ספארי צלילה -- המלצות

tzachi6

New member
ספארי צלילה -- המלצות

מבקש המלצות לספארי צלילה -- אתר וחברה/מדריך.
זה הספארי הראשון שלי והוא ניתן לי כמתנת יום הולדת מיוחדת על ידי אישתי היקרה.
מי שיוכל לתת גם פירוט והסברים להמלצתו יבורך. גם קישורים יתקבלו בברכה, אך עדיף לא רק כאלה שהם פרסומיים.
בנוסף, יש לכם רשימת קריטריונים שכדאי באמצעותה לבחון אפשרויות שונות.
מה שאני יודע זה שאני אוהב בעלי חיים גדולים: כרישים, לוויתנים, מנטות, דולפינים (אבל אולי זה מאפיין את כל המקומות שיוצאים אליהם לספארי).

תודה, צחי

giladshay

New member
תנסה להיות יותר ספציפי

איזה מקום בעולם, טווח מחירים וכו'.
טווח מחירים יכול לנוע בין $2000-10,000.
אני חושב שכדאי להתייעץ עם מפעילים כגון: החברה הגאוגרפית, או Wild Dive.

tzachi6

New member
נסיון להיות ספציפי...

מקום ספציפי לא קריטי
תקציב עד 4000$

vwaisman

New member
סיני

תקציב ידידי תקציב יש מגוון אתרים מרתקים.
כמובן שבקרבתנו המיידית נמצאים אתרי צלילה המדורגים במקומות הראשונים בעולם, הבעיה שהם נמצאים לחופי חצי האי סיני ומצרים, אם אתה מוכן לקחת את הסיכון בנסיעה לשם (לאור אזהרות המסע) הרי שמחכה לך שם חוויה מדהימה של ספארי צלילה מספינה במחיר אטראקטיבי.
אם זה מעניין אותך אני יכול לקשר אותך עם בחור שעושה את זה די הרבה לאחרונה ואף נסע עם כל המשפחה שלו לספארי כזה שם מספר פעמים.
בנוסף פרסמתי טיול שארגנו לירדן ושיצא ב-18 לחודש המורכב מ-3 ימים בקניוני מואב ו-3 ימים צליות מספינה במהלכן נעשה 8 צלילות יום ו-2 צלילות לילה, אם זה מעניין אותך אשמח להעביר פרטים נוספים.

manomer

New member
בעניין הסיכון אני יכול לומר

שחזרתי משם לא מזמן והכל מתנהל ברוגע ועל מי מנוחות, כיאה לסיני :)
אני כמובן לא משכנע איש לנסוע אם הוא לא מרגיש בנוח, אבל כן יכול להעיד שיש פער (די גדול, וזה אנדרסטייטמנט) בין ההפחדות לבין המציאות. בערך כמו החשש של תיירים להגיע לתל אביב בגלל שהמצב בגבול עזה מתוח.
בלי קשר, מסכים עם החבר מעלי שכמה מאתרי הצלילה הטובים בעולם נמצאים ממש מתחת לאף שלנו בסיני, והמחירים של הספארי ושל הקורסים זולים כמעט ב-50% מאשר באילת. לא יודע לגבי מקומות אחרים בעולם.
מניח שיש אתרים ברשת שמרכזים מידע לגבי צלילות בסיני.

tzachi6

New member
מאד התרשמתי מהמלדיבים. מישהו יכול לתת חוו"ד מנסיון אישי?

חי בר

New member
הייתי לא מזמן במלדיביים

מרבית הסיכויים שזה שילוב לא רע של הנאה-עלות.

קח בחשבון שחלק לא מבוטל מהצלילות עם הכי הרבה אקשן (כרישים, מנטות וכו') הן בתעלות זרם ובעלות פרופיל מרובע- ירידה חדה לעומק 30מטר, האחזות על הריף (עם ריף-הוק מיוחד) מול הזרם, ובסיום זמן תחתית עליה יחסית מהירה עם הזרם- כמעט בלתי אפשרי להתנגד לו- וסיום צלילה חנית בטיחות והמתנה לאיסוף עם מצוף.

לכן, לעניות דעתי אם רוצים להנות מספארי כזה (זה נכון בעוד הרבה מקומות בעולם) עדיף להיות עם נסיון כלשהו, לדעת להשתמש בנקניק, וכמובן נייטרוקס (ואולי גם מיכל 15 כפי שהומלץ). אמנם בסירות יש לרוב נייטרוקס רק עד 32% אבל זה עדיף ללא שיעור על אוויר רגיל. ללא נייטרוקס אני חושב שזה ממש בזבוז כסף לצאת לספארי שכזה (ובכלל), שלא לדבר על תוספת סיכון (כולל זה שדי מהר הצלילות עם מחשב על אוויר יתקצרו משמעותית ותיאלץ לסיים אותן הרבה לפני כל שאר הקבוצה, שזה אומר גם חנית בטיחות לבד וכו' לא הכי סימפטתי).

צלילות לילה כמובן נעשות באתרים רגועים ומוזגנים, ויש גם צלילות דריפט לאורך קירות וכו'.

