שאלה לגבי צלילה במערות מקסיקו , קובה או אתרים אחרים באמריקות

DHighLander

New member
שאלה לגבי צלילה במערות מקסיקו , קובה או אתרים אחרים באמריקות

היי ,
אני ככל הנראה טס שבוע הבא לארצות הברית , וארצה לפני החזרה לארץ להרביץ קצת צלילות.

קצת על הניסיון שלי :
אני צללתי כ350+ צלילות , באילת, ים תיכון , ירדן , סיני , מקסיקו ( קוזמל , וIsla Mujeres , מלדיבים , פלורידה , קליפורניה ועוד מקומות )

דיברתי עם הגורו אילן (שיצאתי דרכו כבר לסאפרים והייתי מאוד מרוצה ממנו ומהמקומות אליהם יצאתי ) , המליץ בחום על קובה גני המלכה. ראיתי וידיאוים ואמנם מאוד יפה , אבל הבנתי שהמוטיב העיקרי שם זה כרישים , אני אוהב כרישים כמו רוב הצוללים
אבל לא מתלהב רק מכרישים ספציפית .

מה שאני מחפש :
1 צלילות שעוד לא ראיתי עד כה ושאין במלדיבים , סיני\אילת או שראיתי במקומות אחרים
2 צלילות באמת טובות
3 מעדיף לא מוטיב אחד כמו כרישים אלא "הכל מהכל " עד כמה שאפשר .
4 ברור לי שכל צלילה וכל אתר הוא שונה וגם משתנה עונתי ומיום ליום אבל אני מתכוון בהכללה .

לאלו שהיו בקובה , אשמח להתכתב או לדבר איתכם בפרטי , פנו אליי בבקשה ותשאירו מייל או טלפון אם אפשרי .
האם קובה לדעתכם זה בעיקר כרישים או יותר מזה?
המחיר לא זול , האם המחיר מוצדק לעומת פילפינים או מלדיבים ?
הצלילות טובות יותר או פחות טובות , או שעדיף לעשות מלדיבים במקום קובה ?
אשמח לחוות דעתכם .

---
אפשרויות נוספות שאני בודק ושוקל ,
דיברתי עם צולל ותיק , הוא המליץ לי שאם אני רוצה הכל מהכל אז כדאי לי לשקול דווקא גלפגוס .
למי שהיה בקובה וגלפגוס , מה יותר מהנה ומצדיק את המחיר , ומאיזה בחינות הצלילות טובות יותר או פחות טובות .
אשמח לחוות דעת ודעה לגבי גלפגוס .
---
אילן המליץ בחום על המערות במקסיקו הסונטס .
שמעתי על זה הרבה , ודברים טובים .
אבל כשראיתי וידיאוים של זה , משום מה עשה לי הרגשה לא נעימה , לא בא לי בטוב, ( ואני לא קלסטרופובי והפתיע אותי שקיבלתי תחושה כזו ) .
אשמח לדבר עם מי שהיה שם , שיוכל קצת לספר .
-----
אני יודע שיש עוד הרבה אתרים טובים בארצות הברית , מרכז אמריקה, כמו בליז , ואחרים .
בגדול מעדיף מקום בו הצלילות טובות מאוד , לא מאוד יקרות , וסהכ שתהיה חוויה טובה ,
אשמח לשמוע ביקורות והמלצות .

----
דבר נוסף ,
אתמול בדקתי עם כמה חברות תעופה עבור טיסות לארצות הברית , ישיר ולא ישיר ( דרך אירופה ) כמו BRITISH ואחרים , כולם מאלו שדיברתי איתם , מאפשרים היום רק תיק אחד עד 23 קילו ( אשמח לשמוע עם מישהוא מכיר חברה שמאפשרת יותר משקל או 2 מזוודות .
שאלתי אותם לגבי מזוודה נוספת שמוגדרת כתיק ספורט - ציוד צלילה שאני יודע שחלק מהחברות בעבר אפשרו , אלו שדיברתי איתם אמרו שהם לא נונתים ללא תשלום .
התשלום הוא 100 דולר לכל מקטע על תיק נוסף , כלומר אם אני טס לארהב+ לאחד היעדים במרכז אמריקה , ואז חזור לארץ זה יעלה לי לפחות עוד 300 דולר בגלל התיק ציוד צלילה .
מה אתם לרוב עושים ? רק שוכרים ? יש עדיין חברות תעופה לאמריקות שמאפשרים 2 מזוודות או מזוודה + תיק ספורט ללא תשלום ? אשמח להמלצות .
תודה

FlorDaPele

New member
טיפים לצלילות במקסיקו

צור קשר עם PRO DIVE MEXICO , הם כבר יבנו לך תוכנית
צלילת מערות ממליץ
EL PIT
DOS OJOS
JARDIN DEL EDEN
קישור לאתר של המועדון
http://www.idcmexico.com/

giladshay

New member
זה רק אני ככה...

עברת כמעט 1/2 עולם בשרשור זה
.
התחלת בארה"ב (אך לא רשמת איפה בארה"ב וכמה ימים תקדיש לחופש).
[כאמור ישנה חשיבות גיאוגרפית, הן מבחינת זמנים, עלויות, וכו']
{למשל: אם אתה מחפש אתרים אופציונליים הגיוני יותר לטוס מערבה מהחוף המע' או מזרחית מהחוף המז' ולא להפך. כמובן שאם אתה טס מארה"ב ליעד אחר שלא בארה"ב- הפרש הזמנים מתחיל להיות זניח...}
טוב, מחכים לעידכון...

אח"כ דיברת על קובה, אבל כנראה שלא בראש כי רק כרישים זה לא הסטייל
(ואתה גם לא רוצה צלילות נוסח מלדיבים סיני/אילת).
{טוף, בקובה עדיין לא הייתי, אז לא אוכל לתת המלצה, למרות ששמעתי רק דברים טובים.}

מבחינת עלויות: כשאתה נכנס לטיולי צלילה בעולם- שכח מהכסף ותיפרד ממנו לשלום

למשל גלאפגוס = אחד מספאריז הצלילה היותר יקרים שיש. הייתי שם אותו באותה קטגוריה עלותית כמו איי קוקוס (אופס...
, הנה זרקתי עוד יעד
).

הסנוטס של מקסיקו: פלור-דה-פלה כבר הוסיף את שלו.

יבשת אמריקה- גדולה
(כולל ארה"ב, בליז וכו'). תהיה ממוקד ונוכל למקד אותך ג"כ.

עלויות של מזוודות, וכו'.
ככול הידוע לי, אם טסים מארה"ב לישראל (ואולי גם הפוך)- אתה יכול לעלות שתי מזוודות, כ"א 23 ק"ג ללא תוספת תשלום.
{הערה: מדיניות משלוח כבודה לבטן המטוס- משתנה מחברה לחברה ומזמן לזמן, כך שאין פה כלל חד משמעי
}
טיסות פנימיות בתוך ארה"ב (שלא קשורות לטיסה הבינ"ל): סיפור שונה...

בד"כ כול טיסה פנימית = 25 דולר למזוודה עד 23 ק"ג (אלא אם אתה נוסע מתמיד מאד
ואז ייתכן שתוכל גם לשלוח שתי מזוודות חינם לבטן המטוס).
(ושוב הערה: גם כאן אין סוף פסוק... יש חברות תעופה, למשל Southwest, המעודדות רכישת כרטיס טיסה והכבודה בצ'ק אין- חינם אין כסף).

ההמלצה היא בסדר הבא: (1) בחר יעד. (2) בחר חברת תעופה. (3) בדוק מדיניות עלות כבודה.

למעלה