איך תולים תמונות בצורה אסטטית?

jinji0

New member
איך תולים תמונות בצורה אסטטית?

חבר'ה - אני רוצה להקדיש קיר בחדר להמווווון תמונות שצילמתי מודפסות בגודל 10X15. יש למישהו עצה או רעיון איך לתלות אותן? - סלוטייפ לקיר? - על פוליגל\בריסטול צבעוני\לבן? - איזשהו רעיון אחר? אני מחפש את הרעיון שיהיה הכי אסטטי וידידותי. תודה נדב

shayt

New member
מצטרף לשאלה

ומוסיף - מהן האופציות שלא מעורב בהן לתקוע נעץ בתוך התמונה, זה משאיר חור וזה לא כיף אם מוציאים את הנעץ (רואים את החור)
שי

בקשר לנעץ

אני תולה תמונות עם נעצים כך שהחור של הנעץ יוצא על הקיר (ממש על יד התמונה) והחלק הרחב של הנעץ מכסה את התמונה. אם שמים ארבעה כאלה - התמונה תפוסה חזק ולא נופלת , כך אין חורים על התמונות (רק על הקירות או על לוח שעם)

כמה זה המון?

הייתי יוצרת מהן תמונה אחת גדולה-בגודל פלאקט\פוסטר:כלומר מדביקה על משטח גדול(יש דבק נטול חומציות מתאים לתמונות והדבקות כאלו),וממסגרת הכל-מסגרת,אפילו פשוטה,וזכוכית מכסה-זה שומר על הכל,במיוחד על התמונות. ואם יש יותר-אז יוצרת עוד פוסטר,..וכן הלאה

jinji0

New member
--------->

אני רוצה לפזר את התמונות ולא שיהיו צמודות - זה מאוד מפריע להסתכל עליהן... ויש עשרות תמונות (נאמר 40...)... וגם עניין זכוכית לדעתי הוא מוגזם כי הוא יותר הברקה שאני לא רוצה שתהיה ("נוט מיי סטיייל"). אפשר באמת לקחת בריסטול ולהדביק עליו הבעיה היא שהבריסטול יהיה יותר לבן מהקיר שלי וזה יגרום לו לבלוט... חשבתי אולי על איזה בד בסגנון של לונג אבל "אוף ווייט" כזה... ואז זה גם קצת זז ולא יותר מידי מקובע על הקיר כמו תמונה ממוסגרת... מה אומרת? נדב

mosh_the_ant

New member
מה שאני עשיתי

חיפשתי רבות מסגרות לגודל של תמונה רגילה- והמחירים מתחילים ב30 ש"ח למסגרת בודדת. גיליתי שבאיקאה מוכרים 5 מסגרות (זכוכית+קרטון) ב17 ש"ח-שילוב מנצח. הקטע הוא שזה מתאים לשני 2 תמונות בגודל שלך, אז מה שעשיתי זה לעשות סדרות של צילומים שמתאימים אחד לשני.בנוסף צריך להכין לו תפס כי אין לו - אני עשיתי מחוט דייג. בנוסף - יש לי תמונה אחת בהגדלה (גודל של A4) שלמינציה שלה עולה בדואר 3 ש"ח וקרטון ביצוע מעט גדול יותר עולה 2 או 3 ש"ח. זהו תהני

jinji0

New member
בן - לא בת! וזה אפילו נמצא בחתימה!!

סתם... פשוט קצת תשומת לב לא תזיק
אז אהבתי את הרעיון... באיקאה אמרת יש 5 מסגרות ושהן יתאימו לשתי תמונת בגודל שאני רציתי... משמע מה הגודל של כל מסגרת? זה יכול להיות נחמד לפזר כמה מסגרות כאלה בחדר.. או אולי על קיר אחד... אתה יכול לצלם לי את המסגרת? סתם כדי שאני אראה על מה מדובר ואיך זה נראה... תודה על הרעיון! נדב

mosh_the_ant

New member
חזרתי עם תשובה

לצערי אבא שלי לקח את המצלמה הדיגיטלית, אבל מדדתי את הגודל וזה 18 ס"מ אופקי, 24.5 ס"מ אנכי. והמחיר הוא 25 ש"ח, ולא 17 ש"ח, עדיין שווה מאוד..

mosh_the_ant

New member
כן, הולכים לסניף-לא יודע אם בכל-->

הסניפים, אבל איפה שאני גר אפשר.. בכל מקום אחר זה עולה 5 או 6. יקר! כמה כבר עולה לעשות את זה...

