לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1742817,428 עוקבים אודות עסקים

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

לצפיה ב-'רענון פתיל המאבק על חוף פלמחים '
רענון פתיל המאבק על חוף פלמחים
<< ההודעה הנוכחית
11/02/2008 | 20:48
59
6
למאבק נגד הקמת כפר נופש ופגיעה בחוף פלמחים.
צלילה >>
לצפיה ב-'כאן נמחקה הודעה'
כאן נמחקה הודעה
08/02/2008 | 13:07
41
5
כאן נמחקה הודעה על ידי הנהלת הפורומים
צלילה >>
לצפיה ב-'פשוט מכרו את החוף לשטן...'
פשוט מכרו את החוף לשטן...
09/02/2008 | 02:22
2
3
הפעם הם באמת הגזימו וחצו את כל הקווים האדומים, אם לא נעצור את הקטסטרופה הזאת כאן ועכשיו זאת תהיה בכייה לדורות!
כל הצרות של זיהום הים, לכלוך החוף, גביית כספים שלא כדין, דיג לא חוקי, ציד לא חוקי, הרעלת חיות (כן גם זה היה שם), גניבת חולות ועוד רבים וגרועים... פשוט מתגמדים לנוכח הגזירה החדשה.
מדינת ישראל החליטה פשוט להמיט עלינו כליה ולהוליך את שמורת פלמחים לאבדון.
זאת שערורייה שאין כדוגמתה, ומוכרחים לעצור את החורבן הזה בכל מחיר - ויהי מה!
זה לא מאוחר מדי ובוודאי שלא חסר סיכוי.
אני אהיה שם ומקווה לפגוש גם אתכם (למי שזוכר), והפעם מחוץ למים לצערי.

אגב, אני חושב שזה שווה נעיצה בראש הדף.
צלילה >>
לצפיה ב-'תזכיר לי מי אתה...?'
תזכיר לי מי אתה...?
09/02/2008 | 10:52
1
2
לצפיה ב-'גוואס!'
גוואס!
11/02/2008 | 17:39
2
לצפיה ב-'עוד הוכחה לשלטון מושחת'
עוד הוכחה לשלטון מושחת
09/02/2008 | 07:44
1
בו פוליטיקאים ללא ערכים מנהלים את העניינים בשביל חמדנות בצע  על גב האוכלוסיה.
לאחרונה במצפה רמון ועכשיו פלמחים ובטח יש עוד כמה מקומות בדרך שהפוליטיקאים הנסים להספיק לפני שמפנים את הכיסא שלהם. מעניין לדעת מי קיבל ו/או יקבל את שארית התשלום עבור הזכויות.

וולפי - אולי עוד מעט יהיה אפשר לגלוש על הסקייטבורד מחיפה ועד אשדוד לאורך החוף.
צלילה >>
לצפיה ב-'תודה על המידע! '
תודה על המידע!
09/02/2008 | 13:46
1
נשתדל להגיע.
אבל הפגנה לבד ודאי לא תסיר את רוע הגזירה.
יש פעילות משפטית או ציבורית בנושא?
נשמח לעדכונים!
צלילה >>
לצפיה ב-'תוכל להפנות להחלטת הרשויות?'
תוכל להפנות להחלטת הרשויות?
09/02/2008 | 14:22
2
1
דבר כזה בד"כ מחייב הסכמה של ולחו"ף, ויוביל לכל הפחות לערעור למועצה הארצית לתכנון ובנייה.

מעבר לכך, רשות הטבע והגנים הלאומיים (רשטג"ל), החברה להגנת הטבע ועוד חברות שונות ומשונות, נוטות לעתור לבית המשפט (עליון/מינהלי - תלוי בוועדה שקיבלה את ההחלטה) בעניין, מוזר שזו הפעם הראשונה ששומעים על זה כאן.
צלילה >>
לצפיה ב-'לפי הידוע לי יש איסור חוקי לבנות מעבר לקו'
לפי הידוע לי יש איסור חוקי לבנות מעבר לקו
09/02/2008 | 14:38
1
1
ה- 300 מטר מהחוף, לא?
צלילה >>
לצפיה ב-'אלא באישור ולחו"ף'
אלא באישור ולחו"ף
09/02/2008 | 16:07
1
החלטות כאלו צריכות להיות מפורסמות.
צלילה >>
לצפיה ב-'בררר... שעה כתבתי תגובה'
בררר... שעה כתבתי תגובה
09/02/2008 | 16:55
1
ומפלצת ההודעות חייכה וגיהקה.....
ישנו חוק החופים החדש שאני לא מבין למה הוא פשוט לא נאכף....

ולמה אדם טבע ודין לא מעורבים?