אמל"ק: מלדיביים, קצת ניסיון, נייטרוקס

tzachi6

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת

יש לי נסיון של כ-150 צלילות, הסמכת נייטרוקס, והשתמשתי בעבר בנקניק (פעם אחת בלבד למיטב זכרוני).
לגבי נייטרוקס, לא זכור לי מה המשמעות של נסיון, האם זה לא רק עניין של עדכון מחשב הצלילה, ו/או מעקב אחרי ההמלצה של המדריך שבטח מכיר את הקומבינציה המומלצת של אותו היום?
לגבי נקניק -- אנסה לבדוק אם אפשר לצבור נסיון נוסף בזה בארץ.

שוב, תודה רבה -- חיזקתי לי את הכיוון.

חי בר

New member
אין קשר בין נסיון לנייטרוקס- אולי לא הובנתי נכון

יש קשר בין נסיון לבין כמה תהנה בספארי צלילות- יכול להיות שעבור צולל מתחיל כל מפגש עם שושנון בספארי מאוד מרגש כמו פסגת העולם. אבל בצלילות מרובות מדי יום ביומו 3-4 צלילות, ארוכות, עמוקות, עם זרמים חזקים- צולל חסר נסיון לא בהכרח יימצא את הפוטנציאל של המקום אם הוא יצטרך להיות עסוק באיזון, או יפספס צלילות כי לא הספיק להעמיק לפני שהזרם מטיס אותו מהאתר, או חורג בבטיחות כי הסתבך עם הנקניק ואף למעלה וכו' וכו'. לפחות זו דעתי.

150 צלילות הן בהחלט נסיון מכובד.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מסכים עם כל מה שחי בר אמר

ואין ספק שבמשוואת העלות תועלת המלדיבים מובילים.

tzachi6

New member
סגרתי מלדיבים!!!

אחרי מספר שיחות עם דודו ורד המקצועי, המקסים והאינפורמטיבי.

עכשיו בעיקר מחכה שיגיע התאריך (תחילת אוגוסט).

אשמח לכל טיפ ועצה...

Jack D Ripper

New member
Reef hook

חובה אם אתה מצלם, מומלץ בכל מקרה.

המים די חמים (27-29 מעלות) אז אפשר לצלול בלי חליפה או עם חליפה דקה.

niry26

New member
ריף הוק, פנס טוב, מצלמה מכל סוג ולגבי הנקניק . . .

ממליץ במקום ספול לקשור אותו לחוט באורך 5 מטרים ובקצה החוט לקשור משקולת.

tzachi6

New member
הלוואי שהייתי מבין למה אתה מתכוון

האם תוכל לפרט או להוסיף תמונות?

תודה

niry26

New member
אם אתה מתכוון לנקניק

אמרת שכבר הרמת נקניק.
אז אתה יודע שהצד התחתון שלו, זה שממלאים דרכו אויר, קשור בחוט.
ההמלצה שלי היא להשתמש בחוט באורך 5 מטרים, עומק חניית בטיחות, ולקשור בקצהו השני משקולת קטנה.
בתחילת חניית הבטיחות אתה פורם את החוט שמגולגל על הנקניק, מוודא שהוא חופשי וללא קשרים ומרים אותו כך שהמשקולת נשארת בידך.
לא מצאתי תמונה מספיק טובה.
אם לא הבנת משהו אחר, פרט מה.

למה לא לקשור לספול?

לנקניק סימון יש עוד יתרונות חוץ מסימון בזמו חניית הבטיחות.
אם הייתה בעיה, יש סירות, ועוד...
ככל שאתה יותר רדוד, ככה יותר "קשה" להרים אותו בצורה טובה.

נקניק פשוט לא אמור להחזיק אותך במים, בשביל זה יש מצנח הרמה, וגם אותו הייתי קושר לגלגלת.

niry26

New member
זה מה שיש לי ובלי מספיק ניסיון זה מציק

לדייב מאסטר שצלל איתנו היה החיבור שתיארתי וזה היה הרבה יותר נוח.
הבהרה - החיבור האמור לא נועד להחזיק אותך במים. רק להיות יותר פשוט לתפעול.

עדיין בעייתי

אם אתה קושר חוט באורך של 5 מטרים בדיוק, כשתרים את הנקניק, בגלל הרוח והזרם הנקניק לא יהיה בדיוק מעליך.
אם אתה רוצה לשמור על עומק של 5 מטרים, החוט חייב להיות ארוך יותר...

niry26

New member
אין עם זה בעיה מנסיון ספציפי במלדיבים

עצירת בטיחות זה בין 3 ל6 מטרים
נומינלית 4.5 מטרים, מה שמשאיר חצי מטר להסחפות.
על זה יש טווח של מטר וחצי למעלה ומטר וחצי למטה
עכשיו, כמה אתה חושב שהרוח והזרם יסחפו נקניק וצולל שמחזיק אותו?
הרוח לא השפיעה בכלל והזרמים בחניית הבטיחות היו מאד דומים לאלה שעל פני המים.
הנקניק נשאר מעלינו ללא תזוזה.
אין ספק שספול עדיף. לי יש 40 מטרים - ההסמכה שלי.
אבל צריך לדעת לתפעל את זה. זה לא פשוט. בטח לא למישהו שעשה את זה פעם אחת.
למען הגילוי הנאות - גם אני לא הרמתי נקניק מספיק פעמים ויש לי עוד מה להשתפר.
אז מה עדיף?
עדיף חיבור שלא מכסה אותך מהקרקע בכל צלילה אלא רק בעצירת בטיחות, אבל שיצליחו להשתמש בו.

למעלה