שרשור

spiky1

New member
לכל משתתפי תחרות הצילום של NRG ../images/Emo70.gif

אנא שימו לב להודעה שפתחתי ושנוגעת לכל אחד שהעלה תמונותיו לשרשור החתרות! הודעה חשובה - בבקשה לקרוא

../images/Emo41.gif טיפ פלאש בצילומי בית

*הערה: טיפ זה נועד לבעלי פלאש עם יכולת Rear. Rear- הבזקת הפלאש כאשר תריס המצלמה בשלבי הסגירה שלו (סיום החשיפה). להבדיל מהפעולה הרגילה בכל הפלאשים כאשר הפלאש מבזיק בתחילת החשיפה. כאשר רוצים לצלם את פנים הבית, סלון למשל, צריך עדשה רחבה ע"מ להעביר את תחושת המרחב של החדר אותו רוצים לצלם. צריך גם פלאש כדי להאיר את החדר ולהשתמש בתאורה הקיימת. לרוב, התאורה היא נורת ליבון הגורמת לצבעים חמים בתמונה. לאנשים שמתשתמשים בפילימ צריכים להוסיף פילטר כחלחל כדי לאזן את התאורה החמה או להשתמש בפילימ המיועד לצילומים בתאורת ליבון. דיגיטליים פשוט מכוונים את איזון הלובן במצלמה. אופן הפעולה: מכוונים את המצלמה בזווית שרוצים ובאורך מוקד הרצוי (לרוב רחב ביותר) ומכוונים את הפלאש למצב Rear. מהירות תריס עדיפה היא 1/60 או 1/30. התוצאה: התאורה החמה נצרבה לפילימ והפלאש שנורה בסוף החשיפה נותן איזון בצבעים אך עדיין משאיר רמז לתאורה חמה רק יותר עדינה. כך מתקבלת תאורה יפה חמימה אך ללא נטייה לחמה מדי ולשינוי הצבעים באופן מוגזם. תודות לאייל מנהל פורום MSN צילום על הטיפ.

אקיטה

New member
אני פשוט לא מצליחה להבין בקשר למקרו

איך מצליחים להתקרב כ"כ לכל החרקים האלה
? הדרך היחידה שאני מצליחה לחשוב עליה זה למרוח קודם את כל העלים באזור בדבק חזק מאוד
איך עושים את זה בלי לגרום להם לאבד רגל או שניים???

האמת התחיל לפני שעה בערך אבל עדיין

ממשיך למי שרוצה יש צ'אט עם גילעד בנארי בDEVIANTART http://chat.deviantart.com/chat/photographers ממש מרתק ומומלץ!!!

חדר חושך

היי תמיד תהיתי, איך מתבצע הפיתוח בחדר חושך? האם מקבלים נגטיבים/פוזיטיבים? ומה זה האמבטיות טבילה האלה? ואיך התמונה עוברת למסרט לנייר? מי יידע, תודה

תמי1311

New member
E.O.S 3000 או 33 או 300 של CENON

אני מחפשת מצלמה E.O.S 3000 או 300 או 33 של CENON רציתי לדעת אם מישהו יודע על מקומות שבהם מוכרים את המצלמה הזו במחירים טובים, ואילו מחירים

x project

New member
שאלה

יש לי תמונת פספורט משנת 69 של אימא שלי, התמונה הזו הייתה בתעודת הזהות הישנה שלה. הוצאתי את השכבה העליונה שהייתה מודבקת על התמונה וכל הנלווה, נשארתי רק עם התמונה, הבעיה היחידה נשאר דבק על התמונה. דביק ממש, אומנם שקוף אבל דביק ומחוספס. איך אני יכולה לנקות את זה מהתמונה מבלי לפגוע בה? תודה רבה מראש :)

manutd2

New member
שאלה

אני מעוניין להתחיל ללמוד קצת לצלם מספר.השאלה שלי היא כזאת-אני יכול ללמוד צילום עם מצלמה דיגיטלית דרך ספר המסביר על צילום רגיל? תודה לעוזר

OhFear

New member
מתרחקים.

כשיש לך 300 מ"מ מאקרו, המרחק המינימאלי מתקרב למטר וחצי.

ran refael

New member
אני יודע!! אני יודע!!

סתםם.. הכל רשום במאמרי הפורום (שורה כחולה למעלה) הנה קישור לאחד המאמרים - כאן

Berale Bar

New member
לי מחרו בגרמניה

אם משהו שאת מכירה נוסע לגרמניה אז תלחצי עליו לקנות לך שם מצלמה .... לי קנו שם CANON EOS 3000 N עם עדשה 28-75 MM רק ב120 יורו שזה ממש ממש מחיר זול .....אז אם משהו שאת מכירה טס נצלי את זה..... ולגבי מחירים טובים בארץ אין לי מושג....סורי אבל חפשי בת"א הבנתי שיש שם מצלמות בזול ברחוב אלנבי....גם אולי יש שם מצלמות משומשות בזול... בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה ותתחדשי....(אני מקווה) בר

ran refael

New member
רצוי שתפני לפורום הטכני

הקישור בראש הדף השאלה מתאימה יותר לשם

ran refael

New member
כמובן

ספר לימוד צילום בדר"כ גם נוגע בעיבודי מעבדה אבל מלבד זה, רוב ספרי הלימוד מיועדים ללימוד צילום באופן כללי מבלי ליחס חשיבות למצלמה כזו או אחרת צילום בין השאר הוא קומפוזיציה ותאורה שהם הדברים הבסיסיים שתמצא בכל ספר ללימוד צילום. אם תהיה מעוניין לשים דגש יותר על המבנה הטכני של המצלמה או על נושא הדיגיטל (פיקסלים, משקלי קבצים וכד..), זה סיפור אחר בשביל זה יש ספרים מיוחדים שמיועדים רק לצילום דיגיטלי.

nickey

New member
אני קניתי את המצלמה שלי

ב www.camera4less.co.il ויסלחו לי המנהלים על הפרסומת הקלה
עשיתי באתר השוואת מחירים וראיתי שהם הכי זולים, כרטיס זיכרון 512 יחד עם המצלמה בשלמותה ועדשת קיט. אם תרצי לדעת כמה בדיוק שילמתי תפני במסר. יום טוב

תודה רבה, ועוד משהו קטן

אני סתם שואל מתוך סקרנות, אין לי חדר חושך או משהו כזה. א.אחרי שקיבלנו סרט מפותח, פשוט מעבירים אותו בסורק כמו כל נגטיב רגיל? כי הרבה פעמים, בטלוויזיה בעיקר, רואים שגם ההדפס מוטבל באמבט עם נוזל כלשהו ונתלה לייבוש אח"כ. מה פשר השלב הזה? ב. האם סרט ש"ל מפותח נראה נגטיבי או פוזיטיבי (כמו שקופיות)? תודה

geostant

New member
תראה מה עשית ! ../images/Emo6.gif

הגעתי אבל בגלל שלחצתי על הקישור שלך לראות מה כתבת הוצאת אותי מהרשימה

למעלה