ומי מארגן את המחאה הזו? אני אשמח לבוא להפגין אבל ארצה יותר פרטים.
צלילה >>
כאן נמחקה הודעה
09/02/2008 | 20:20
11
4
צלילה >>
כאן נמחקה הודעה
09/02/2008 | 20:21
1
1
צלילה >>
כאן נמחקה הודעה
09/02/2008 | 20:26
1
צלילה >>
לצפיה ב-'נועץ את ההודעה'
נועץ את ההודעה
09/02/2008 | 20:40
8
1
כמו כן פניתי לח"כים המייצגים אותי בכנסת בתקווה שיפעלו בעניין.
בהצלחה לכולנו!
צלילה >>
לצפיה ב-'יש לך ח"כים שמייצגים אותך בכנסת? כנראה שאתה'
יש לך ח"כים שמייצגים אותך בכנסת? כנראה שאתה
09/02/2008 | 21:46
7
1
האדם היחיד בארץ שיש לו כאלה...
צלילה >>
לצפיה ב-'אלמלא מורא הנקאים עלי... '
אלמלא מורא הנקאים עלי...
10/02/2008 | 17:03
5
3
הייתי עונה לך ישירות למצביעי איזו מפלגה יש ח"כים שמייצגים אותם בכנסת.
כיוון שפוליטיקה אי אפשר להכניס לפורום אבל פעילות בנושא הגנת החופים כן וכן, תוכל לראות מי הם ומה מהירות תגובתם בדיווח שאכניס מייד...
צלילה >>
לצפיה ב-' איכשהו נראה לי קל לנחש'
איכשהו נראה לי קל לנחש
12/02/2008 | 08:36
4
2
לאיזו מפלגה אתה מתכוון..
צלילה >>
לצפיה ב-'יהדות התורה ?'
יהדות התורה ?
12/02/2008 | 21:28
3
4
לצפיה ב-'כמעט. דגל התורה... '
כמעט. דגל התורה...
12/02/2008 | 22:45
2
10
אגב גם אבו וילן הביע עניין לעזור, אבל ג'ומס היה מהיר ממנו...
לא דגמתי את שאר ח"כי, אבל אני מנחש שהתוצאות היו דומות.
צלילה >>
לצפיה ב-'מה עם זהבה? '
מה עם זהבה?
12/02/2008 | 23:09
1
3
לצפיה ב-'אכלו לה ת'דיסה'
אכלו לה ת'דיסה
13/02/2008 | 20:47
לצפיה ב-'האדם היחיד שיש לו ח"כים'
האדם היחיד שיש לו ח"כים
14/02/2008 | 14:46
שמייצגים אותו בכנסת הוא הרבובדיה.
צלילה >>
לצפיה ב-'כבר ביקשתי קודם,'
כבר ביקשתי קודם,
09/02/2008 | 21:02
3
2
אתה יכול בבקשה להפנות להחלטה של משרד הפנים/בית המשפט?
צלילה >>
לצפיה ב-'מצד שני-היה היה איש'
מצד שני-היה היה איש
09/02/2008 | 22:05
2
אשר במיטב רכושו וכספו רכש קרקע שעמדה למכירה, וליעוד מוכרז לכפר נופש, הגיש תכניות מתאר שרצו כ-6 שנים בועדות שונות, באופן גלוי והכולל נציגי ציבור שונים, (ועדה מקומית, ועדה מחוזית, החברה הממשלתית לתירות, הועדה הארצית לחוק התכנון והבניה) ןעמדו ועמלו איתו גופים ירוקים כחברה להגנת הטבע והרשות לשמירת הטבע והגנים הלאומיים, חוות דעתו של המשרד להגנת הסביבה והכל "חרטה" כי ילדה ממושב אמרה-
הגזמת מעט שי
היה צריך לחשוב הרבה קודם, בעיקר שהקיבוץ מתכנן גם הרחבה קהילתית גדולה ועוד כמה צעדים מסוג זה.
לדעתי-שווה לשבת עם היזם, שאינו אטום וחסר דעת ושאיכות הסביבה והנוף, הסובב הימי וכדגם היא תנאי להפעלה נכונה של המקום, ולא רק מגרש החניה והזבל שבמקום.
ניתן לפתח במסגרת המלון גם אחלה מועדון צלילה, שיקל על צלילות ויגביר את הפעילות הימית באזור
המצב כאן דומה לאזור תמנע-תל אביב נחמד עם מזגן וצריכת חשמל ואנרגיה מדהימה רוצה להשאיר את ה"טבע, לטיולי שבת, כדי שיגיע עם הHUMMER עד הים.
צלילה >>
לצפיה ב-'מעט פרטים:'
מעט פרטים:
09/02/2008 | 22:09
1
לשטח המלון ישנה תכנית מפורטת ומאושרת משנת 2001, לכפר נופש מלונאי מדרגה A (תכנית בר/236, מרחב תכנון שורקות).

קו הבניין בתכנית הוא 100 מ' מחוף הים, ומוגדרת בנייה של שתיים עד שלוש קומות בתכסית של עד 25% מהשטח.

