המלצה למצלמת צלילה אודה לעזרה

mahila

New member
המלצה למצלמת צלילה אודה לעזרה

שלום
מחפשת מצלמה לבן זוג שלי שהוא צוללן חובב צולל מס' פעמים בשנה כיום ללא מצלמה, אבל הרבה ניסיון בצלילות.
קיבלתי המלצה על canon 7gx/9g וגם על מצלמה של sealife כולל מארזים. אחרים המליצו לי על gopro 6 או panasonic lumix dcts7(עוד לא הגיעה לארץ).
אני מחפשת מצלמה טובה עם איכות של תמונות שניתן לשדרג בהמשך וגםידידותית למשתמש.
מעדיפה תקציב מצלמה+מארז עד 4500 ש"ח ומטה (ללא פלאש עדשות וכד')
אשמח להמלצות, האם שווה להשקיע את הכסף במצלמה יותר מתקדמת?
תודה.

giladshay

New member
אני יכול לדבר מתוך נסיון עם SeaLife והשוואתה למצלמת ה-Intova

SeaLife הינה מצלמה המצויה כבר בתוך מארז. התיפעול שלה מאד קל, ידידותי למשתמש ומפיקה איכות צילום ברמה אחת טובה יותר למצלמת האינטובה (ומניח שגם מעל גו-פרו).

פרט חשוב, הנכון לכול מצלמה תת-ימית, זה שהמצלמה מחייבת בסופו של דבר תוספת תאורה חיצונית.

בנוסף, בגלל הגודל הפיזי של ה- Sealife (שטיפה גדול יותר ממצלמות הגו-פרו והאינטובה)- היא סלחנית יותר לצילום בלתי יציב. הכוונה שלי היא שבשביל להוציא איכות מהמצלמות הקטנות (ואפשר)- צריך רמת איזון גבוהה ואילו ב- SeaLife אפשר להוציא איכויות טובות, גם מבלי לדייק בצלילה.

יתרונות נוספים של ה- SeaLife: (1) מסך גדול יותר המאפשר קריאה נוחה של התצוגה. (2) למרות שהיא גדולה יותר מהאחרות- עדיין ניתן להכניס אותה לכיס המאזן (כול עוד היא ללא תאורה חיצונית). (3) הלחצנים קלים יותר למגע. (4) התפריט ידידותי יותר למשתמש (מה שכבר הוזכר למעלה).

אני לא יודע מה ס"ג המחירים לארץ, אבל בהוואי (יקרה בטירוף) רכשתי את ה- SeaLife לאישתי, כולל פנס חיצוני במחיר של כ- $900 (נדמה לי).
את האינטובה ניתן להשיג ככול הנראה במחיר של כ- $150, אך תאורה חיצונית נוספת תעלה ס"ג של כ- $150 נוספים.
הגו-פרו, יקרה יותר מהאינטובה.

סיכום שלי: SeaLife

מצלמת ה G7X2 היא מדהימה

אחרי יותר משנה , אני ממשיך להתפעל מהיכולות שלה .
כמובן זה דורש גם מארז (ממליץ על המארז של פנטסי) זרועות , פלאשים עדשות רטובות (ואם אפשר , גם מישהו שיצלול במקומי)
פעם בכמה שנים יוצאת מצלמה ממש מדהימה .
היא עונה על הקטגוריה הזאת
מצרף דוגמית קטנה שצילמתי איתה

mahila

New member
תודה עוד שאלה..

מבחינת תפעול האם המצלמה g7x2 של קנון גם ידידותית למשתמש מבחינת אחיזה ולחצנים למי שלא מנוסה?
האם יכולות לצאת תמונות טובות בעומק 30 מטר ללא אביזרי תאורה לפחות בשלב הראשון?
&nbsp

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
כמה תשובות

מצטרף להמלצה על המצלמה, משתמש בה מעל שנה עם תוצאות מעולות.
&nbsp
צריך להבין שצילום תת מימי ללא תאורה חיצונית נוספת קרי פלאש מתאים ייתן תוצאות סבירות רק באיזור הרדוד שהתאורה הטבעית מגיעה אליו.
&nbsp
לעומקים של 30 מ' עדיף להשתמש במצלמה פשוטה וזולה עם תאורה סבירה שתיתן תוצאות יותר טובות ממצלמה יקרה.
&nbsp
נראה לי שעדיף כמצלמה ראשונה לקחת משהו פשוט וזול, יד שנייה בהחלט בחירה סבירה אבל עם פלאש ואח"כ להתקדם למשהו יקר יותר.

מבחינת ההנדסת אנוש , מארז של פנטסי מעולה

אבל חובה להוסיף תאורה כדי להגיע לתוצאות טובות
ולראיה

חי בר

New member
תמשיך לצלם את הספוג האדום הזה בפירמידה, רק קח בחשבון

שמספיקה רק פעם אחת שבטעות נכנס מכוער פרארי לתוך הפריים- וגם אתה תצטרך לבקש המלצות למצלמה

הקללה עובדת אפילו אם לא שמת לב שהוא בתמונה!!

למעלה