בקשה להמלצה - הסמכה של ההתאחדות לעומת SSI, וכן אילת VS עקבה

FishYuval

New member
בקשה להמלצה - הסמכה של ההתאחדות לעומת SSI, וכן אילת VS עקבה

אהלן, 2 שאלות קטנות:
11. אני מתכנן לעשות כוכב שני מתישהו בשבועות הקרובים. האם יש יתרונות / חסרונות לתעודה של התאחדות הישראלית בהשוואה ל-SSI או פאדי? וסציפית - האם אין בעיה להשתמש בתעודה של ההתאחדות במקומות שונים בעולם?
2. יש המלצות לגבי האם עדיף קורס באילת או בעקבה (מי שיודע או חווה לגבי שתיהן) ?
תודה מראש :)

AlonPe

New member
מנסיוני הדל:

לי יש תעודת הסמכה של ההתאחדות.
לבן שלי - של פאדי (אז הוא היה עם כוכב ראשון,
הכוכב השני של SSD)
לפני כ-שנה היינו אמורים לצלול בקאריביים.
עם התעודה של בני, לא הייתה שום בעיה לאתר ולאשרר.
עם התעודה שלי - המדריך התבחבש קצת,
היה צריך להתקשר לבדוק עם הבוס שלו.
בסוף זה הסתדר, אבל עשו לי התקף חרדה קטן

(בסוף הצלילה לא יצאה לפועל, מסיבות אחרות)

רבנצרן

New member
שני הסנט שלי:

אין לתעודה של ההתאחדות שום חסרון בהשוואה לתעודות אחרות. אני קצת מטייל וצולל לעיתים בעולם ואף פעם לא נתקלתי במקום שלא הכירו את התעודה של ההתאחדות. לגבי ארגונים אחרים - הייתי עד למקרה שלא הכירו בתחילה תעודה ספורטיבית של ארגון IANTD, אבל גם זה הסתדר אחרי 10 דקות. בקיצור - ברמה של ** - אין כמעט הבדלים בין התעודות.
לגבי ההבדל בין אילת לעקבה: לדעתי הצלילה בשני המקומות די דומה. בעקבה יש טופוגרפיה מעט שונה (המדרון יותר תלול) אבל זה לא רלבנטי לקורס ** מבחית מה שרואים - די דומה עם הבדלים בין שני צידי המפרץ (-דגה שרואים באילת פחות רואים בעקבה ולהיפך). אני אישית חושב שעדיף כבר לעשות את הקורס באילת ואח"כ לצלול בעקבה (ולדעתי גם עקבה קצת יותר יקרה) אבל גם אם תעשה את הקורס עצמו בעקבה זה בסדר. כל זה בהנחה שמדובר כאמור ב** בלבד! - אם אתה מתכוון לעשות */** ביחד, דהיינו להתחיל מכוכב ראשון - אני איית חושב שעדיף להתחיל באילת.

אל תחפש אירגון, חפש מדריך

אין לאף אחת מהתעודות שיש בארץ יתרון על ארגון אחר, לפחות ברמות הבסיסיות.

אם אתה רוצה "לחוות אתרי צלילה" בעקבה, אז תשאיר את עקבה לאחרי הקורס.
יש צלילות כמו ניווט, שלא רואים אתרי צלילה, רק מתרגלים (ניווט זה צלילת חובה ברוב הארגונים).

thrd

New member
אין לזה משמעות- לך על איכות

חשוב המועדון, המדריך, חשוב כמות החניכים בקורס, חשוב יחס אישי.

למעלה