התכנון והבינוי המוצעים מתייחסים להנחיות התב"ע המפורטת וכן למסמך התקנים הפיזיים לתכנון ולסיווג מתקני אכסון תיירותי של משרד התיירות הישראלי משנת 2004.

תכנון
קימל אשכולות אדריכלים

צלילה >>
לצפיה ב-'אני הגזמתי ?'
אני הגזמתי ?
09/02/2008 | 22:31

לדעתי ואך ורק ל דעתי הפרטית והאישית

יש חוף בודד בארץ  שאנשים חמושים בנשק   עוצרים בכביש בין עירוני של מ.ע.ץ החדשה כ 2 ק"מ לפני חוף הים  ודורשים כסף עבור מעבר שם.
במדינות  אחרות זה נקרא  פירטים  או בעברית שודדי דרכים.

יש חוק מפורש של מדינת ישראל שמשום מה לא נאכף  שאסור לגבות דמי כניסה למעט אם יש חוף עם שירותים יוצאים המכלל
אז ככה  , אפילו שירותים נורמאלים בקושי יש שם , קיים שם  אולם  ארועים לא חוקי  שנבנה  כ 50 מטר משפת הים

יש שם טבע פראי שנגזל ונחמס ואין פוצה

אז זהו
כבר יש פוצה , ויש הפגנה
וכבר לפני שנה הייתי בתביעה יצוגית כנגד  המועצה המקומית
התלוננתי במעצ  על הפירטיות בדרכים
אבל
כשראש המועצה רוצה לקדם חבר שלו , אז אין חוק ואין שמוק ואלו התוצאות
זאת דעתי , וככה אני מרגיש מכל הדברים האלו
שי
צלילה >>
לצפיה ב-'קו פרשת המים - נחצה'
קו פרשת המים - נחצה
10/02/2008 | 00:28
3
8
טוב, אני באמת שמח לשמוע שכל אחד הפעיל את קשריו האישיים ופנה למקורביו בצמרת הגבוהה.
אבל רגע לפני שאנחנו מערבים כאן את הפנטגון ואת ה- C.I.A  אני מציע שננסה קודם להתמודד עם היזם הנכבד בכוחות עצמנו....
אז אל תתעצלו ואל תקלו ראש בעניין, הביעו את מחאתכם והגיעו להפגנה מחר רגע לפני שזה הופך להיות מאוחר מדי וקוברים לנו את החוף תחת מעטה הבטון, כי באמת מדובר בשעת חירום.
צלילה >>
לצפיה ב-'שוויצרי יקר, ברוך הבא ללבנט :)'
שוויצרי יקר, ברוך הבא ללבנט :)
10/02/2008 | 21:05
2
4
התקשקשות עם היזם לא תביא אותך לשום מקום, אני מסכים שספק אם משהו כן יעזור, אבל לפחות ראוי לנסות. הגישה שלך שאם היזם הצליח לא לעבור על החוק (ונניח שזה אכן המקרה) אז אין מקום להתנגדות ציבורית? ממתי אפשר לסמוך על הרשויות? ועוד בנוושאי איכות סביבה?
צלילה >>
לצפיה ב-'תגיד, אתה גם קורא? או רק מגיב?'
תגיד, אתה גם קורא? או רק מגיב?
11/02/2008 | 04:24
1
2
אתה צודק, ישנם כאלה שנראה להם שאנחנו חיים בשוויץ.
אבל לצערי הקשר היחיד שיש לי לשוויץ הוא טובלרון....

צלילה >>
לצפיה ב-'אתה באמת סבור שפניה ליזם זאת "הדרך" להתקדם?'
אתה באמת סבור שפניה ליזם זאת "הדרך" להתקדם?
11/02/2008 | 18:25
2
הי סלח לי על השוויציות, זה לא נאמר כעלבון, ועכשיו לגופו של ענין, אם היזם הגיע עד כה, קשה לדמין ששיחה איתך או איתי תשנה את דרכו ותחזירו "למוטב" לחץ ציבורי/משפטי יכול לפעמים לעזור במשהו
נ.ב
טובלרון זה שובר שינים אני מעדיף את השוקלד של האיש הקרח
צלילה >>
לצפיה ב-'מצ"ב פנייה לשר לאיכות הסביבה '
מצ"ב פנייה לשר לאיכות הסביבה
10/02/2008 | 17:12
2
מטעם אחד הח"כים המייצג אותי בכנסת. אני מודה לג'ומס על תגובתו המיידית (ביקשתי התערבותו אתמול בערב עם פרסום הודעתי בעניין בפורום - לא אישית אלא דרך מנגנון הפניות אליו באתר שלו - והפקס לשר נשלח היום בצהריים).
אני מקווה שתגיע תשובה בהקדם וממנה נלמד טוב יותר על המצב לאשורו, ומה ניתן לעשות למניעת נזק לסביבה ומניעת הגבלת הגישה לחוף פלמחים.
צלילה >>
לצפיה ב-'ישר כוח!'
ישר כוח!
10/02/2008 | 18:38
1
לצפיה ב-'בהחלט! ומותר לצפות לנוספים... '
בהחלט! ומותר לצפות לנוספים...
10/02/2008 | 21:02
1
כלומר, "יישר כח" נוספים מחברי הפורום לח"כ(ים) שאכפת להם מאיתנו ומאיכות הסביבה.
וגם שחברי פורום מגוונים אחרים של הקשת הפוליטית יפנו לח"כים שלהם ויביאו לנו את תמיכתם ואת פעילותם למען הנושא החשוב לכולנו.
צלילה >>
לצפיה ב-'מתוך YNET'
מתוך YNET
10/02/2008 | 18:25
3
כתבה.

צלילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ובענין דומה - גם בתמנע הולכים לבנות'
ובענין דומה - גם בתמנע הולכים לבנות
10/02/2008 | 19:04
2
1
וגם מתוך YNET.
צלילה >>
לצפיה ב-'נורא! '
נורא!
10/02/2008 | 20:37
1
אבל נראה שאיחרנו בעשר שנים לעצור זאת
אולי בג"ץ על היעדר סבירות קיצוני, לבנות בתוך מכתש תמנע שהוא ערך נופי, גיאולוגי, ארכיאולוגי וארכיאו-מטאלורגי יחיד במינו בעולם כולו.
צלילה >>
לצפיה ב-'לא יאומן באיזה קלות מוכרים את הארץ הזאת!'
לא יאומן באיזה קלות מוכרים את הארץ הזאת!
10/02/2008 | 23:49
1
קודם להוא מתמנע, אח"כ לכל מיני יהודי-תפוצות בירושלים ועכשיו את כל הרצועת חוף מהדהימה הזאת!

שום דבר פה לא עובד כמו שצריך אלוהים! זה פשוט מדהים שבחו"ל יש להם אתרים שמראים להם מה חבר הפרלמנט שלהם עשה בשבילהם השבוע ופה אף אחד אפילו לא מבין מה יש לעשות עם אתר כזה הרי הוא יהיה ריק כל הזמן

הקטע הוא שעם כמה שאני תומך בהפגנה, מתי בפעם האחרונה ראיתם הפגנה בארץ שבאמת הצליחה לעשות משהו? כולן נחשלות כי לאף אחד לא אכפת

בהצלחה בכל מיקרה וסליחה גדולה על כך שאני לא יכול להגיע (יש לי בגרויות ופסיכומטרי על הראש קצת לחץ מטורף)
צלילה >>
לצפיה ב-'הים לכולנו סגור'
הים לכולנו סגור
11/02/2008 | 04:03
4
1
טוב האמת שיש לי המון מה לכתוב בכל הקשור לשמורת פלמחים, אבל נניח כרגע לנוסטלגיה ולכל הדברים שמסביב.
לכל מי שמעוניין לקרוא יותר בהרחבה על הנושא, אני מציע לקרוא את הכתבה ב- NRG  מאת בילי פרנקל שמלווה ומסקרת את הפעילות של מטה המאבק בניסיון להציל את חוף  פלמחים.

* למה לא מספרים לי שום דבר?
לכל אלה שלא ידעו ולא שמעו – אני יכול להגיד לכם שגם לי לא אמרו שום דבר והדבר נחת עלי כרעם ביום בהיר. אבל זהו טבעו של מיזם שכזה, הוא נעשה בשושו מאחורי הקלעים והרחק הרחק מאור הזרקורים, עד שיום אחד הוא לפתע פורץ מהקרקע מוקף גדר והופך לעובדה מוגמרת בשטח.
צריך להבין שמדובר כאן במחטף שלנוגעים בדבר יש עניין לבנות את היסודות שלו עד לבוא הקיץ ולהפוך את המקום למציאות קיימת. כרגע חוף פלמחים הוא שקט ומעט מאוד אנשים פוקדים אותו, ולמעשה כמעט אף אחד לא יודע על המיזם הזה מלבד קומץ אנשים הגרים באזור.
ליזם ברור שהפרוייקט היומרני הזה יוביל לתרעומת גדולה בקרב הציבור ושלקראת בוא הקיץ התמונה תשתנה. עשרות/מאות אלפי מבקרים יגיעו למקום ויגלו להפתעתם שבחוף שלהם עומד להיבנות בית-מלון וכפר נופש. היזם כמובן נחוש להתחיל לפעול במהירות האפשרית לפני שהדבר יצבור הד תקשורתי רחב ויחלחל אל שאר כלל האוכלוסייה, ובכך להימנע עד כמה שניתן מעימותים טורדניים ועיכובים משפטיים.

