היי

frikin shin

New member
היי ../images/Emo13.gif

אני מאוד מתעניינת בצילום אבל לא לומדת צילום או לקחתי קורס או משהו. הסתכלתי על התמונות פה בפורום והחדות של התמונה והחשיבה האומנותית ממש יפה
. רציתי לדעת קודם כל - האם אתם לומדים צילום? או לקחתם קורס? או שבכלל בעצמכם ככה כשבא לכם?
איזה מצלמה יש לכם שיוצאת לכם כזאת חדות לתמונה? במיוחד שצריך להקטין את התמונה כדי להעלות אותה לפה... ודבר אחרון.. יש לכם טיפים לתת לי בקשר לצילום? שאלה קצת כללית מדי.. לא חייבים לענות
דניאל

z 2 s 3

New member
דניאל....

תקחי מצלמה ותתחילי לצלם...תעלי לפה תמונות , ותלמדי ביחד עם כולנו בכיף...ככה למשל אני התחלתי , וגדלתי ביחד עם הפורום . לא קורס ולא בטיח... יש הרבה חומר תיאורטי בתאגליין למעלה , אבל פשוט לצאת ולצלם , להפעיל את הדימיון , ובעיקר לבטא מה שאת אוהבת . ברוכה הבאה !

frikin shin

New member
לקחתי מצלמה והתחלתי לצלם כבר לפני

. ומתמונות חשוכות מדי כי פלאש לא מצא חן בעיניי
התקדמתי מעט .. אבל מעט.. ולכן באתי לפה
. תודה על העצה ואני אעלה לפה תמונות
. אבל צריך להקטין אותם.. אף אחת לא מתקרבת ל250KB
... תודה קיצר

masterboy

New member
הייי :)

