כמה תמונות יפות מדרומה מאילת....

רבנצרן

New member
כמה תמונות יפות מדרומה מאילת....

...או ליתר דיוק מדהב
וגם סיפור על מצלמה שכמעט טבעה - אבל בסוף ניצלה...

אקיצר: לאחר שהתפנו להם כמה ימים בסוכות החלטתי לרדת דרומה - והפעם לדהב. חבר שתכנן להצטרף לא היה יכול ולבסוף ירדתי עם קבוצה בהובלתו של אבנר אפרתי המהולל
.
עבורי היתה זאת חזרה לדהב לאחר 20 שנה (כמובן שבינתיים צללתי בסיני - אבל באזור שארם). הצלילות כללו את רוב האתרים המוכרים וגם יום אחד של צלילות על גבי ספינה באזור קאבר אל בינת. בנוסף צללנו גם בקניון ובבלו הול (כמובן שבלי לרדת לקשת) ובסה"כ 12 צלילות נהדרות.
לצערי יש באמתחתי תמונות רק מהיום הראשון של הצלילות וזאת עקב תקלה במארז (באשמתי
) שכמעט וגרמה לטביעת המצלמה. לא מזמן רעשתי מארז יד שניה של חברת recsea עבור מצלמת ה g 12 הותיקה שלי ואני מתכנן גם כעת להוסיף פלש חיצוני ואז ביום השני של הצלילות בעודנו בצלילה הראשונה באתר המערות (cave) שמדרום לדהב, אני שם לב לפתע בעומק של כ 20 מ' כי המארז מתחיל להתמלא בטיפות
במהירות עליתי למעלה תוך שאני מחזיק את הפורט של העדשה כלפי מטה כדי שהמים יתרכזו בפורט ולא יפגעו במצלמה עצמה. על החוף, לאחר הצלילה, פתחתי את המארז וניסתי לייבש את המצלמה. הסיבה לדליפה התגלתה בדמותה של שערה זעירה שנדבקה לאו-רינג. המצלמה חזרה לעבוד, אך המסך שלה לא
. לאחר שחזרתי צפונה ניגשתי לטכנאי שתיקן את המצלמה והחזיר את המסך לעבודה מלאה. הנזק, על פי הטכנאי, נגרם כתוצאה מטיפות שחדרו למצלמה וגרמו לקצר בממגעי הפלש וכתוצאה מכך נשרף הלוח של המסך. אבל הכל כאמור תוקן ועכשיו המצלמה מחכה שוב להכנס למים (והפעם בזהירות רבה
).
אז הנה להם מספר תמונות מהמצלמה בטרם שבקה לה זמנית. תמונות נוספות בקישור הבא:
https://www.facebook.com/pg/Avner-E...1/photos/?tab=album&album_id=1738903769568970

רבנצרן

New member
ועוד כמה תמונות

...עדיין מהיום הראשון

המארז של recsea הוא מארז איכותי עשוי מאלומיניום ונוח מאד לתפעול. בקרוב (בשאיפה
) ארכוש פלש חיצוני. ועד אז אני מסתפק עדיין בפלש הפנימי של המצלמה ביחד עם דפיוזר. הדפיוזר המקורי של המארז לא נמצא איתי אז אני משתמש בדפיוזר של מארז הקנון. לא הכי נוח - אבל עושה את העבודה

רבנצרן

New member
ועוד אחת אחרונה

איזה עקרבנון אחד התחילת הצליה במערות, בטרם החלה הדליפה במארז. לאחר הדליפה היה ניתן לצלם אבל ללא כל שליטה על הפרמטרים. את המארז בדקתי שוב וצללתי איתו פעמיים עם נייר בתוכו והכל היה כשורה

nabato

New member
סילקה ג'ל

אני לא מבין שום דבר במצלמות תת מימיות-אז אולי אני מדבר שטויות...
לדעתי עם שמים במארז כמה שקיקי סיליקה ג'ל ומאבטחים אותם בחוכמה, כך שהן לא "יטיילו" במארז. זה יכול להיות פתרון טוב כשנוצרת התעבות או חדירה של טיפות מים.
האם ישים לדעתך?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מקובל מאד לשימוש במארזים תת מימיים של מצלמות

&nbsp
כשקניתי את המארז הראשון שלי של חברת אולימפוס (בשנת 2001) שקיות סיליקה ג'ל היו חלק מהערכה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
תודה על הדיווח והתמונות

&nbsp
מאחר ויש לי כרגע בעייה עם מצלמת קנון אשמח לקבל את פרטי הטכנאי שלך.

רבנצרן

New member
שיח' - ראה במסר פרטי לגבי הטכנאי

ולגבי שקית סיליקה - היתה במארז, אבל כשיש דליפה גם ליכולות של הסיליקה יש גבולות

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ראיתי תודה

&nbsp
ברור שלסיליקה יש מגבלות אבל במקרה של טפטוף קל היא בהחלט יכולה לעזור.

עוד קצת תמונות

לא הייתי עם המצלמה בצלילות הראשונות כי הייתי עם חניך בשתי הצלילות האחרונות של קורס צולל מים פתוחים שלו, אבל המצלמה שלי עבדה טוב כשהמצלמה של רבנצרן הושבתה

חול1

New member
רן תודה על הדיווח והתמונות. אולי

קצת יותר פרטים על האופרציה? עלות והיכן ישנתם וכו'. האם ג'אבר אל בינת עדיין אתר שמור ומדהים כמו לפני שנים? אז הגענו רק על גבי גמלים...

רבנצרן

New member
בבקשה - קצת פרטים:

אנחנו לנו במלון מיראז' ושם גם היה המועדון שדרכו צללנו. סה"כ של 4 לילות ו 11 צלילות עלה לנו 1400 ש"ח. הארגון נעשה כאמור באמצעות אבנר אפרתי - מדריך אילתי. את הצלילות בקאבר אל בינת עשינו מסירה שיצאה מהמרינה של דהב. לצלילות במערות (Cave) והקניון והבלו הול נסענו עם רכבים של המועדון. קאבר אל בינת אכן אתר שמור ומאד בתולי - מעט צוללים מגיעים אליו ולכן הכל שמור

למעלה