** אני רוצה לבוא אבל אני לא יכול....
ברור שלא כל אחד יכול להקדיש את כל מרצו במאבק על הצלת חוף פלמחים וגם לא צריך להרגיש אי נעימות אם לא הגעתם להפגנה מסוימת. אף אחד לא מצפה מרוב האנשים המתגוררים רחוק, עובדים, לומדים, מגדלים ילדים וכו'... לעזוב הכל ולהגיע. ההזדהות והבעת התמיכה יכולה להיעשות בהרבה מאוד מישורים, כמו חתימה על עצומה, עזרה בפרסום, עזרה בייעוץ משפטי, בניית שלטים, תרומות וגיוס תורמים או בסתם חיוך – גם זה נחמד!
בחוף פלמחים הוקם אוהל חביב (ליד סלע הדייגים) של כמה חבר'ה צעירים אוהבי טבע וים כמונו שבחרו להביע את מחאתם בדרך זו. כולכם מוזמנים להגיע לשם מתי שרק תחפצו להתרשם מהרס הטבע, לעודד את המפגינים, לחתום על עצומה ולשבת על איזה כוס קפה מסביב למדורה על הים (כל עוד אפשר), מה רע?
אגב, לפי מה שהבנתי, בקרוב מאוד יוקם אתר למאבק בהשחתת החוף. מעבר לזאת חשוב מאוד להדגיש שהפעילות של כל הנוגעים בדבר נעשית בהתנדבות בלבד! וזה כולל בין היתר משפטן צעיר ונמרץ, גיאולוג, משרד פרסום, וכמובן כל ילדי הפרחים מהארגונים הירוקים למיניהם.

*** שוד לאור היום!!!
אי אפשר לתאר כמה תסריטי שחיתות רצים לי בראש עכשיו ומה גודל התדהמה כשנחשפים אט אט יותר ויותר פרטים בנושא. די בלהכיר כמה מהנפשות הפועלות על מנת להבין שנעשה כאן מעשה נבלה.
ואלה מקצת הסוגיות התמוהות?

-    שאלת השאלות, איך לכל הרוחות ייתכן ש- 70 דונם אדמה ברצועת חוף כל כך מבוקשת, יימכרו ליזם פרטי בעלות מגוחכת של 8 מיליון שקלים??? (אגב, לפי מה שהבנתי מיודעי דבר, מדובר בפחות מאחוז של שווי הקרקע).
-    איך מכרז על שטח קרקע כל כך נחשק ליד הים, עובר בשקט מתחת לאף של כולם במשך 20 שנה ואיש לא יודע על כך? (לידיעתכם, רק שתי הצעות יזמים הוגשו למכרז). האם מדובר כאן בקשר של שתיקה?
-    איך תוכניות בנייה המנוגדות לחוק (חוק תמ"א 13 האוסר בנייה במרחק של פחות מ-100 מטרים מקו המים), מצליחות לעבור אישורים של גופי הפיקוח והבקרה? (הועדה המקומית, הועדה האזורית ומנהל מקרקעי ישראל). טוב שמן טוב משם טוב?
-    איך אזור שהוא שמורת טבע פראית ובין היחידות שלא נכחדו עדיין בארצנו, מקבל אישורי בנייה מטעם רשות שמורות הטבע והגנים?
-    איך אזור שנמצאו בו עתיקות בחפירות ארכיאולוגיות (באר וגתות ועוד...) ויושב על כפר קדום – "יבנה ים", מקבל אישורי בנייה מטעם רשות העתיקות?
-    איך כמה ימים ספורים לפני אישור סופי של "חוק-החופים" (בשנת 2004 עובר חוק החופים המגדיל את איסור הבנייה למרחק של לפחות 300 מטרים מקו המים), מקבל היזם לפתע את אישורי הבנייה למיזם שלו? מחטף או סתם מזל?
-    איך קורה צירוף מקרים מוזר שכזה, שמכל היזמים בארץ, דווקא היזם הזוכה במכרז הוא שכן קרוב של ראש המועצה גן-רווה? האם טוב שכן קרוב מיזם רחוק?
-    איך נפלה עלינו הגזירה הזאת פתאום?????

המשך יבוא...
צלילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ועוד כתבה בנושא'
ועוד כתבה בנושא
11/02/2008 | 05:23
3
1
כתבה בוואלה עם הבע"ן שגילה תושייה והגיע לחוף להביע את מחאתו בפני התקשורת.
ואם מישהו שאל את עצמו, מי זה שמחזיק את המיקרופון כל כך טוב?
אז, כן!  התשובה היא - אני!
צלילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'עצומה'
עצומה
11/02/2008 | 14:58
חברה' אנא חתמו על העצומה נגד הריסת חוף פלמחים : http://fisherman.scienceontheweb.net/phpPETITION/index.php
צלילה >>
לצפיה ב-'לשי וכל שאר החברה קולה וכבוד'
לשי וכל שאר החברה קולה וכבוד
11/02/2008 | 16:42
1
את חופי הרצליה הרסו בעזרת המרינה. אחד החופים היפים שהיו פה ממש מתחת לאף שלנו. אני גדלתי על החוף הזה וזוכר איך היה. ממש מדהים ביופיו. עכשיו רוצים להרוס גם את שאר החופים בשביל בצע כסף שלא הולך לכלל הציבור אלא לכיסם של היזמים והסוחרים. כפי שאמרו "בכי לדורות" ומעשה שאי אפשר לחזור בו לאחר שיבוצע.