קודם כל ברוכה הבאה :חיבוק: אני מסכים איתך לגבי הרמה פה, באמת גבוהה. נכון שיש גם צילומים של מתחילים אבל ההתפתחות שלהם מאוד מהירה וגם תמיד חברה חדשים באים עם רעיונות חדשים וזה טוב לכולם
חדות זאת לא בעיה להשיג. מה שצריך זה ציוד צילום בסיסי יחסית. יש היום לחברות המובילות מצלמות ב700 שקל שגם איתן אפשר להוציא תוצאות מרשימות. צריך פשוט ללמוד כמה כללים בסיסיים שמאוד קל ללמוד(אני אפרט בהמשך התשובה) והתמונות יכולות לצאת באיכות מדהימה. יש כאן גם כמה חברה עם מצלמות רפלקסיות ועדשות יקרות(רק העדשות עולות אלפי שקלים) ושם באמת אפשר לראות עד הפרטים הקטנים ביותר אבל בתור התחלה לא כדאי לרוץ לזה. לפי מה שאני רואה כאן בפורום הרוב לא לקחו קורס או משהו כזה למרות שיש כאן הרבה חברה שלמדו את זה באופן רציני. אני באופן אישי לא הלכתי ללמוד. בזמן של פחות משנתיים למדתי כל כך הרבה מהאינטרנט שאני לא מאמין ששום מורה היה יכול ללמוד אותי את כל זה(ועדיין לא התחלתי לגרד את כמות החומר שנמצאת באינטרנט). יש פה כל כך הרבה צלמים תותחים בפורום ובשאר האתרים הישראלים והעולמיים שתמיד מוכנים לעזור ויש כל כך הרבה מאמרים באינטרנט על כל נושא צילום בעולם(מצילומי ערום אמנותיים עד לצילומי מאקרו של חרקים) שאפשר ללמוד מכל אלו כל כך הרבה! אז כמה טיפים כליים : 1) ללמוד איך להוציא תמונות חדות. את הבסיס אני יכול ללמד אותך עכשיו. יש מה שנקרא "נעילת פוקוס" שזה אומר שבעצם אומרים למצלמה שמה שנמצא באזור הפוקוס(ריבוע קטן כזה בתוך חלון הצפיה או המסך), הוא מה שאנחנו רוצים בפוקוס. ברגע שאנחנו מכניסים את הנקודה הזאת לאזור הפוקוס שלנו ולוחצים חצי לחיצה(שימי לב שיש אפשרות ללחוץ רק חצי דרך ורק אחר כך לסיים את הלחיצה עד הסוף, כלומר עד שהיא מצלמת). ברגע שלחצנו חצי לחיצה הפוקוס נעול ואם לא נזיז את המצלמה אחורה וקדימה והאובייקט לא יזוז קדימה ואחורה אז הפוקוס ישאר על אותה נקודה. מה שזה מאפשר לנו זה לדוגמה לעשות פוקוס על העיניים של מי שאנחנו מצלמים ורק אחרי זה לסדר את הדמות בתוך הפריים(לעשות קומפוזיציה מתאימה). דבר נוסף שצריך לשים לב אליו זה זמן החשיפה. אם זמן החשיפה ארוך מידי הרעידות הטבעיות של הגוף שלך(פעימות לב, מערכת העיכול, מתח שרירים וכו') יגרמו לטישטוש בתמונה. בשביל לדעת מתי חשיפה נחשבת לארוכה מידי את תצטרכי לדעת לפני זה מה אומר המושג "אורך מוקד" ובגלל שאת אומרת שאת מתחילה אני מניח שאת כרגע לא יודעת מזה ולכן זה קצת קשה לי להסביר את עיניין זמן החשיפה. 2) ללמוד את החוקים הבסיסיים של הקומפוזיציה(=סידור האובייקטים בפריים). אחד החוקים הבסיסיים ביותר הוא חוק השלישים שמדבר על חלוקה של התמונה ע"י שלושה קווים אופקיים ושלושה קווים אנכיים(כך שנוצרים לנו תשעה ריבועים שונים). ה"חוק" עוזר לנו לבחור נקודה טובה למיקום של האובייקטים שלנו בתמונה. לדוגמה אם אנחנו מצלמים מישהו שאנחנו רוצים להראות כמה הוא גדול וחזק אנחנו נצלם אותם מלמטה למעלה ככה ונקפיד שהוא ימלא את הריבועים העליונים. ואם נרצה להראות שמישהו קטן או חלש אנחנו נמקם אותו בריבועים התחתונים. לדוגמה, אם נרצה להראות בתמונה ילד קטן שעומד מול הים ומסתכל על כל היום העצום וקו האופק כנראה שאם נמקם אותו באזור התחתי של התמונה(הריבועים התחתונים) זה יעביר את מה שרצינו. 3) לשים לב לרקע של הצילום. הרבה מתחילים שוכחים שחוץ מהאובייקט המדהים יש גם רקע מאחוריו שפוגע בתמונה. תמיד צריך לשים לב שהרקע לא ימשוך את תשומת הלב. דרך מעניינת להתגבר על רקע שמפריע היא שימוש ב"עומק שדה" מתאים. בשביל להבין את המושג "עומק שדה" ואיך עובדים עם זה כדאי שתקראי את המאמרים בפורום אבל בכלליות אני יכול להגיד לך שמה שזה אומר זה שאפשר להשאיר את האובייקט בפוקוס מלא ושהרקע יצא כל כך מטושטש עד שבכלל לא נשים לב מה יש בו. 4) תסתכלי על תמונות של אחרים ותלמדי מהם. אין כאן עיניין של העתקה או משהו בסגנון. כולם לומדים מכולם ואני לא חושב שיש צלם בעולם שצילומים של אחרים שהוא ראה בעבר לא השפיעו על הצילומים שלו. ומה שכיף זה שלא צריך לשבת ולנתח את הצילום עם מחברת ולרשום את הדברים הטובים והרעים(כי זה מעצבן ומשעמם
) כמו ששמעתי שלומדים בכמה מגמות צילום. אלא פשוט להתסתכל על הצילומים ולחפש כל הזמן כאלו שאוהבים וכאלו שיש בהם משהו מעניין ופשוט להתסתכל עליהם ומה עשו בהם. ה"ניתוח" של הצילום יבוא מעצמו בשלב מסויים ולאט לאט תקבלי רעיונות חדשים ומעניינים וכבר בטבעיות תדעי מה יראה טוב ומה לא. 5) הטיפ החשוב ביותר שכל צלם בעולם יגיד לך זה "צאי לצלם!" וההמשך שלו זה "צלמי הרבהההה"(במיוחד אם את מצלמת בדיגיטלי אז וזה לא עולה לך כסף). אי אפשר להשתפר בצילום בלי לצלם הרבה.

frikin shin

New member
המון המון המון תודה ../images/Emo24.gif

נתת לי המון מידע יעיל ביותר
. תודה רבה על הזמן וההשקעה
. אני מצלמת בדיגיטלי
. רקע זה באמת עניין חשוב.. אבל צלמתי לפני כמה זמן חתולים ברחוב. והרקע של הרחוב לא הכי יפה.. בלשון המעטה. אלא אם אתם בקטע של מדרכות מלוכלכות וצמיגים
. אז באמת אני צריכה לקרוא על ה"עומק שדה" יותר.. תודה רבה !!
באמת תודה
אני אשמח לקבל תגובות, הערות, טענות וכו' ממך כשאני אעלה את התמונות
.

frikin shin

New member
אוקיי הנה כמה תמונות שצילמתי

בכמה חודשים האחרונים. יצאו די הרבה. הקטנתי אותם בצייר... אשמח לשמוע את תגובתכם
. במיוחד הערות כדי שאני אדע איך להשתפר
.

frikin shin

New member
7.

אני בספק אם יש לו עין אחת ירוקה אחת שחורה או עין אחת ירוקה וזהו
.

frikin shin

New member
9.

אני חושבת שהתמונה הייתה יוצאת יותר טבו אם החלק העליון לא היה חתוך..

למעלה