בעקבות שרשור תיקים בדף פייסבוק

aclinova

New member
בעקבות שרשור תיקים בדף פייסבוק

מעניין אותי לדעת אם לתיקי צלילה ייעודיים יש איכויות נוספות שהופכות אותם למתאימים לצלילה או שזה סתם עניין של מותג.

אני משתמשת בד"כ בתיקים/ מזוודות ישנות, אבל הרבה פעמים בגלל לחות וחול, הריצ'רצ'ים נתקעים לי ולא ניתן לשחרר חוץ מאשר לקרוע את התא.
בעיה אחרת היא האיוורור של התיק כשמכניסים ציוד רטוב לתיק. אם אני לא מוציאה דברים ומייבשת אותם כראוי אז הכל מסריח וגם לא שומר על הציוד מן הסתם..
האם בתיקי צלילה יש פתרון לשתי הבעיות האלה? האם הרוכסנים עמידים ללחות וחול? והאם התיק מצליח להתאוורר עם ציוד רטוב?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הבהירי למה התיק נדרש

לתנועה ונשיאה של ציוד צלילה בארץ (וגם בסיני כשהיה אפשר) אני מעדיף להשתמש בארגז פלסטי קשיח מהסוג הזה.
היתרון הכי גדול של הארגז הוא האפשרות להעמיס אותו בציוד רטוב לגמרי בלי חשש שהציוד יטפטף ברכב. חסרונו הגדול הוא משקלו העצמי.

בנסיעות לחו"ל אני משתמש בצ'ימידן ברזנט גדול שמכיל את כל הציוד שיתרונו הגדול ביותר הוא משקלו העצמי הנמוך.

aclinova

New member
תודה שיח

חשבתי על הארגז אבל אני לא בטוחה שהוא ייכנס באוטו הקטן שלי. תיקים הם לרוב ארוכים יותר ורחבים פחות אז אפשר לדחוף אותם.
אפשר גם להשאיר את הציוד בארגז אחרי שהוא מתייבש- לאחסון?
&nbsp
לצערי לא טסה הרבה לחו"ל, בטח שלא לטיולי צלילה, אז התיק אמור לשמש אותי להתניידות נוחה בארץ ואחסון מסודר של הדברים בסוף.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
את נושא הגודל צריך לבדוק ברכב הספציפי

בכל מקרה אני יכול להעיד שהפתרון נוח מאד.
&nbsp
במשך היום הארגז משמש גם על תקן לוקר נייד.

giladshay

New member
אם לחוצים בזמן וחייבים לזרוק את הציוד הרטוב לתוך התיק- אז

יותר מכדאי לשטוף היטב בבית ולייבש.

התיק מעביר את הרטיבות לרכב- קונים פיסת לינולאום/לינוליום המתאימות למידת תא המטען ברכב בכול חנות מקומית של הום-דיפו/קנה ובנה והבעיה נפתרה

הריצ'ראצ'ים/רוכסנים של תיקי הצלילה עשויים מפלאסטיק ובעלי שיניים גדולות יותר מתיקים ישנים.
פלאסטיק, כיוון שמתכת מחלידה ושיניים גדולות פחות רגישות לליכלוך משיניים עדינות. אפשר למצוא משהו תואם בחנויות לנסיעות, או יד שניה בחנויות צלילה (אצלנו תמיד יש משהו כזה), או ברשת.

הרכב קטן... אפשר להשכיב מושב אחורי

אם לא- קחי מידות של תא מטען, חפשי ברשת ארגז מתאים. ניתן להיעזר באיש שירות, בחנות הום-דיפו/קנה ובנה מקומית.

KAZAGODIVING

New member
אפשר גם ארגז פלסטיק

לא חייבים תיק צלילה. יש גם ארגז פלסטיק שחברת דוגית מוכרת תוצרת mares . אני קניתי לפני קרוב ל-15 שנה את הארגז הזה והוא מלווה אותי נאמנה מאז. אפשר גם למלא אותו במים והשתמש בו כאמבטיה לרחיצת הציוד בסיום יום הצלילות או החופשה. פתרון אחר הוא לקנות ארגז גדול של טכנאי חשמל (ניתן למצוא בכל טמבורייה שמכבדת את עצמה) , העלות של שני הפתרונות שהצעתי היא בערך 500 ש"ח. וככל הידוע לי הרבה יותר זול מתיקי צלילה שנמכרים בחנויות.

aclinova

New member
תודה

אני חושבת שבסופו של דבר אני באמת אקנה ארגז. כנראה הפתרון הכי נוח.

למעלה