נ.ב
שי יצאת ממש פוטוגני ולעניין. יופי שנסעת לשם.

וולפי - לצערי הנסיבות המשפחתיות מקשות עלי כרגע לפעילויות כאלו.
צלילה >>
לצפיה ב-'חתמתי על העצומה אבל'
חתמתי על העצומה אבל
11/02/2008 | 18:57
כדאי לשפר את העברית "החתימה שלך לא תוכל הדגש| להיספר עם | כתובת האימייל לא תהיה אמיתית"
בהצלחה
צלילה >>
לצפיה ב-'היתי בחוף גם הערב'
היתי בחוף גם הערב
11/02/2008 | 21:52
1
חברי פורום , אתם חסרים שם , אם אתם רוצים שהנכדים שלכם יכירו את החוף  רק מהסיפורים שלכם  אז תשארו אדישים
אם לא
תקבעו עמדה, תבואו לתמוך , יש מאהל ויש מתנדבים של 24 שעות ביממה, לא מתכוונים להרים ידיים  , אבל צריכים תומכים
תודה לאיש המיקרופון GWS1 שלי שזה מה שהוציא אותו מהבאן הארוך ששם  על הפורום ....
ולכל מי שהיה שם ,  הביע עמדה ונתן כתף או פה
צלילה >>
לצפיה ב-'מישהו יודע מי היזם?'
מישהו יודע מי היזם?
12/02/2008 | 00:17
3
אם לא פיספסתי באחת ההודעות..
צלילה >>
לצפיה ב-' והזוכה המאושר הוא....'
והזוכה המאושר הוא....
12/02/2008 | 04:34
2
1
היזם הוא אופיר אשר מכפר הנגיד – הבעלים והמנכ"ל של חב' אוולון המתמחה בהקמת מבנים למיניהם (אך אין לה ניסיון קודם בפרוייקטים של חופים ותיירות)
בוא ותראה כיצד הוא מתכנן לשקם את החוף הפראי של פלמחים, וכיצד לפי דעתו הפרוייקט אינו פוגע בטבע...
באורח פלא היזם הוא גם שכנו של מר מוני אלימלך – ראש המועצה האזורית גן רווה אשר הוציא למכרז את מכירת חוף פלמחים ליזמות פרטית (שבמקרה נמצא בחופשה בחו"ל ואינו יכול להשיב על שאלות כרגע).
צירוף מקרים?
אולי?
צלילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אולי רק לי זה נראה כמו "כפר הנופש ניצן"'
אולי רק לי זה נראה כמו "כפר הנופש ניצן"
12/02/2008 | 06:24
1
ממש כמו המגורים ה"זמניים " של פליטי גוש קטיף  שאתה רואה לפני אשקלון
אולי זה העיניים הלתי משוחדות שלי שקלטו את המראה  
לעשות מהחוף היפיפה הזה מחנה פליטים  במסווה של פרוייקט תיירותי?
אויי ואבויי לנו
צלילה >>
לצפיה ב-'האמת היא שציפיתי למעט יותר, בעיקר'
האמת היא שציפיתי למעט יותר, בעיקר
12/02/2008 | 11:42
בשל ההכרה של משרד האדריכלים שהעז לתכנן את זה.
זה אכן נראה כמו מחנה ניצן, אפילו צבעים זהים ולא איזה "מיקונוס " או כפר נופש אמיתי
צלילה >>
לצפיה ב-' לא סתם שאלתי מי היזם,'
לא סתם שאלתי מי היזם,
12/02/2008 | 19:18
2
תארתי לעצמי שזה אופיר אשר. יש לי (היתה) הכרות (עיסקית) עם היזם (דרך אגב, איש נחמד ונעים הליכות) ושמעתי ממנו לפני כשנתיים על הפרויקט. לא ייחסתי לזה חשיבות יתרה מכייון שזה היה עדיין רק בשלב של "דיבורים" (ויש הרבה אנשים שרק מדברים). גם לא חשבתי אז שמדובר על החוף.

בכל אופן, אני שואל את עצמי, איך זה במדינה שיש בה חוקים, יכולה תוכנית כזאת לעבור את כל הוועדות?

היום, אחרי שהושקעו כספים בתיכנון וכו', לא נראה לי שיש אפשרות למנוע את הבניה בדרך של הפגנות.

כנראה שיש כרגע יש רק פתרון אחד - בג"ץ.

