קורס צלילה כוכב ראשון

CiroDiMarzio

New member
קורס צלילה כוכב ראשון

שלום,
אני טס בפסח הקרוב לארה"ב ומעוניין לעשות שם קורס כוכב צלילה ראשון.
אני די חסר מושג בנושא ולכן הייתי שמח אם תעזרו לי, אני יודע שיש ארגון בינלאומי לנושא הצלילות בשם PADI, האם כל קורס צלילה שאני עושה בכל מרכז צלילה מזכה אותי בתעודת כוכב ראשון מטעמם? האם זה מרכזים שהם פותחים בעצמם ברחבי העולם או שכל מרכז צלילה בעולם זקוק לאישור שלהם כדי לעבוד? חשוב לי לקבל תעודת הסמכה מטעמם כדי להמשיך בצלילות גם בארץ במידה ואוהב את זה.
עוד שאלה, אני מתלבט האם לעשות את הקורס בקי ווסט שבפלורידה או בפורטו ריקו, איפה לדעתכם הכי כדאי מהיעדים האלה מבחינת מראות ואיכות הציוד\מדריכים? האם באזורים האלה אפשר בטעות להיתקל בכרישים או משהו בסגנון? יש הבדלים במחירים בין המקומות?
ועוד שאלה, גו פרו צריך להביא מהבית או שהם מספקים בזמן הקורס?

תודה רבה לכל העוזרים.

תשובות

כל מקום יכול להחליט שהוא פותח מועדון, אבל הוא צריך לקבל אישור מהארגון שהוא רוצה לעבוד דרכו כדי להסמיך בארגון.
ממש לא כל קורס שתעשה תקבל תעודה של פאדי. יש עוד ארגונים נוספים שמסמיכים.
פאדי הוא הארגון הגדול ביותר בעולם, אבל לא הטוב ביותר.
תעודה של PADI, SSI, SDI ועוד ארגונים נוספים תזכה אותך בדיוק לאותה ההתייחסות בהמשך, כל עוד התעודה מוכרת בעולם. לא משנה באיזה מהארגונים הנ"ל תבחר, כל מקום בישראל ייתן לך להמשיך לצלול.
אל תביא מצלמה, תתרכז בלימוד הצלילה כדי שתוכל להנות (וגם לצלם) בהמשך, בלי לפגוע בעצמך או בטבע.

רוב הסיכויים שבקי ווסט תהיה רמת הדרכה גבוהה יותר.
תעשה מחקר קטן על המדריכים שם וחפש המלצות, לך על הכי מומלץ ללא קשר למחיר!

CiroDiMarzio

New member
תודה רבה על העזרה כריש

הייתי שמח אם תוכל למקד אותי ולשתף קצת מנסיונך כי אני חסר ניסיון לחלוטין בנושא, אצל איזה ארגון הכי כדאי לדעתך לעבור את הקורס? והאם זה בסדר לשאול מה המחיר המקסימלי שכדאי לשלם על קורס כזה וכמה זמן הוא נמשך?
ולמה לצלם בגופרו יפגע בי או בטבע? כמובן שלא אעשה דבר כזה אם אלו ההשלכות, אבל אני לא מבין למה לצלם מזכרת מחוויה כל כך עוצמתית תגרום לנזק לי או לטבע.
שוב תודה רבה.

אין חשיבות לארגון

תחפש את המדריך הטוב, ותבדוק באתר של הארגון שלו שהם מכירים את המועדון.
אני מכיר אנשים שעשו בארצות הברית קורס של פאדי, רק כדי לגלות שהמועדון לא עומד בסטנדרטים של אף ארגון בעולם, ולכן הם גם לא יקבלו שום תעודה.
כל ארגון מוכר יכיר בארגונים המוכרים האחרים, אני אישית מדריך של SDI ומאד אוהב את הדרך שהארגון שלי מאפשר לי להדריך.

