Anacapa

giladshay

New member
Anacapa

מודה שאין תחליף לצלילה באי קטלינה, אך סופ"ש קרוב היה ניקוי על האי ואני לא מאלו ששמח לצלול בתוך מרק של 400 צוללים, אז הרחקתי עד ונטורה, שם עליתי על ה- Spectre, וטעמתי את הטעם של אנהקאפה, האי המזרחי ביותר מבין איי השרשרת. צירפתי מפות, תמונות וסרטון.
טמפ' מים (כמו טמפ' חיצונית): ע"פ מים: 14 מ"צ ויורד עד- 12 (אבל זה בקטנה וכרגיל קלאסי לאיזור
).
ייתכן שאוסיף עוד מס' פרטים בהמשך.

[URL]https://www.youtube.com/watch?v=6jJtCgDrRwo&feature=youtu.be[/URL]

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
יופי של קליפ אבל למה כל כך קצר ? התחלת לחסוך עלינו ?

ושאלה קטנה נוספת. הטמפ' האלה הן שם כל השנה או רק בעונה הזו ?

giladshay

New member
היי שיח

קליפ קצר.
לא היה זמן להתמקד בפרטים.
פשוט כי היה קר.
איך יכול להיות

ובכן:

בצלילה ראשונה חשבתי שישנה איזשהיא דליפה לחליפה היבשה.
בצלילה שניה הייתי כבר בטוח שישנה דליפה מאטם הצוואר.
(נאלצתי לסיים צלילה).
בין שניה לשלישית בדקתי מה הסיבה לדליפה.
הכול פסדר
מסתבר שלא לבשתי ת'חליפה כמו שצריך.
לבשתי שוב, צלילה שלישית-מוצלחת יותר, ללא דליפות

לגבי טמפ'
באופן כללי, טמפ' המים באיזור שבין לוס-אנג'לס לסאן-דיאגו, אחידה כול השנה, 12 מ"צ, אבל ישנם גם מס' כללים יוצאים מן הכלל, כדלקמן:
  • ככול שעולים צפונה יותר ו/או מערבה יותר- הטמפ' הולכת ויורדת. כך למשל: עפ"ר טמפ' בסאן פרנסיסקו- קרה יותר מאשר טמפ' בסאן דיאגו. באותה הקבלה טמפ' במערב איי השרשרת (סאן מיגואל)- קרה יותר מאשר טמפ' במזרח איי השרשרת (אנהקאפה). {הערה: אין לי נסיון צלילה עם איזורים הצפוניים מלוס-אנג'לס. אך קיבלתי דיווח מיודעי דבר.}
  • טמפ' מים עשויה להיות חמה יותר בקרבת יבשה ו/או במפרצים מוגנים יותר. למשל: עפ"ר טמפ' המים באבלון ("בירתה" של קטלינה)- חמה יותר מהאוקיינוס הפתוח. למשל: טמפ' ב- Childrens Pool (מפרץ סגור בסאן דיאגו)- חמה יותר מטמפ' בשבר היוקון (ג"כ בסאן דיאגו).
  • בקיץ (במיוחד באוגוסט)- טמפ' המים נוסקת טיפה בהשוואה לחורף. למשל בשנים האחרונות, טמפ' המים באוגוסט 19-20 בהשוואה לחורף 12-14.
  • ככול שמעמיקים יותר ו/או יוצאים החוצה לכיוון הים הפתוח- טמפ' יורדת בהתמדה. למשל: באבלון טמפ' פני המים בשיא החורף יכולה להיות ס"ג של 14-15, אך בעומק של 15-20 מ' ישנה טרמוקלינה שמורידה את הטמפ' ל- 12. באותה הקבלה, אם מתרחקים מהאי- נתקלים בזרם משמעותי והטמפ' ממשיכה לצנוח לכיוון ה- 11.
הערות:
  1. המספרים- במ"צ, אלא אם צוין אחרת.
  2. לצולל ההרתפקן המזדמן לאיזור לוס אנג'לס: לקחת מעבורת מלונג-ביץ' לכיוון אבלון שבאי קטלינה ולצלול בפארק התת ימי של הקאזינו בחודשי הקיץ (אוגוסט).

חול1

New member
שייך אשמח לעזרה: משום מה אנני מצליח יותר להיכנס

לתיבת המסרים שלי. הססמא הלכה לאיבוד. אנני מוצא בשום מקום אופציה להחליף סיסמא עצמאית. מה עושים? אודה מאוד לעזרתך.

חול1

New member
גלעד, קליפ מקסים:

אני מת על הקאלפס הללו עוד מניו זילנד. הלואי עלינו...

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אם אינך יודע את הססמה ברור שלא תוכל לחדש אותה

האפשרות היחידה לעשות זאת היא דרך פורום משוב בתפוז.

חול1

New member
ברוב האתרים, אם הססמה אינה זכורה לך אתה יכול להכניס את כתובת

המייל ותשלח לך ססמה זמנית חדשה. אבדוק מה זה פורום משוב בתפוז...ואיך הוא יכול לעזור. תודה על התשובה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בכל האתרים וגם בתפוז

הבעייה היא שהם שולחים את האפשרות לחידוש סיסמה לכתובת האי מייל בה נרשמת לתפוז.
&nbsp
לרוב הותיקים אין כבר גישה לכתובת הזו.
&nbsp
בפנייה דרך פורום משוב הם עזרו עד היום לכל מי שהפניתי לשם.

חול1

New member
תודה שייח. אצלי כתובת המייל נשמרה אבל אני לא מוצא אופציה

לעשות זאת לבד. אפנה לאן שהצעת ומקווה שיבוא לציון גואל...

niry26

New member
נראה אנמי ביחס לקטלינה גם אחרי השיקום האחרון

זה נכון?
מה שכן, כל עוד יש כלבי ים

giladshay

New member
מה שנכון- נכון. אני, אישית- אוהב יותר את קטלינה. יש אריות ים

בקטלינה, אבל נדיר יותר להתקל בהם (אני מאמין שהתכוונת לאריה ים). באנהקאפה- תפגוש כמעט בטוח. המחיר שתשלם על צפיה באחד כזה- בעיקר ה

למעלה