כיצד לצלם עירום? שרשור פתוח לטיפים

ran refael

New member
כיצד לצלם עירום? שרשור פתוח לטיפים

בוקר טוב השרשור הזה מיועד לצלמים המעוניינים לצלם עירום אתם מוזמנים להוסיף טיפים והמלצות משלכם ותמונות עירום להמחשה שצילמתם גישה לצילומי עירום- המלצות שלי עירום הוא תחום מורכב בגלל הגבול הדק ביחס לתמונות, אם זה אירוטיקה או צילום לתליה בסלון ובחדר השינה כדיוקן. לפני שנגשים לסט עצמו הצלם צריך להבין מה הוא מעוניין להדגיש בצילומים אם זה המבט, קימורי הגוף וכד' צילומי עירום בשבילי לא שונים בהרבה בהתיחסותם לצילומי אופנה ופורטרטים הדגשים הם זהים, השונה הוא המסר החזק יותר שניתן להעביר בצילומי עירום. כאשר אני מעוניין לתת דגש למבט, אני משתדל כמה שפחות להבליט את הגוף החשוף כך בדיוק גם להפך, המבט בשבילי שווה ערך לכל אותם איברים אנטימיים, אני משתדל לא לתת דגש לשניהם יחד על מנת לא ליצור מצב בו אני "מוכר" גם את האדם וגם את גופו החשוף באותו הצילום בשבילי, במצב כזה אני יוצר צילום אירוטי. דגש על קימורי הגוף - תאורה כאשר אני ניגש לצילום עירום, במיוחד כאשר אני מצלם דמות נשית, הדבר שמעניין אותי הוא הדגש על תאורה נכונה והבלטת קימורי הגוף כך שאוכל להבליט את גופה המעוגל המזכיר גיטרה או כינור השימוש בתאורה נכונה לצילומי עירום הוא החשוב ביותר בעזרת התאורה ניתן לתת דגשים לצורת הגוף (הגיטרה) ופחות לאיברים האנטימיים שאותם אני נמנע מלחשוף או להבליט כאשר אותם איברים לא נחשפים אני יוצר תחושת סקרנות אצל הצופה, וגורם לו בדרך פסיכולוגית להשלים בראש את אותם החלקים שאותם לא חשפתי כך בדרך עקיפה אני יוצר יותר עניין בצילום, אך באותה מידה הצילום הופך לדיוקן בעל עיניין ולא לתמונה אירוטית.

black hock

New member
תודה../images/Emo13.gif

אולי אפשר גם דוגמאות?

masterboy

New member
טיפ שלי- צללית עם שוליים כחולים

לא ניסיתי אותו עדיין כי עדיין לא צילמתי צילומי ערום אבל אתם יכולים לראות שהוא מופיע בתמונות של הרבה אנשים. מכבים את כל האורות בחדר, מציבים תאורת פלורסנט לאורך הצד של הדמות שאנחנו מצלמים אבל בלי שהיא תאיר גם על החלק הקידמי. עם אנחנו מאזנים את הלובן "לא נכון" לא נקבל תאורה לבנה אלא תאורה כחולה ואת זה אפשר להשיג אם מכוונים לאיזון לובן של מנורת להט(שחקו עם האיזון לובן טיפה, אפשר להגיע איתו לתוצאות מאוד נחמדות עם פלורסנט). וזה נותן אפקט מאוד מאוד חביב.

montella

New member
קצת קצת מוסיף

אני ללא הרבה נסיון בצילום שכזה אבל עוד כמה דברים קטנים שיקלו על צילום שכזה. זוית מתאימה - כדאי לא נמוכה אלא צידית וטיפה'לה מוגבהת, כל זוית תיצור תמונה לגמרי אחרת (חלקן מחמיאות יותר וחלקן פחות) אז לא לחשוש לנסות. צלליות - בהמשך למה שרן כתב כבר, החוסר בפרטים, כגורם סקרנות, כאשר יש צלליות רק מוסיף לאוירה הסקרנית שקיימת אצל הצופה. אוירה כללית - חשוב שהמצולם (או המצולמת) ירגישו בנוח (זה נשמע מובן מאליו אבל כדאי להקפיד על כמה דברים שיפשירו את האוירה): -חדר מחומם שלא יהיה קר מדי. -להכין את הציוד מראש, לא נעים שהמצולם יחכה בזמן שאנחנו משחקים עם הציוד שלנו. -באמצעות הדיבור ליצור אינטימיות ובכך להתקרב אל המצולם (פסיכולגית כמו גם התקרבות פיזית) לדבר ברוגע, בשקט ובסבלנות. זהו, בהצלחה!

Yossssssi

New member
עוד טיפ קטן

כיוון שרוב צילומים אלו באים להדגיש קימורי גוף ומרקם העור לדאוג שהדוגמנית לא תלבש קודם בגדים תחתוניים בעלי גומי המשאירים סימנים על הגוף, זה יכול להרוס יום צילומים.

ran refael

New member
נכון - ותוספת לזה

הזהרו גם מסימני שיזוף לא רצויים ניתן לפתור אותם בזמן הצילום ע"י תאורה או לאחר הצילום עם פוטושופ אבל חשוב קודם כל לשים לב לכל הפרטים

ran refael

New member
נראה נהדר

הייתי סוגר עוד 2 צמצמים השימוש בפסי האור לא באים לידי ביטוי מכיוון שיש המון אור בחדר היה נראה נהדר יותר אילו היה דגש גם על הרקע ולא רק על המצולם

Nat King Cole

New member
מובן שמעניין

בין אם עירום או לא צילום של מודל קשור מאוד לדינמיקה בין המצלם למצולם.

infatuation

New member
בהחלט

הכי חשוב זה שהמודל תרגיש בנוח עם הצלם ועם נושאש הצילום. חשוב לידע את המודל מה אופי הצילומים כדי שלא יהיו הפתעות באמצע הסט, ומה מטרתם. עוד נחמד זה שהצלם משתף את המודל בלבטים שלו לגבי תפאורה תאורה ואפילו הבימוי
. בקיצור לדאוג לאוירה נעימה (בחורף גם חמימה
) ולא להיות מובכים (או לפחות לא להראות את זה) כי יש מולכם זוג שדיים חשוף

infatuation

New member
חחחחחח לא הוא לא../images/Emo6.gif

אבל צלמים לפעמים נוטים לנעוץ מבטים גם אם הם לא שמים לב וזה לא כ"כ נעים לבחורה ערומה...

ran refael

New member
לגבי הרגשת הנוחות

הרבה פעמים כשאני מצלם אנשים בסטודיו, אני נוהג להסביר על תהליך הצילום בזמן הצילום עצמו על מהירות החשיפה בה אני משתמש, על הצמצם, על השפעת התאורה בה בחרתי באותו הרגע, מדוע אני משנה זויות צילום וכד'.. בערך כמו רופא שיניים שמסביר למטופל על הטיפול לפני זריקת ההרדמה זה מאוד מרגיע את המצולם, הוא לומד דבר חדש על התחום בו הוא מדגמן וההסבר עצמו על התהליך לפעמים גורם לי לעשות פחות טעויות
דרך נוספת להרגיע את המצולם הנבוך היא להוסיף עוד אלמנט בו המצולם יוכל להאחז כסא היא דוגמא קלסית בה משתמשים הרבה צלמים כאשר המצולם נאחז בכיסא בזמן הצילום, הוא מרגיש נוח יותר ופחות לחוץ חוץ מכיסא, אפשר להוסיף כל אלמנט אחר מטריה, שולחן וכד'..

למעלה