בקשר לצילום.
בקורס אתה לומד את הדברים הבסיסיים ביותר, אם תיקח עליך מצלמה אתה תשחק איתה במקום להתרכז בלימוד.
אם אתה כ"כ רוצה צילום בזמן הקורס, תבקש מהמועדון שישלחו צלם לאחת הצלילות.
בדרך הזו אתה תנצל את המקסימום מהמדריך שלך, וגם יהיו לך תמונות :)

CiroDiMarzio

New member
שוב תודה כריש, שאלה אחרונה

קראתי איפשהו שאסור לטוס עד 12 שעות אחרי צלילה, זה נכון? כי אני מאמין שהטיסה שלי מסן חואן למיאמי תהיה פחות מ-12 שעות אחרי סיום הקורס ואז זה טורף את כל הקלפים.
מצטער שאני מלאה אותך בפרטים יותר מדי אבל יש לי חלון זמן של ארבעה ימים לעשות את הכוכב הראשון, זה יספיק כולל יום מנוחה לפני הטיסה או שזה גבולי ואז לא מומלץ לטוס אחרי צלילה?

יותר מ12 שעות

המינימום אחרי צלילה בודדת זה 12 שעות.
המינימום אחרי סדרת צלילות (גם קורס OPEN WATER) זה 18 שעות.

ההמלצה הכי טובה זה 24 שעות לפחות.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מה ששמעת נכון בעקרון

לפחות 12 שעות אחרי צלילה בודדת, אחרי סדרת צלילות (קורס) יותר לכוון של 24 שעות.
&nbsp
אם תעשה את כל צלילות הקורס עם מחשב צלילה תקבל את זמן איסור הצלילה המדוייק אבל לא נראה לי שתוכל לבנות על זה מראש ותצטרך לחשב לפחות 24 שעות בין סיום הצלילה האחרונה בקורס לשעת ההמראה.

CiroDiMarzio

New member
שיגעתי אתכם אבל אשמח אם תעזרו לי שוב

אני ממריא ממיאמי לסן חואן ב-4.4 ועוזב ב-9.4, זה בעצם פרק הזמן היחיד שבו אוכל לעשות את הקורס בכל הטיול.
שני כוכבים ברור לי שאין סיכוי שאוכל לעשות, אבל האם אפשר לעשות את ה-OWD בפרק הזמן הזה ובנוסף לנוח 24 שעות עד הטיסה?
האם אפשר לעשות בארץ את החלק התיאורטי ובכך לחסוך זמן במהלך הקורס המעשי בסן חואן?
נכון, זה לא אופטימלי וזה לחוץ בזמן וקצת מוציא מהכיף אבל אני חייב לעשות הכול כדי לא לוותר על הזדמנות לצלול ביעד הזה. גם לא יודע מתי תהיה לי אמביציה לעשות את זה בארץ.
שוב מודה ומעריך מאוד על העזרה.

אולי

זה תלוי מאד במועדון שתבחר.
יש מקומות שיעשו את הקורס ב3 ימים, יש 4, ויש כאלה שיותר.
אם הקורס ייקח ארבעה ימים, אתה יכול לעשות 5.4-8.4 ושיהיו לך 24 שעות לטיסה חזרה.
תלוי גם באיזו שעה הטיסה...

CiroDiMarzio

New member
הטיסה חזור בבוקר

כך שהיום הזה נאבד.
אנסה לחפש קורס של שלושה ימים וכך ה-8.4 ישמש כיום מנוחה, האם זה אומר בעצם שאיכות הלמידה יורדת לעומת קורס של יותר משלושה ימים? יש הבדל בסרטיפיקציה בין קורס של שלושה ימים לארבעה\חמישה ימים?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
נראה לי שיש לך בעיית תאום ציפיות עם הקורס הזה

אתה מתכוון לעבור קורס כוכב ראשון ובונה על מה שתראה ביעד הספציפי.
בקורס אתה אמור לרכוש מיומנויות צלילה ושום מדריך טוב לא ייקח אותך וחניכים אחרים למקומות המעניינים בריף על מנת שלא תגרמו נזק. זו גם הסיבה שהמליצו לך לא להתעסק עם מצלמה.
&nbsp
אם אתה רוצה לסמן V על היעד הזה ולספר אח"כ שצללת בו לך על זה אבל אל תצפה שבאמת תוכל לראות מה יש למקום להציע.
&nbsp
חוזר על ההצעה לעבור את הקורס בארץ לפני הטיול כך שכשתגיע לשם תוכל להנות מהצלילות או לחלופין לוותר ולדחות את הקורס להזדמנות אחרת ולנצל את השהייה במקום לנופים על מימיים.

