שיעור בצילום בעזרת תאורת אור יום

ran refael

New member
זאת הסיבה שמומלץ להתקרב

ולא לעשות זום ולהתעצל
צודק בהחלט למי שיש עדשת זום עם צמצם משתנה, רצוי לשים לב לצמצם בכל פעם שעושים זום כאשר הוא משתנה, צריך להתקרב לפנים ולמדוד שוב את האור

ran refael

New member
כך גם אני עובד תמיד

אך זה קצת מסבך את הדברים לצלמים מתחילים :)

strtal

New member
שאלה לגבי מדידת האור

מה ההבדל בין לנעול את המדידה שנעשתה במצב AV לבין לקבוע את נתוני המדידה שנעשתה במצב Manual?

לפי מה שאני מכירה-בהרבה דגמים

הנעילה תקפה לפריים אחד בלבד,זה שמתבצע מיד לאחר הנעילה.לאחר מכן - צריך שוב פעם לקחת מדידה ולנעול. כשעוברים לידנית,ניתן לצלם כמה פריימים שרוצים,לפי אותם הפרמטרים,בלי חשש שישתנו.(רק הצלם חייב לשים לב ולראות שתנאי הצילום עצמם לא השתנו)

geostant

New member
אצלי בקאנון

כשנועלים מדידה ב-AV מוד המדידה עובר ל-SPOT לעומת MANUAL מתחשב במוד המדידה הנבחר מבין האפשרויות

ran refael

New member
הערה לגבי WHITE BALANCE - חשוב

ה WB באור מוצל הוא בצבע כחול (טמפרטורה 9000-10000 מעלות קלווין) לכן כאשר אתם מכוונים את הגדרות המצלמה ל WB שמיועד לאור מוצל תקבלו גוונים חמים שמחמיאים לעור הפנים. זה כלל מאוד חשוב והרבה טועים כאן ומשאירים את הגדרות המצלמה על WB אוטו' או WB לצילום באור שמש ואז מקבלים גוון חיוור מדי. לא לשכוח! לא להשתמש ב WB אוטו' בצילום באור מוצל, ולא להשתמש ב WB שנועד לצילום בשמש. רק באופציה שנועדה לצילום בתאורת אור יום מוצלת.

atir46

New member
למה לא לצלם במצב RAW

עם כמות הזכרון שיש היום והמחיר היחסית נמוך שלהם, כדאי לצלם במצב RAW ולתקן את ה WB אחר כך

ran refael

New member
למה לסבך כשאפשר לעבוד פשוט?

אפשר הכל לתקן בפוטושופ אבל למה לבזבז זמן יקר כשאפשר פשוט לכוון נכון בזמן הצילום לגבי פורמט RAW, אני לא עובד איתו כמעט אף פעם, זאת הסיבה שאני גם מעדיף לא לציין אותו בשום מקום.

atir46

New member
בתור מנהל אתר עבוד תמונה דיגיטלי

ובתור אחד אשר כותב תשובות ומאמרים (מצויינים) לנושאים של עבוד תמונה קשה לקבל תשובה כזו ממך, אולם אם לשפוט על פי התוצאות המוצגות במאמר כנראה שזה מצליח! אגב, אני כלל וכלל לא מסכים אתך לגבי השימוש בצילום בפורמט RAW כאשר נדר תיקון WB. אנא המשך בעבודה הטובה!!

O m r i A

New member
יש לי שאלה, אוליי תוכלו לעזור לי.

דבר ראשון, תודה על השיעור המצויין והשימישי הזה. בגלל שאנחנו מודדים את האור לפי הפנים, כל מה שלא בצל (שמיים ורקע) יהיה בהיר מאוד ואולי אפילו ישרף. מה אפשר לעשות להמנע מזה? ריפלקטור? פלאש? תודה.

ran refael

New member
להפך

מצב שבו הרקע נשרף מעט הוא מצב מעולה, זו דרך מצויינת לבודד את הרקע וליצור דיוקן מעניין יותר. צריך לזכור שהדבר המרכזי הוא הדמות ולא הרקע

My Playlists

New member
תודה רבה! אבל יש לי שאלה טכנית-

דיי מטופשת, אבל עדיף לשאול מאשר לא לדעת. אין מודדים אור מנקודה מסויימת? יש ברשותי Canon PowerShot S3, על מה עליי ללחוץ?

למעלה