ממנהגי יהדות כורדיסטאן-חג פורים!!

../images/Emo198.gifהאייקון הזה../images/Emo198.gif הוא כאפיה

ונדבקתי מזיוון נח עוד מתקופת הקומונה כורדיסטאן הקטנה שלי כורדים נרדפו נרצחו ע"י ערבים חאורך השנים - כורדים לא רואים את עצמם כערבים כי הם לא כאלה כורדיסטאן זאת תרבות בפני עצמה עם מסורת ומנהגים יחודיים משל עצמם אם תכירו כורדים ותאמרו להם שכורדים זה כמו ערבים הם פשוט יעלבו מאוד - מראש כדאי להמנע מאימרה זאת היחסים בין יהודים ומוסלמים בכורדיסטאן האירנית טורקית סורית עיראקית תמיד היו תמיד טובים ולמעט שנרשמו כמה תקריות לרב הסיפורים שנשמעים מזקני העדה הכורדית - תמיד הם אמרו ואומרים שהיחסים עם הכורדים מוסלמים היו טובים - כשקראתי לראשונה פה ושם שיהודי כורדיסטאן סבלו ונרדפו - זאת הייתה הכפשה והמצאה כדי לגרום איזושהי שינאה וסלידה מהכורדים - הרבה זה לא עזר ומפני שאנו ניזונים מהסיפורים האימיתיים והידע שקיבלנו ומקבלים בבית... בעיניי השכנים שסובבים את כורדיסטאן ואלו שכבשו את האדמות הם רואים בכול הכורדים אותו הדבר - הם רדפו את הכורדים ולא ע"פ דתם ומוצאם - בענייהם הכורדים כולם כורדים ולא היו הנחות

תגובה לעמנואלה

אני לא חושב שיש הרבה הבדלים בין מוסלמים מכורדיסטן העיראקית לבין הערבים כי בסה"כ ערבים זה לאום מוסלמים זה דת שתיהם מאמינים בקוראן שתיהם רוצים לראות אותך מתה תסכימי איתי שתיהם מדברים ערבית תרבות חגים ואני לא מדבר על המוסלמים בכורדיסטן אני מדבר בכללי מה ששונה פה זה רק הלאום שזה סתם מבחינתי

../images/Emo198.gifמוסלמי מעיראק ירצה לראות אותי מתה

ואני בטוחה שכורדי מוסלמי מכורדיסטאן ירצה לראות אותי מצתרפת אליהם לריקוד תעקוב ביוטוב ובפייסבוק ותגלה כמה אהבה יש לכורדים לישראל ובמיוחד לכורדים בישראל אנחנו הכורדים מישראל מוקד התעניינות אצל הכורדים בעולם......

פרויז1

New member
עמנואלה וברק ! תודה על תשובותיכם,

ההתיחסות של הממשלים שבתחום הטריטוריה שלהם קיימות קבוצות אתניות, מאופיינת ב"אופורטוניזם אסטרטגי" כפי שהגדירהּ אחד החוקרים (לא זכור לי שמו). וזה ברור. הממשלים שקבוצות אתניות בתחומם, עושים כמעט הכל ולפעמים הכל (כולל רצח עם), כדי לדכא את שאיפותיהן של הקב' האתניות להגיע לעצמאות מדינית - קרי להיות מדינה עצמאית ככל הארצות על חשבון הטריטוריה שלהם. מכאן שהיחס שהממשלים המרכזיים - אירן וטורקיה, סוריה, עירק - מעניקים לכורדים : א. שווה בעוצמתו אם לא מובחנת הזדמנות לפלג את הכורדים או לנצל מחלוקת פנימית. ב. שונה בעוצמתו לטובת פלג שניתן למשוך אותו לעבר הממשל המרכזי, או לרעת פלג שפעילותו המהפיכנית עברה את גבול הנסבלות מצד הממשל המרכזי. על ארועים כאלה, ניתן ללמוד מפי קשישי העדה הכורדית. הם חוו את זה ויודעים בדיוק מה שקרה. ועמנואלה ! מהו הגורם לכך ש : הכורדים מישראל מוקד התעניינות אצל הכורדים בעולם
שבת שלום !!!

פרויז1

New member
עמנואלה וברק ! תודה על תשובותיכם,

ההתיחסות של הממשלים שבתחום הטריטוריה שלהם קיימות קבוצות אתניות, מאופיינת ב"אופורטוניזם אסטרטגי" כפי שהגדירהּ אחד החוקרים (לא זכור לי שמו). וזה ברור. הממשלים שקבוצות אתניות בתחומם, עושים כמעט הכל ולפעמים הכל (כולל רצח עם), כדי לדכא את שאיפותיהן של הקב' האתניות להגיע לעצמאות מדינית - קרי להיות מדינה עצמאית ככל הארצות על חשבון הטריטוריה שלהם. מכאן שהיחס שהממשלים המרכזיים - אירן וטורקיה, סוריה, עירק - מעניקים לכורדים : א. שווה בעוצמתו אם לא מובחנת הזדמנות לפלג את הכורדים או לנצל מחלוקת פנימית. ב. שונה בעוצמתו לטובת פלג שניתן למשוך אותו לעבר הממשל המרכזי, או לרעת פלג שפעילותו המהפיכנית עברה את גבול הנסבלות מצד הממשל המרכזי. על ארועים כאלה, ניתן ללמוד מפי קשישי העדה הכורדית. הם חוו את זה ויודעים בדיוק מה שקרה. ועמנואלה ! מהו הגורם לכך ש : הכורדים מישראל מוקד התעניינות אצל הכורדים בעולם
שבת שלום !!!

למעלה