../images/Emo121.gifעלה לי רעיון!!!

מכיר את הנילון הנדבק של האוכל? תניילן את התמונה לקיר!

simaniya

New member
ככלל, תמונות לא נועדו למסגור על קיר

ולכן הייתי מציע לך להשתמש בסקוטש (זכר/נקבה) שיאפשר לך לחבר תמונות לקיר, ומדי פעם לשנות את הסדר וגם להחליף כמה מהן. זה נכון יותר מבחינה אסתטית ודידקטית, וגם חסכוני.

אז מתבקש:גם לא נועדו להדפסה בכלל...

בטח לא להגדלה... באמת:למה ל א למסגר? זה כיף. זה מעורר זכרונות. מעניק צביון אישי יותר לחדר\קיר\משרד\שירותים
רואים כל פעם שעוברים בחדר (אז חזרנו לסיבה הראשונה) ולא מוחבאות באלבומים בתוך ארון\מזנון\ויטרינה או בדיסקים סגורים-במחשב\בתיקיה המיסגור שומר עליהן לאורך זמן-שנים. רואה בזה רק יתרונות.

ארקנו

New member
יש לי רעיון, לא בטוח שיתאים לך

בזמנו גם אני רציתי לתלות כמה שיותר תמונות שצילמתי, ורעיונות הקאפה עם הלמינציה לא התאימו לי. תרתי בבית עד שמצאתי שטח מת שלא רבים מתייחסים אליו - הצד הפנימי של דלת השירותים. בעזרת חומר כחול הדומה לפלסטלינה ונקרא BLUR TACK, אותו ניתן להשיג בכל חנות לכלי כתיבה - עשיתי את הקולאז' המצ"ב ומאז כל אורח/ת חדש שמזדקק לנקיו אצלי בבית חוזר עם שאלות, מחמאות והערות על התמונות.

אני ממליצה לך

לקחת את התמונות האהובות עליך ללכת לקופי מדיה ברמות רמז באינטרנציונל או אלה שיושבים שם ליד הדואר ותעשה לתמונות לימינציה שלא תהרוס אותן אם אתה מתכוון להדביק עם צלוטיפ על הקיר התמונות תהינה גם קלות להורדה מהקיר אם תרצה בשלב מסוים לסייד את הקירות בבית

jinji0

New member
קטן מידי...

וגם הלוח עצמו הוא אובייקט על הקיר ואני לא רוצה את זה... אני מחפש משהו כמה שיותר מינימלי.. שרק התמונות יקשטו את הקיר ובלי יותר מידי צבע ורקע מאחוריהן... אני חושב שאני אקח את העצה של המסגרות הקטנות ולפזר כמה כאלה על הקיר\ות של החדר... צנוע ומוסיף צבעוניות לחדר... תודה לכולכם על הרעיונות! :) נדב

אתה קשה....

נדב , יש לי את ה-פתרון בשבילך , אבל זה מצריך כבר הסכמה של אבא במידה ואתה גר עם ההורים הבנתי שאתה מחפש צורת מיסגור שלא בולטת,לא מוגבלת בגודל ואפשר גם כמה מפוזרים. מה עליך לעשות- מצרכים: עיפרון שפכטל קטן וחזק פטיש קטן תמונה/תמונות חומר פלסטי להדבקה (מה שאמרה ארקנו) ספרפקסט או זכוכית חומר אטימה בגוון הקיר אופן ההכנה: משרטטים על הקיר את הגדול הרצוי ובעזרת פטיש ושפכטל , מקלפים ומגרדים את הטייח ככה נוצר לך שקע של כמעט ס"מ בתוך הקיר לנעוץ כל רקע אחורי לקיר בעזרת מסמר ועליו להדביק את התמונות עם החומר הפלסטי. לכסות בעזרת הזכוכית ואטום היטב עם חמור פלסטי את החומר יש לצבוע בגוון הקיר. ביצוע טוב של פרוייקט שכזה ישאיר לך את התמונות בתוך הקיר ללא כל בליטה החוצה מאוד אסטטי שונה ויפיפה, אך דורש השקעה בהתאמה

למעלה