הודעת הפורום - הודעה שנמחקה

../images/Emo198.gifהודעת הפורום - הודעה שנמחקה../images/Emo243.gif

צהריים טובים כורדינסה
פורסמה בפורום הודעה על פסטיבל האוכל.(אוכל כורדי) חל איסור לפרסם בפורום מספרי טלפון של עסקים וכו' וכו' אפשר לפרסם חלק קטן מההזמנה לפסטיבל ולפרסם קישור לפסטיבל. ניתן להתמקד בהזמנה על השתתפות האוכל הכורדי בפסטיבל (ללא מספרי טלפון) מתנצלת שההודעה נמחקה מוזמנים להעלות שוב את ההזמנה עם קישור אלו הם חוקי האתר והפורומים - להבנתכם הרבה
עמנואלה

../images/Emo198.gifהמקום הוקם עבור ירושלמים גולים

ילד טוב ירושלים - "קובה בר" - חגית אברון אתר Mako בשבתות נוסע אביב לאימו בשכונת הקטמונים בירושלים, שם גדל, צמח ו"עשה הרבה בעיות", כדבריו. חרף התדמית הסלבריטאית שדבקה בו, אביב מגדיר את עצמו בסופו של דבר כ"ילד של אימא ושל בית". לירושלים הוא מתגעגע בגלל השקט ברחובות, בגלל הפשטות ובגלל הבית הספוג ריחות ילדות ובישולים. המטבח שעליו גדל אביב הוא המטבח הכורדי המסורתי -קובה, קאדה (מעין מאפה ממולא גבינה) ויאפרח (ממולאים). "זהו מטבח שהולך ונעלם" מביע אביב צער כן ועמוק, "לא תמצאי היום אישה שפויה שמסכימה לעמוד שעות ולגלגל קובה".

../images/Emo198.gifאוכל כורדי אצל אסנת - כתבת וידאו

אוכל כורדי אצל אסנת - כתבת וידאו - חזקי עזרא ערוץ 7 במסעדת "הבית של אסנת" במושב עגור מרגישים כמו בבית או יותר נכון כמו בבית של סבתא, התבלין הייחודי לחוויית האירוח במקום הוא אסנת עצמה, אישה מלאת חיים ושמחה, שמכינה אוכל מכול הלב והנשמה. האוכל טרי וחם יוצא לבאי המקום הישר מהפתילות והפרימוסים, "אם אין אורז כל הכורדים בבעיה" אומרת אסנת, "מהאורז אני מכינה ממולאים ומג'דרה, כל המאכלים על בסיס אורז, טרי טעים וכשר".

בכול פעם מתגלה לה פינה בכול חלקי הארץ

של כורדיסטאן הקטנה. בלי להכיר את אוסנת אפשר להבין שמדובר באישה מיוחדת ומקסימה כול הכבוד על שימור האוטנטיות ולבישת בגדים כורדים מאוד מיוחד ומוסיף המון לאווירה הכורדית. חובה להגיע לביקור בפסטיבל.

../images/Emo45.gif"אם אין אורז כל הכורדים בבעיה"../images/Emo13.gif

מממ כמה שזה נכון אין אין על האורז הלבן של הכורדים הכי טעים פשוט מעדן מלכים !!

../images/Emo198.gifגילי בן-משה שף כורדי

גילי בן-משה שנת לידה 1980 מקום עבודה נוכחי שף ראשי מלון קראון פלזה ירושלים התחלה בגיל 15 עבדתי במלון קינג דיוויד מטעם בית הספר. זכרונות מהמטבח הביתי אני זוכר את סבתי יושבת ומכינה הכל במו ידיה. האוכל היה מעורב מכל מיני מדינות בהם עצרו בדרכם לישראל - כורדי, עירקי, תורכי. תבית, חמין, אורז לשבת ,הקובה המסורתי בכל הואריאציות של שישי בצהריים. לא אשכח את מיומנות הגלגול והמילוי של הקובה - מקצועיות ששום שף לא יכול להגיע לרמתה. את טעמו של המרק החריף עם חומוס ואיטריות שנקרא בתורכית "בשלוש תאין" אזכור תמיד