או, לשבת עם היזם ולנסות לחשוב ביחד איך ממזערים את הנזק.

ד"א, עד כמה שזכור לי, אופיר הוא לא היזם היחידי בפרויקט וכנראה שיש עוד שותפים (אולי הקיבוץ?).
צלילה >>
לצפיה ב-'מי־האיש הירא ורך הלבב ילך וישב לביתו...'
מי־האיש הירא ורך הלבב ילך וישב לביתו...
13/02/2008 | 04:10
1
2
בעיקרון אתה צודק, מלבד חב' אוולון גם חב' מעוז-דניאל שותפה בפרוייקט הזה.
לא ברור מה חלקה במיזם, אבל אם זה מנחם אותך אז היא טוענת שבין היתר ייבנה מועדון צלילה במקום...
מי שמייצג את היזם כאמור, הוא אותו "אופיר אשר" מחב' אוולון.

* הסברה היא שעל מנת להשיג אישורים לפרוייקט, חב' אוולון הייתה צריכה להראות שיש לה ניסיון תיירותי בעבר. מכיוון שלחברת אוולון אין ניסיון שכזה, היא הייתה צריכה להוסיף למיזם חברה נוספת עם ניסיון תיירותי מוכח, כמו חב' מעוז-דניאל שככל הנראה מהווה את עלה התאנה של חב' אוולון.
בשיחה שהייתה לי עם אדריכל מנוסה בפרוייקטים כאלה, נאמר לי שזה די ברור (ומקובל) שהמיזם יעבור באיזשהו שלב המרה לבניית בתי מגורים לעשירים בשל סיבות כאלה ואחרות...

עתירה לבג"ץ כרגע לא עומדת על הפרק מאחר שיש צורך בערבויות כספיות אדירות (בסדר גודל של מיליונים), אך למיטב ידיעתי הוגשה תלונה במשטרה ותביעה מנהלתית (אין לי רקע משפטי ולכן אני לא יודע לפרט הרבה יותר מזה). יחד עם זאת שלחתי מכתב למשרד מבקר המדינה בדרישה לבדוק ולחקור את השתלשלות העניינים בפרשה.
בנוסף, בשיחה שהייתה לי היום עם עו"ד מטעם עמותת אדם טבע ודין, נמסר לי לצערי שבנסיבות מסוימות ניתן לחרוג מחוק תמ"א-13 ואף לאשר תוכניות בנייה בשמורת טבע ואזורי חפירות ארכיאולוגיות. מאחר שלכאורה היזם קיבל את כל האישורים הנדרשים כדין, המצב הוא די סבוך וקשה לשינוי מבחינה משפטית, אבל הוא בניגוד אליך דווקא מציע להרחיב את הקמפיין התקשורתי בקרב הציבור.
המשימה היא קשה ומתישה ואנחנו נהפוך כל אבן עד שנחשוף את האמת, אבל האמן שלי שבסוף אנחנו ננצח! לאמירות תבוסתניות כמו: " לא נראה לי שיש אפשרות למנוע את הבניה בדרך של הפגנות." כפי שטענת, אין מקום במלחמה שלנו. אפשר אמנם להפסיד בכמה קרבות, אבל את המלחמה אנחנו ננצח!
"מי־האיש הירא ורך הלבב ילך וישב לביתו ולא ימס את־לבב אחיו כלבבו..."
צלילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה מקרה עצוב.'
זה מקרה עצוב.
13/02/2008 | 10:05
ולצערי (כמעט) כל המדינה שלנו נראית כך. (כמעט) כל אחד עושה מה שבא לו. לך תמצא בסופ"ש מקום להרים אוהל בשפת הכינרת...

מתכנן לבוא בשבת עם הילדים.

