מי יודע את המרחק במטרים

חי בר

New member
מתחת למים?

בערך 300-350 מטרים בקו ישר. לא שממש מדדתי, זאת הערכה גסה.

חי בר

New member
מתחת למים?

בערך 300-350 מטרים בקו ישר. לא שממש מדדתי, זאת הערכה גסה.

חי בר

New member
קטונתי מלהתווכח עם כבוד השייח', ירום שפמו

אני תוהה אם המדידה המדויקת יותר כוללת גם את המרחק מהחוף אל הסטי"ל, ומהיבחוש אל היציאה מהמים?

מאחר ואין לי דרך מדויקת לאמוד מרחקים מתחת למים, אני מדי פעם עושה מעין הערכה לפי זמני טילוף למרחקים ידועים מתחת למים (גל"ש עשה לי טירונות טילוף למרחקים בימים הטובים
), יוצא לי בממוצע 30 מטר בדקה, אז כמו שהבדואים מודדים זמנים ומרחקי הליכה בסיגריות, אני מעריך בזמני טילוף. למשל: משי 50 דקות, סטו"ש 15 דקות, סטוש"ה (סטיל-יתוש-סלע משה- בן הרוש) 40 דקות וכך הלאה. זה עובד לא רע, בממוצע.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אל תסמוך על מידות בדואיות

לבדואים בסיני יש שתי מידות למדידת מרחקים קצרים,
שורבת סיגארה (מרחק עישון סיגריה) למרחקים של כמה דקות וגורט אלעצא (מרחק זריקת מקל) שזו מידה למרחקים ממש ממש קצרים.

בפעם האחרונה שבדקתי "גורט אלעצא" נמשך בערך שלושת רבעי שעה בג'יפ.

לגבי המרחק מדדתי אך ורק את המרחק מהסטי''ל ליתוש בלי כניסות מהחוף כי זו היתה השאלה.

giladshay

New member
אתה צריך ריענון דחוף
(מעל 1/2 שנה מאז טילוף רציני אחרון)

אולי טוב לשלב עם תנאי אקסטרים אחרים (צלילה בטמפ' נמוכה וכו'
).

בנק' זאת כדאי לספר לאלו שלא לגמרי בעניינים- שאי שם, באמצע העשור הקודם (במיוחד בלילות ואפילו בחורף חורף)- חיבר ואני קרענו את הגזרה הצפ' של ים תיכון לחתיכות
נוסטלגיה- היו זמנים...

חי בר

New member
לילה, רוח גשם, לפנות בוקר, ארטיק רטוב באוטו שיניים נוקשות

עם החימום על מקסימום מנסה להחזיר תחושה לאצבעות, חצות, 1000 טילוף, לפנות בוקר, פס מים קרים ישר בין השכמות, טילוף 1000 מטר, קר, רוח, גשם, טילוף 800 מטר, לילה, שבוע חלף

נראה לי בטירונות היה משחק ילדים לעומת זה :p

giladshay

New member
בכ"ז, תודה שחוויות אלו- תזכור יותר מחוויות אחרות

זה גם היה שלב מעבר בחיים לשנינו (שמעדיפים לא לזכור) ולא ממש הפריע לסבול תנאי אקסטרים, לכאן או לשם ולא שהייתי חוזר על הכול בגילי המופלג

דוגמאות- יש

טילופי דוגמה
אוניית הקמח מפרץ חיפה, הריף של בצת.

צלילות דוגמה
המערה באכזיב וההמשך לריף העמוק (לריף העמוק יותר- לא הגעת איתי, 15 מ') באחת הפעמים נצפה גיטרן.
מערות נחל כזיב. באחת הפעמים היה זה ליל התמנונים בו ראינו משהו כמו 12 פעמים/תמנונים.
נווה-ים, דור (באחת הפעמים בחורף הוויפר הצביע על 15 מ"צ), שקמונה.

באילת
אחת מהצלילות המשמעותיות בחייך הייתה לילה לסטי"ל (ואתה יודע למה), ג"כ בחורף ועם שיניים נוקשות

היו גם כמה לתורכית ולרשתות- נתיב שאתה הכרת לי אותו

מאז, עברו לי מס' רעיונות שרציתי לממש ולצערי יישארו בגדר חלום, מכורח הנסיבות

למעלה