../images/Emo198.gifתבשיל אורז וסלק בסגנון כורדי

יש לי חברה שמכורה לאורז לבן בסגנון כורדי,לפחות פעמים בשבוע היא מבקשת ממני לבשל לה סיר אורז עם עוף בצבע לבן מספר פעמים למדתי אותה לבשל את המתכון ובאף אחת מהפעמים שהיא בישלה לא הצליח לה מסקנה שאת האורז הלבן מתכון כורדי רק הכורדים יודעים לבשל עם הפעלת חושים ובמיומנות אני מבשלת את האורז הלבן לפחות יום כן יום לא וישנם ימים למה לא - מכורה לאורז ברמות קשות!!!
תבשיל אורז וסלק בסגנון כורדי
ציר עוף או בשר - לבשל את העוף כרעיים או הבשר עם עצמות ושומן במים להוסיף מלח לפי הטעם עם ציר העוף והבשר יש להשתמש לבישול האורז 1 כוס אורז לבן 1 כף שמן לבישול 1 בצל קצוץ דק עלי סלק ירוק קצוץ גס 2 כוסות ציר עוף או בשר 1 כף מיץ לימון 1/2 כפית מלח לאדות את הבצל בשמן חם, להוסיף את הסלק ולהמשיך לאדות עוד מספר דקות, תוך כדי ערבוב. להוסיף את המים יחד עם מיץ הלימון והתבלינים ולבשל כ- 10 דקות. להוסיף את האורז, לערבב, לכסות את הסיר, להביא לרתיחה, להנמיך את האש ולבשל עד שהמים נספגים, כ- 15 דקות. להגיש חם. אפשר לבשל את המתכון עם ירקות שונים,לפת לבן,חובזה,דלעת כתומה,בצל ירוק,כוסברה
המתכון המנצח שלי - אורז לבן נקי שאף צבע לא מקלקל את צבעו טעמו של האורז
2 כוסות אורז שטוף ומיובש 1 וחצי כף שמן 4 כוסות מים מציר עוף או בשר לחמם את השמן להוסיף את האורז ולטגן עד שהאורז מקבל צבע לבן - יש לערב כול הזמן שלא ישרף (עלול לקלקל את הטעם) להוסיף את את ציר העוף או הבשר החם ולהביא לרתיחה לספור עד חמש ולהנמיך את האש,לכסות את הסיר לבשל כ 20 דקות שלמות לכבות את האש,את מיכסה הסיר יש לגלות מעט למשך חמש דקות להגיש חם עם העוף או הבשר
לא לשכוח את ציר העוף והבשר יש להוסיף לאורז כשהו חם מאוד
הצעות הגשה - בצלחת נפרדת במיה,שועית ירוקה, סלסלה של ירקות - פלפל ירוק ,גמבה ,בצל ירוק ,צנון ,פלפל ירוק חריף ,עגבניות ומלפפונים זתים סורים אני אישית נהנת לי ממנה גדולה של אורז לבן עם עוף ובשר בלבד - כול התוספות שיחכו לי בארוחה הבאה.
בתאבון

../images/Emo198.gifכורדנה - כורדנה - שקשוקת סתיו ירוקה

כורדנה - שקשוקת סתיו ירוקה / שף עזרא קדם - ifeel מאכל יהודי כורדי שמסמל את בוא הסתיו. זו מנה בריאה במיוחד העושה שימוש בירוקים העונתיים המעניקים לה את צבעה וטעמה המיוחדים / אפשר בכול עונות השנה כשר, קל, מהיר, פרווה
החומרים ל-4 מנות: 1 צרור מנגולד 1/2 צרור פטרוזיליה 3 גבעולי בצל ירוק חופן עלי נענע חופן עלי בזיליקום 1/2 צרור רגלת הגינה שמן זית 1 בצל לבן 1 שן שום, קצוצה מלח, פלפל מיץ לימון 4 ביצים אורגניות
אופן ההכנה: קוצצים את כל הירוקים. מחממים מחבת עם שמן זית ומאדים את הבצל. מוסיפים את עלי המנגולד ורגלת הגינה ומאדים. מוסיפים את שאר העשבים ואת השום וממשיכים לאדות. מתבלים במלח, בפלפל ובמיץ לימון. שוברים מעל העלים הירוקים את הביצים ומכניסים לתנור שחומם מראש ל-200 מעלות ל-3-2 דקות של אפייה (לביצים עשויות יותר - יש להוסיף זמן אפייה). מומלץ להגיש עם יוגורט סמיך. להגיש עם לחם כורדי
בתאבון

