי לטרים.

giladshay

New member
ככול הידוע לי

המסת עופרת- משחררת גאזים רעילים לאוויר ומסכנת בריאות. איך פתרת את הבעיה כאן? עבדת עם מסכה ואספקת אוויר בהתאמה?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
יפה שאלת

&nbsp
השתמשתי בנשמית על הפה והאף, מסכה על כל הפנים, כפפות ריתוך ומאוורר שזרק אויר מכווני לכוון כור ההתכה.

giladshay

New member
הצעה וקוץ בה

בשביל להימנע מכול הברדק- אפשר היה למלא את החלל בכדוריות עופרת, להצמיד כיסוי ולרתך (ראה תמונה מצ"ב).

שתי חסרונות להצעה: (א) מילוי שכזה- עדיין יוצר חלל לא מנוצל של אוויר בין הכדוריות (ניתן לחשב מתמטית גם כמה, אבל לא ממש עקרוני). (ב) ריתוך עשוי להיות לא אסטתי.

הרווח- פחות סכנה לבריאות ופחות עבודה.

בלי שום קשר- תיסלאם על ייצור המשקולת.

חי בר

New member
נראה לי שמדובר על הכנת משקולת שנכנסת לתוך מתאם מיכל בודד

יש למתאמים האלה לרוב צורה מיוחדת (למשל צורת "V", שחרור עבור רצועות חובקות מיכל, ברגים וכו') והצורה בהצעה שלך לא בהכרח מתאימה, למשל:

https://www.innodive.com/store/upload/060317_191530_PEEL_95xYYt.jpg

או כזו:

http://cdn6.bigcommerce.com/s-vtmq8...k_adapter__42955.1456948034.1280.1280.png?c=2

אני חסיד של DIY, אבל קיימת גם אפשרות פשוט לקנות משקולות מוכנות בצורה הנכונה (ואז החשיפה לעופרת היא בצד הסיני של הגלובוס).

יש לי סט כזה שהייתי מוציא ממנו את המשקולות כדי לעבור בין עונות השנה (חליפת חורף/חליפת קיץ), אבל בלי להוציא את הרצועות ממש קשה לשלוף המשקולת, בסוף קניתי עוד סט מתאמים פשוטים לעונות הקיץ, ספארי וכו'.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
וואוו, הכנתי בדיוק אחת כמו בלינק השני שצרפת

&nbsp
לא ידעתי שיש כאלו מוכנות אבל בכל מקרה קשה לי להאמין שיש כאלה על המדף בארץ.
&nbsp
אצלי שליפת המשקולת קלה מאד ולא מצריכה פירוק רצועות.

למעלה