צלילה >>
לצפיה ב-'היום כשהייתי שם -החברה נראו טיפה אבודים'
היום כשהייתי שם -החברה נראו טיפה אבודים
12/02/2008 | 21:40
אז  חברים יש לנו חוף יפה, אם  אתם לא רוצים לבוא עם ציוד צלילה ולסחוב אותו מהכניסה לקיבוץ  תתחילו לעודד אותם
לא צריך הרבה , רק לבוא , לתת מילה טובה , לתרום  שתיה , אוכל , או מחסה חם  וזהו אפילו רק מילה טובה תספיק
תחשבו עליהם , אנחנו בבית  החם והם  שם קופאים ורטובים , אבל לא נוטשים
צלילה >>
לצפיה ב-'אשמח להשתתף בהפגנה'
אשמח להשתתף בהפגנה
12/02/2008 | 22:38
4
אפשר אולי לשים צילום של גוגל של החוף המדובר?
זה בטווח נסיעה על אופניים מתל אביב ?
צלילה >>
לצפיה ב-'סאטירה בנושא עמק ססגון'
סאטירה בנושא עמק ססגון
12/02/2008 | 23:54
1
לצפיה ב-'Help קישור ידידותי ...'
Help קישור ידידותי ...
12/02/2008 | 23:56
http://www.youtube.com/watch?v=vUsiT73_0nU
צלילה >>
לצפיה ב-'הדרך לפלמחים רצופה כוונות טובות.'
הדרך לפלמחים רצופה כוונות טובות.
13/02/2008 | 02:08
1
1
בעיקרון זה במרחק של כ-16 ק"מ בקו אווירי ממתחם הדולפינריום בת"א, אך בפועל זה מגיע לדעתי ל-  40-50 ק"מ (תלוי באיזו דרך בוחרים).
לא כל כך מומלץ להגיע עם אופניים למי שלא מורגל ברכיבות ארוכות, למרות שהרכיבה היא קלה מאוד יחסית ואין בה עליות בכלל (זה אימון מצוין לשריפת שומנים, עשיתי את זה כבר עשרות פעמים בעבר), אבל אם יש לך סירה אז זה עדיף....
מאידך, אם את בכל זאת מתעקשת אז אני אשמח להסביר לך איך להגיע (אגב, הצילומים ב- googlearth לא מעודכנים, לאחרונה נעשו שינויים בצומת עין הקורא ובכביש פלמחים).
אגב, אני אישית חושב שכל מקום בארץ הוא בטווח אופניים!
צלילה >>
לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
13/02/2008 | 03:01
1
קודם לכן לא סימנתי נכון את החלקה שנבזזה.
זה אמור להיות בערך ככה לפי דעתי....
צלילה >>
לצפיה ב-'ומייל שהגיע הבוקר עם דיווח חם מהשטח'
ומייל שהגיע הבוקר עם דיווח חם מהשטח
13/02/2008 | 06:04
שלום לכולם
הנה דיווח ראשון ממטה המאבק על הצלת חוף פלמחים -נא העבירו
ההפגנה וההמשך בשטח - ההפגנה הצליחה,ואנו נערכים לשהות ממושכת בשטח עם מאהל בסגנון שנטיפי ,מין פסטיבל חוף מתמשך של גולשים,מטיילים,פעילי סביבה וכל מי שרוצה להגיע - כדי פיזית לשמור על החוף מהדחפורים. בואו בהמוניכם לסייע ולהנות !
המאבק משפטי - הצוות המשפטי ברשות אור מכין את החומר לעתירה ולפעולה משפטית לעצירת היזמים,כמו נשלחים ליזמים מכתבי התראה לפני תביעה עקב הרס השטח.במקביל הוגשה תלונה משטרה.
המאבק התקשורתי - הולך ומתחזק ,יותר ויותר דיוווחים בתקשורת
ויותר ויותר אנשים מבינים שהחוף חייב להינצל מציפורני היזמים
בקרוב - יעלה אתר האינטרנט למאבק למען הסביבה.
כולם מוזמנים לעזור ולסייע,ועד הפעולה להצלת חוף פלמחים מתחיל להתארגן למלחמה.
הנה כמה דיווחים - כנסו :
כתבה מעולה עם סירטון ההפגנה גיל,אלמוג והיזם מדברים
http://www.nrg.co.il/online/35/ART1/695/260.html
כתבה על המתרחש בתחילת המאבק וסירטון החוף
http://www.nrg.co.il/online/35/ART1/694/043.html
איך נמכר החוף - הקומבינה
http://news.walla.co.il/?w=/5/614915
תוכניות היזם -ל"כפר הנופש"
http://www3.evelon.net/lhe/apage/2612.php
שיהיה לכם יום ירוק
ובואו לבקר בחוף בפלמחים לתמוך
גיל יודפת
ישראל אקולוגית
052-2310714
ecogil@gmail.com
צלילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תתכוננו - גם בחוף אכזיו קיימת אותה הבעיה'
תתכוננו - גם בחוף אכזיו קיימת אותה הבעיה
13/02/2008 | 08:27
1
2
יזמים מנהריה ונתניה קיבלו את החוף להקמה של פרויקט תיירותי גדול.
איך תשאלו ?
אישרו תכנית פיתוח שהיתה במגירה מלפני התקנות שאוסרות בנייה על קו המים.

בברכה.....
צלילה >>
לצפיה ב-'ככה זה כנראה...'
ככה זה כנראה...
14/02/2008 | 02:39
1
שבכל חוף וחוף קמים עלינו לכלותינו
צלילה >>

הודעות אחרונות

17:19 | 29.09.19 שיח סלימאן
22:19 | 28.09.19 batzir
17:22 | 17.09.19 שמוליקש
15:44 | 10.09.19 nulitush
16:31 | 09.09.19 Diagonalization
21:26 | 07.09.19 שיח סלימאן
16:01 | 30.08.19 שיח סלימאן
11:37 | 21.08.19 khtubhhsx
21:04 | 15.08.19 שיח סלימאן
09:14 | 11.08.19 אמנון בצלאל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