CiroDiMarzio

New member
הציפיות שלי לא גבוהות מדי

כשאתה מטייל בחו"ל יש יותר אמביציה לעשות דברים שלא יודע אם אהיה להוט לעשות באותה מידה בארץ. כך זה אצלי באופן אישי לפחות.
אני לא מצפה לראות מה שאתה ושאר המנוסים כאן ראו ורואים, אני גם יודע שמבחינת הסמכה אני לא אגיע לעומקים שבהם אפשר לראות דברים באמת מעניינים, אבל אתה צריך להבין שבשביל אדם כמוני שמעולם לא צלל ואפילו בתוך מי הים לא היה יותר מפעמיים במהלך חייו עצם הצלילה הוא דבר מרגש, וביעד מיוחד כזה אני מאמין שאוכל לראות שם דברים שפה לא בהכרח אראה.
אני לא רוצה לעשות את הקורס כדי לסמן וי, רוצה לנצל את השהות שלי במקום כדי לעבור חוויה באמת מיוחדת ובודק איך אפשר להכניס אותה ללו"ז, גם במחיר של ויתור על שאר המסלול שתכננתי בהתחלה.
אם הייתי יכול לעשות את הקורס בארץ הייתי עושה, לצערי מועד הטיסה כבר קרוב מדי.
תודה רבה לכם על העזרה, החכמתי ואפילו הסתקרנתי יותר לגבי התחום בזכותכם.

AlonPe

New member
ויש עוד אופציה....

צלילה היא אכן חוויה מרגשת

מאוד!
כשלעצמה. כלומר עצם הצלילה, הכניסה מתחת למים,
שליטה בתנועות שלך, באמצעות נשימות!
בשבילי זה סוג של מדיטציה.
חוויה שאין שום דבר שדומה לה.
(בגלל זה, כאמור, אני נמנע מלקחת איתי מצלמה מתחת למים.
למרות שעל פני האדמה אני מאוד אוהב לצלם, ולהתעסק עם צילום)

בעיניי ודווקא כל מה שנאמר פה, אלו סיבות טובות בשבילך
לוותר על הקורס בנסיעה הזו!
כמעט שאין שום ייתרון למיקום של הקורס.
העוצמה של החוויה של הקורס כאן באילת או ב... סן חואן?
תהיה כמעט אותו הדבר.
להיפך - אתה תפסיד זמן, וחוויות, ומקומות לראות, וטיולים,
שתוכל לעשות - רק שם, בשביל משהו שתוכל לקבל שווה ערך שלו
(מבחינה חווייתית) פה בארץ.
זו דעתי לפחות.

לא הצלחתי לעקוב אחר לוח הזמנים והטיסות שלך -
אבל זה הספיק בשביל להכניס אותי ללחץ!

אני מבין שככול הנראה לא יהיה לך זמן לעשות את הקורס כאן לפני הנסיעה,
אבל מה שאתה כן יכול לעשות, אם לא בא לך לוותר על חווית הצלילה שם,
לעשות צלילה, קוראים לזה "צלילת היכרות",
כלומר צלילה שבה - אתה לא צריך שום הסמכה.
אתה לא צריך לדעת כלום!
מדריך צלילה מנוסה בא ולוקח אותך ואומר לך מה לעשות ואיך לעשות.
ככה תוכל לטעום מהחוויה הזו - של הצלילה.
וגם לראות את ה-היי לייטס של אתרי הצלילה שם,
אם הטעימה הזו תעשה לך חשק ותיאבון,
מתישהו אחרי שתחזור מהטיול הזה,
בשקט ובנחת בזמן שלך,
תעשה את הקורס פה בארץ, באיזי, בלי לחץ.

ואגב, עוד הערה - לא חייבים "להגיע לעומקים", בשביל לראות "דברים באמת מעניינים"!. כמובן ש-יש ויש, אבל הרבה מאוד אתרים יפהפיים ומעניינים, בארץ ובעולם, נמצאים דווקא בעומקים רדודים.

giladshay

New member
נראה שהחלטת שאת הקורס אתה עושה בארה"ב ויהי מה (רחמנא ליצלן)

אני מתקשה להבין למה כחסר נסיון- אתה מתעקש על דרכך בעוד מנוסים ממך מנסים להסביר שזאת לא הדרך הנכונה (אבל אולי זה רק אני
).

