זוכי Copy diver תחרות סלוגן הצלילה 2012

אבי ע

New member
זוכי Copy diver תחרות סלוגן הצלילה 2012

מטרת התחרות היתה, כזכור:
להציע סלוגן הקשור לענף הצלילה בארץ או בעולם שעושה חשק, מעלה חיוך וגורם לנו לרוץ לים עם מיכל על הגב.

תודות:
אמיר גור יוזם התחרות ויו"ר חבר השופטים, וההתאחדות הישראלית לצלילה שארגנה אותה
מועדון פוצקר בנהריה, תורם הפרס הראשון בשווי 3,200 ש"ח
ניר צמח ודקו-סטופ, יבואן סכיני איזי-קאט

ומחלקי הפרסים לעידוד פעילות הפורום כחלק מהתחרות:
ליאורה זר-אביב, אמנית ויוצרת ברוח הפנג שואי, תרמה ערכת סיפורים בהמחשה: סיפורו של דג הקשת, בשווי 380 ש"ח
פילו – דוד פילוסוף – מארגן תחרויות הצילום הבינלאומיות, תרם עותקים של אלבום תחרות אפסון 2011, בשווי מעל 100 ש"ח האחד.

חבר השופטים כלל את אמיר גור, אבי ע, ואת רוהאן שניר: לשעבר פרסומאי וקופירייטר בכיר בחברות פרסום גדולות, כיום מרצה ועוסק בתחום הקיימות הסביבתית.

אבי ע

New member
פרס ראשון: הפלגת צלילות לזינוביה

פרס ראשון: הפלגת צלילות לזינוביה שבקפריסין (3 ימים) מתנת פוצקר, בשווי 3200 ש"ח (!).
זו אחת ההצעות האחרונות שהגיעו, מגולש שאינו חדש בתפוז אבל דומני שלא הרבה להשתתף בפורום, ההצעה קיבלה ניקוד גבוה מאד מכל השופטים ורבים אהבו אותה גם בפורום וגם בפייסבוק. סלוגן שהוא שנון, עושה חשק, מעלה חיוך וגורם לנו לרוץ לים עם מיכל על הגב, ולמי שעדיין לא צולל: לרוץ לקורס.
אין ספק: ...

אבי ע

New member
אם יש גן עדן, אז הכניסה מהחוף

הזוכה המאושר הוא shark912 – אל תשכח לדווח מהזינוביה!

אבי ע

New member
מצויין! אגב לא חייבים לצלם

בעידן הפרהיסטורי לפני עשר שנים ואף פחות מרבית דיווחי הפורום היו בלי תמונות, ולא פחות מוצלחים בשל כך (למען האמת לעתים אפילו יותר מוצלחים).
אתה יודע, כמו שתסכית רדיו (אם מישהו עוד יודע מה זה) מלהיב את הדמיון יותר מכל פעלול שיש סיכוי לראות בסרט או בטלויזיה....

ספוקי

New member
תודה על התחרות, והערה לגבי הסלוגן הזוכה

לדעתי האישית (ואני יודע שיש כאלו שלא יסכימו איתי), הוא היה הרבה יותר מוצלח אלמלא המילה "אם" בתחילת המשפט.
קרי: "יש גן עדן! הכניסה מהחוף".
אבל זו רק דעתי.

