שיעור מספר 2

The Cat Woman

New member
ISO זה במצלמות דיגיטליות

ASA מציין את רגישות סרט הצילום לאור. במצלמות דיגיטליות אין סרט צילום אלא כרטיס זיכרון ומשום כך מן הסתם גם אין ASA.

O m e r o n

New member
דווקא במצלמות דיגיטליות יש ASA

ראה למשל Canon S400,410,500 ב-Manual Mode

izackv

New member
ISO/ASA שמות שונים של תקנים שונים

שמתארים אותו דבר. אין שום קשר לדיגיטלי או פילם...

avicorn

New member
המושג ISO הוא המושג הנכון ביותר

להשתמש בו כאשר מדברים על רגישות סרט הצילום. הכוונה היא לInternational Organization for Standardization שמספק את הסטנדרט העולמי לסרטי צילום. ישנה טעות נפוצה להשתמש במושג ASA. ASA זו חברת תקנים אמריקאית שכבר לא קיימת. במקומה הוקמה חברת ANSI שאינה מספקת התקן משל עצמה לסרטי צילום. לכן אי אפשר למצוא במצלמות חדשות ובסרטי צילום את המושג ASA אלא רק את המושג ISO מכיוון שזהו ההתקן הקיים שבו היצרנים משתמשים. במצלמות דיגיטליות באמת יש היום בעיה מכיוון שאין עדיין התקן לרגישות החיישן ולכן 100 ISO של מצלמה אחת תהיה שונה ממצלמה אחרת. אז בקיצור תפסיקו לומר ASA ותתחילו לומר ISO גם בצילום קונבנציונלי (פילם) וגם בדיגיטלי.

L i T a L 1

New member
כל הכבוד! תודה!

בידיוק עברנו על הדברים האלו בשיעור צילום האחרון.

z 2 s

New member
תודה רבה , רן ! נהדר... ../images/Emo24.gif

למה זה שיעור 2 ?...אפשר לקבל קישור לראשון ?... ובקשה - האם תוכל במקביל להתיחס לצילום דגיטאלי ?...אסא / איזו , והשונה בכל מיקרה...

ran refael

New member
בקשר לשינויי אסא בדיגיטלי

אני יצטרך לברר.. אני לא יודע במדויק את הסטיה

izackv

New member
רן, בקשר ל ISO/ASA

בסך הכל מדובר על שינוי בשם של התקן. American Standards Association היה סוג התקינה המקובל בארה"ב בעבר. לפני זמן מסוים היה מעבר לתקן ISO - International Standards Organization בסך הכל מדובר על שני אירגוני תקינה שונים שמשתמשים בדיוק באותה סקלה מיספרית. יש עוד תקן מקובל בשם DIN, אבל הוא הרבה פחות מקובל. בפילם, ציון ה ASA/ISO מדבר על הרגישות של הפילם לאור. בחיישן דיגיטלי, הציון של ה ISO מדבר על כמות ההגברה האלקטרונית שהאור עובר לפני שהוא נכתב לזכרון. סך הכל האור פוגע בחיישן ואז מוגבר. ההגברה הזאת גם מוסיפה רעש בגלל ההגברה עצמה וגם מוסיפה רעש בגלל שהיא מקצינה בעיות בחיישן עצמו - בעיות שבלי הגברה לא היינו שמים לב אליהן. אני מצרף קישור לדף עם כמה מילים בנושא... בטוח שאפשר למצא עוד כמה דפים כאלה...

ran refael

New member
נכון

חשבתי שזהר התכוון לסטיית האסא בדיגיטלית לעומת האסא בפילמ'. התשובה שלך יפה, תודה. רק להוסיף בעבר באמת השתמשו בשיטת המעלות- DIN במדינות מסויימות ובנוסף גם בשיטת האסא האמריקאי ISO כמו שכתבת הוא תוצאה של הסכם כלל עולמי בין 2 השיטות ולכן כיום משתמשים רק ב ISO שהיא בדיוק כמו השיטה האמריקאית- אסא. בדיגיטלית גם כן יש מספרי אסא אך הרגישות שלהם שונה מאשר באסא בפילמ' ולכן כשמצלמים ב 100 אסא בפילמ' ו 100 אסא בחיישן דיגיטלי התוצאות הם שונות.

z 2 s

New member
אבל...אבל... ../images/Emo7.gif

אני התכוונתי רק לתת דוגמא להשוואת מושגים בין דגיטלית לרפלקסית...הבקשה שלי היתה עקרונית וכללית - אם אפשר במקום שדנים בתכונה , או מושג כלשהו ברפלקסית , לתת את המקבילה שלו גם בדגיטאלית...יש הרבה דוגמאות , והאיזו /אסא הוא רק אחת מהן...

ran refael

New member
יש שאלות ותרגילים בסוף השיעור

אני מוכן לענות בעצמי ולהעלות דוגמאות אם אתם לא מעוניינים להשתתף בשיעורים

למעלה