אם אתה מחפש הרפתקאות באיזור מיאמי- סע לחוף של מיאמי, בקר בביצות של האברגלייז, תעביר יום נסיעות בין הקיז השונים ואם חשקה נפשך בצלילה- בצע צלילת היכרות בקי-לארגו.

אתה מבין, יותר מדי דברים עשויים להתרחש בזמן הקצר שאתה מעמיד לעצמך. סופו של דבר שלא תסיים קורס, תבזבז כסף לריק, לא תקבל תעודה ואז מה נשאר לך ביד...
שלא תבין לא נכון: אם היה לך יותר זמן, אז ביצוע קורס בחו"ל- יכול להיות חוויה מהסרטים (אבל יש לך 3 ימים...)

מעבר לכך מנסיון אישי, כאחד שחי בארה"ב כבר קרוב לעשור- אין מה להשוות בין צלילה בארה"ב לצלילה בארץ
לפיכך- שנה גישה, דחה ת'קורס ובצע אותו באילת מאוחר יותר.

עוד משהו, אתה מדבר על פורטו-ריקו, אמממ... הידעת שמאז ההוריקאן האחרון שפקד את האי- בחלק מהמקומות אין עדיין חשמל ו/או מים
אז אתה הולך לחפש שם קורס צלילה... יש לי מכר טוב שגר בסאן-חואן ואני מקבל עדכון יומי מה המצב שם- אז, לא- לא הייתי הולך על זה, אבל בחירה שלך

CiroDiMarzio

New member
מסיבה אחת פשוטה

אני יודע שכל עוד אני בארץ לא תהיה לי את המוטיבציה לעשות את זה כמו שיש לי כשאני מטייל. זה סוג הבנאדם שאני.
אני גר רחוק מאילת ובשגרת היום יום שלי יהיה לי קשה למצוא זמן לזה.
לא הבנתי מה הקשר בין העובדה שבחלק מהמקומות אין עדיין חשמל ומים לעובדה שאני רוצה לעשות קורס צלילה, הידעת שבחלק מהמקומות שנחשבים ליפים בעולם לצלילה מדובר בעולם שלישי שעם או בלי הוריקן יש מקומות בלי חשמל ומים? זה אמור להשפיע על הקורס?
אני לא מתעקש על שום דבר, עצם העובדה שאני מתייעץ עם אנשים שמבינים יותר ממני מוכיחה זאת, אני רק לא מבין מה אמור למנוע ממני לעשות את זה.
אני לא רוצה להפסיד את ההזדמנות הזאת כי אני מכיר את עצמי ויודע שבארץ לא תהיה לי את המוטיבציה לעשות את זה ותמיד אחפש סיבות לדחות, אם אין שום מניעה בטיחותית לעשות את זה אני באמת ובתמים לא מבין למה לא לעשות את זה.

giladshay

New member
ראשית- אני מאחל לך
שנית- הלוואי שכול התחזיות

שלנו- לא תתממשנה. שלישית- אל תשכח לחזור אלינו בשלום ולדווח.
לדעתי האישית- קיבלת פה את מיטב ההמלצות

CiroDiMarzio

New member
תודה רבה

דרך אגב, הארכתי את השהות כך שיש לי חמישה ימים, אין מגבלת זמן מבחינת ביצוע הקורס.

חשמל ומים

חלק נכבד מהמקומות היותר יפים בעולם הם ללא גישה לחשמל ומים, נכון.
באף אחד מהמקומות האלו לא מתבצע קורס צלילה מכמה סיבות:
א: צריך חשמל בשביל הרישום האינטרנטי והזנת פרטי המדריך והחניך, אחרת לא תוכל לקבל תעודה.
ב: בסוף כל יום צלילות חייבים לשטוף את הציוד במים מתוקים. בספארי צלילה שוטפים פעם אחת בסוף הטיול, אבל זה נוגד סטנדרטים של קורס בסיסי.
ג: אם אין גישה למים מתוקים, אסור לעשות שם קורס צלילה בסיסי!!! זה לא בטיחותי בעליל!

לא תראה אף מקום שמעביר קורסים במקומות הממש יפים, הם שמורים לאחרי שמקבלים את תעודת הצלילה...

למעלה