אבי ע

New member
תודה על ההערה, ותגובה

במהלך התחרות והשיפוט שמתי לב שלעתים, מה שמדוייק יותר יוצא מדוייק פחות

הרבה פעמים ניסיתי לחשוב אם ניתן לשפר סלוגן זה או אחר בשינוי שיהפוך אותו מדוייק יותר, ותכופות התברר שלא (לעתים כן: לכמה וכמה סלוגנים רשמנו לעצמנו נוסח שנראה לנו עדיף).
כי הסלוגן זו לא רק המשמעות המיידית: ברור שהצעתך "מדוייקת" יותר ביחס למסר שרוצים להעביר.
אבל סלוגן טוב חי גם בתוך עולם האסוציאציות של שומעיו, ואפילו אם תכופות הם (ואולי גם הוגה הסלוגן) אינם מודעים לכל שרשרת האסוציאציות הזו, היא מגיעה אליהם בדרכים עקיפות.
"יש גן עדן! הכניסה מהחוף" הוא סיסמא שלא ממש מתקשרת למשהו.
"אם יש X..." נטוע במה שרובנו למדנו בבית הספר, גם מי ששכח: "אם יש צדק, יופע נא מייד"...
ואחר כך ברומן המפורסם והסרט "אם יש גן עדן...", ששמו מתכתב עם השורה של ביאליק בעיר ההריגה.
ובתוך ההקשר הזה, הסלוגן כצורתו מבריק ועמוק יותר, ונוגע יותר בשומעיו.
אם כבר חשבתי שאולי נכון באמת להוריד את ה"אז", אבל איכשהו הצטלצל לי יותר טוב איתו.

אבי ע

New member
פרס שני: 2 לילות זוגיים במלון דליה באילת

פרס שני: 2 לילות זוגיים במלון דליה באילת, בשווי 500 ש"ח
בפרס זכה אחד הסלוגנים הראשונים שהגיעו, ובפייסבוק זה קצת דפק אותו כי הפייס מציג תחילה את 50 ההודעות האחרונות. בפורום אהבו אותו רבים מאד, כנראה שיש בו משהו שמדבר ישירות לכולנו:

אבי ע

New member
אני צולל משמע אני בים

והזוכה הוא רנאטוס קרטזיוס, המכונה גם רנה דקארט, בפורום מנטה ריי, ובחיים: מיכאל... מותיקי המייסדים של הפורום ואביר שמירת הסובב הימי.
מיכאל ואלנה: תבלו באילת, וגם לכם לא מיותר להגיד: אל תשכחו לדווח...

אבי ע

New member
פרס שלישי: צלילה זוגית לאתרי ניצן ונקרות

פרס שלישי: צלילה זוגית (דרך פוצקר) לאתרי ניצן + נקרות בשווי כולל של 460 ש"ח
במקום השלישי סלוגן שהוצע ממש בתחילת התחרות, וכך זה נשמע באנגלית ישראלית:

אבי ע

New member
! Scuba diving? TANK you

חלק מהשופטים הציעו לקצר ולשפר ל: ! Diving? TANK you
הזוכה הוא macavity, ולא מיותר להזכיר שהוא הקדיש את הסלוגן לדוחס של הפורום, הלא הוא בולאז'!

macavity

New member
טנק יו, אבי וחבר השופטים הנכבד

גם אני מקווה לנצל את הפרס בהקדם...

אבי ע

New member
10X...

פעם קיבלתי מייל אישי מאחד ממכותבינו באינטל ארה"ב, ששאל אותי בדיסקרטיות למה הישראלים מתכוונים לעזאזל כשהם כותבים בסוף כל מייל 10X...
אצל דובר אנגלית זה פשוט לא עובד

אבי ע

New member
כל הזוכים הוכרזו במפגש הפורום

מפגש קטן ואינטימי כמו פעם (כ-20 משתתפים/ות), היה כיף...
תודה לכל מי שהגיעו ותרמו כיבוד, ובראשם כמובן מגונן, אביר הג'חנון.

אבי ע

New member
במקום 4 שני סלוגנים, הפרסים: איזי-קאט

במקום הרביעי מתחלקים שני סלוגנים, והמציעים זוכים כל אחד בסכין איזי-קאט, מתנת דקו סטופ וההתאחדות, בשווי 139 ש"ח ליחידה:

אבי ע

New member
Live and Let Dive

קלאסיקה זוטא של הגולש My Identity, ותיק בתפוז אבל דומני שחדש בפורום

למעלה