כורדנה - שקשוקת סתיו ירוקה נראת מממממ

לא מכירה את המאכל אימא שלי מכירה את המתכון די טוב צריך לנסות עמנואלה תודה על המתכון

../images/Emo198.gifמכורדיסטאן מחפשים את הקרובים בישראל

נשלחה אלי הודעה ממקושר שלי בפייסבוק שמחפש את משפחות שעלו לישראל בשנות ה 50 ההודעה Karwan Mizûrî‎ יום 10 פברואר‏ בשעה 12:53‏ ‎hello Madam Emanuela, i want you to help me to find some of my relatives they live in Israel. they emigrated from Iraqi Kurdistan to Israel in 1950. i am from Duhok Government, Atrush town , Robatki Village . so please i need your help if you can do it i will be very happy and will never forget your kindness. best wishes to you Karwan Muhammed ali robatki‎ מתורגם לעברית Karwan Mizûrî יום 10 פברואר בשעה 12:53 שלום גבירתי Emanuela, אני רוצה שתעזור לי למצוא כמה קרובי משפחה שהם חיים בישראל שלי. הם היגרו כורדיסטן לישראל בשנת 1950. אני Duhok מן הממשלה, העיר Atrush, Robatki הכפר. אז בבקשה אני צריך את העזרה שלך אם אתה יכול לעשות את זה אני יהיה מאוד שמחה לעולם לא אשכח את נדיבותך. איחולים לך Karwan מוחמד עלי robatki שלחתי אליו הודעה שישלח יותר פרטים עם שמות מדויקים,אולי נצליח ביחד לעשות איחוד משפחות הינשאללה.

sivani10

New member
ואוו מעניין מה שם המשפחה

מרגש, הלואי שנצליח לעזור

hemiitz

New member
עמנואלה תעדכני אותנו יש מצב לאתר משפחות

תבקשי שמות ,ושמות משפחה,שמות של ילדים שלהם,וכמובן פרטים על מי שמחפש אותם, שמות של ההורים שלו כך יהיה יותר קל למצוא במי מדובר,שמות של הדודים כך מצאתי מישפחה בארץ שחיפשו דרכי אותם,לצערי במי שהיה מדובר הם לא בחיים,אבל הילדים שלהם מתקשרים איתם בכורדיסטן,

../images/Emo198.gifחימי אני מחכה לקבל פרטים מדויקים

לפי השם שלו Karwan Muhammed ali robatki‎ אני לא רוצה להתפס בזה אבל נראה לי שהוא מוסלמי לכן אני מחכה לתשובה ממנו בפייסבוק,כשיהיו פרטים נוספים אני אעדכן אותך.

hemiitz

New member
זה ברור שהם מוסלמים אבל יכול להיות

שמישהוא מהמישפחה שלו הוא יהודי שהיתאסלם,ולכן הם מנסים לתקשר עים ישראלים כורדים כדי לברר מה עלה בגורלם של המישפחות שעלו לישראל, כדי שיהיה אפשר למצוא במי מדובר את צריכה המון פרטים זה לא קל לאתר כי רוב האנשים שעלו לישראל כבר אינם בן החיים,כמו שאנחנו יודעים הילדים שלהם לא כול כך בעיניין של כורדיסטן או שזה רחוק מהם כי הם ילידי הארץ, רק כדי לתת טיפים לנושא כתבתי

וואלה אין כאלה דברים כמה שזה יפה

תודה רבה על הקישור יאללה צ'ופי יאללה כורדים לרקוד

למעלה