ישנן צלילות מודרכות עם כרישי חדרה ?

חי בר

New member
כן, יש אפילו הרבה

מדובר על אזור מאוד רדוד- הכרישים גם מגיחים לאזורים בעומק הברכיים ממש צמוד לחוף. לכיוון מערב זה די תחום על ידי הזרם פליטה של הטורבינות, הראות נוטה להיות על הצד הגרוע עד גרוע ביותר, ויש המון דייגים וכמובן שלל קרסים וכו' בכמויות עצומות.

לכן זה בהחלט לא רעיון רע להצטרף קודם לצלילה או מודרכת או עם צוללים שכבר היו שם כמה פעמים. נראה לי שאין מנועדון צלילה בים התיכון שלא מוציא מודרכות לשם, אפילו מהצפון הרחוק

כמובן שרשות הצלילה ורט"ג הוציאו התרעה על צלילה במקום כי זה עלול לפגוע בכרישים או בצוללים (ובכתבה בעיתון שמים תמונה של צולל מסכן חייו על יד... כריש לויתן חחח). יש לי הרגשה שמי שמנפיץ את השטויות האלה לא היה במקום ולא ראה מעולם את הכרישים האלה (או כריש בכל מקום אחר)
יש שם דייגים בכמויות, ומדי פעם- בטעות לרוב- הכרישים רודפים אחרי דגים שנתפסו בחכה ונידוגים בעצמם. אמ"לק, אם יש סיכוי לפגוע בכרישים או להפגע מהם זה לא הצוללים. אה כן, קיימת בערך אותה התרעה לגבי המפגש עם הדולפינים בקצא"א...

חפש בגוגל, תמצא לא מעט פרסום לגבי אפשרויות צלילה במקום אפילו כאלה https://goo.gl/NvBo4U

חי בר

New member
בלי קשר לצלילה, מאוד מומלץ להגיע למקום

אפשר לצפות בכרישים גם מהחוף, או מהסלעים בהם הדייגים עומדים- לפעמים הם עוברים ממש במרחק נגיעה, לפעמים רק רואים סנפירים מגיחים.

ולא פחות חשוב, אפשר להתרשם מהזרם, הראות, פעילות הדייגים, גבולות הגזרה של אתר הצלילה וכו'- הכרת האתר עוזרת לקבל החלטה האם רוצים להכנס לצלול, בין אם עצמאית או מודרכת או בכלל לא..

giladshay

New member
תכל'ס, צללת שם כבר או לא

באחד מהסיבובים הקצרצרים בארץ- הייתי באתר, אך לא היה לי ציוד צלילה וגם לא זמן
, אחרת... מועדון הגל"ש היה פותח את שעריו. אתה מצטרף

giladshay

New member
וואלה, אם גל"ש לא צולל- אף אחד לא!?

פחחח. בוודאות אומר ש-Zוללים היו שם.
מה רע לחבור למועדון שלהם!?

נו, אף אחד לא באמת צריך מועדון גל"ש.
זה מועדון למטורללים.
גיבוש קומנדו ימי- זה כאפס לעומת מה שעוברים שם: טילופים בשעות בלתי שפויות, בטמפ' הכי לא הגיוניות, אין ארוחות שחיתות בתום צלילה והמכס' שאפשר לזכות- זה איזה כוס תה מהביל מהתרמוס שממילא קפא לגמרי עד שיצאת מהצלילה- אז מי באמת צריך מועדון דפוק כזה!?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
את זה לא אמרתי

דווקא צללתי שם כבר בעונה הקודמת אבל את הבאה אשמח לעשות עם המועדון הנזכר.

giladshay

New member
המועדון הנזכר פעיל באיזור הדר'-מע' של ארה"ב

בשלב זה- אין תכנון ברור להגעה לאה"ק, למרות ששינוי בתוכניות- עשוי להתרחש לעיתים תוך ימים ואפילו שעות.
אם אתה מזדמן לאחת מהמדינות הבאות: נאבאדה, יוטה, קולוראדו, קליפורניה, ניו-מקסיקו, וכמובן אריזונה- יש על מה לדבר
. גם באחה מקסיקו- אפשרי
.

zulufox

New member
איזו התלהבות

פחחח... כל העולם ואשתו כבר היו שם...
ולשואל המקורי - הראות שם שבע שמיניות

למעלה