לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769227,692 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'שיעור מספר 1'
שיעור מספר 1
<< ההודעה הנוכחית
07/02/2005 | 07:56
44
122
השיעורים הנלמדים כאן הם לא תחליף ללימודים בבתי ספר וכל החומר הניתן כאן לקוח מנסיון אישי.
אין להעתיק את החומר הנלמד או לפרסמו.

שיעור לפורום 215 בפורטל תפוז

זהו השיעור הראשון אותו נעבור מתוך סדרה של שיעורים שיתקיימו אחת לשבוע..
על מנת שכולנו נוכל ללמוד ולהבין כל שיעור, הוספתי בחלק מהשיעורים מס' תרגילים ושאלות.
כל מי שאוהב לצלם ורוצה לדעת יותר, מוזמן לעבוד על התרגילים ולהציג אותם בשרשור של אותו שיעור וכנ"ל לגבי השאלות,
כך נוכל ביחד לעזור אחד לשני להבין יותר את החומר ולהגיע לתוצאות טובות ומהנות יותר בפורום.
מקווה שתהנו מהשיעורים..

תולדות הצילום:

לאונרדו דה וינצ'י ישב בלשכת הציור שלו כאשר לפתע גילה השתקפות של הרחוב הסמוך ללשכתו על הקיר הפנימי של חדרו.
לאונרדו, חקר את מקור ההשתקפות וגילה חריץ עגול קטן המציץ מחלונו,
מכיוון שלשכתו הייתה חשוכה ואטומה לכניסת אור יום, הבין דה וינצ'י שגילה כאן תגלית התעזור לו בציוריו.

בשנת 1558 התפרסם מתקן מיוחד אותו בנה לאונרדו הנקרא "לשכה אפלה" (בלועזית- "קמרה אובסקורה")
המתקן היה בנוי מחדר קטן אטום לאור כאשר באחד הקירות מופיע חריץ עגול בקוטר של כמה מילמטרים, וממנו נכנס אור,
בבואה של בניין מהרחוב שממול, השתקפה על הקיר המקביל לחריץ.

במאה ה- 17 לשכות אפלות בעלות עדשות בזויות משתנות היו נפוצות יותר, והשתמשו בהן כאמצעי עזר לציירים וכאמצעי אסטרונומי לצפיה בכוכבים.

הלשכות עד מהרה הפכו לקופסאות ניידות.
הקופסאות, היו אטומות לאור, ניידות והעשויות עץ, בעלות עדשה קבועה בקצה אחד (F11) ומראה בקציה השני הפונה כלפי מעלה.
אותן קופסאות נקראו גם הן "קמרה אובסקורה" ושמשו ציירים רבים, כאשר השימוש בהן היה פשוט..
מניחים ניר ציור שקוף מעל המראה ומעתיקים את ההשתקפות המגיעה מן העדשה.

תהליך זהה נעשה ע"י המצאה הנקראת "קמרה לוצ'ידה", הדומה מאוד למטול שקופיות רגיל (ראה תמונה בלינק המצורף).

הלוגפיה ופוטוגפיה: בשנת 1800, תומס ודג'ווד גילה שכאשר טובלים משטח מעור אטום לאור בתמיסת כסף חנקתי,
באור השמש משטח העור נחשף לאור ומשחיר,
כך היה ניתן ליצור העתקים של חפצים שהונחו על העור בזמן החשיפה בשמש.

וכך ב 1816 התפרסמה הליוגרפיה הראשונה, כאשר הכניס ניספור נייפס את לוח העור של תומס אל תוך קופסת הקמרה אובסקורה ו"צילם" ע"י השחרות את ההשתקפות מחלון ביתו,
מכאן והלאה נוצרה,
המצלמה.

בשנת 1826, צייר בשם לואי דגר, החל להתעניין ברעיון של נייפס, והתחילה שותפות מוצלחת בינהם שנועדה לשפר את רעיון ההליוגרפיה.

דגרוטייפ: בשנת 1837 הצליח לואי דגר (אחרי מותו של נייפס) להעתיק במדוייק השתקפויות מקופסת הקמרה אובסקורה, בעזרת שימוש בלוח נחושת מצופה תמיסת כסף חנקתי, ליצור תמונה טכנית כמעט מושלמת

הוא פיתוח את הלוח בעזרת תמיסת כספית ובכך הצליח להתעלות על הרעיון של נייפס.

"מהיום הציור מת"
דבריו של הצייר פול דלרוש לאחר פרסום המצאתו של לואי דגר בשנת 1839

מכאן והלאה המצלמות, וטכניקות ההדפסה המשיכו להתפתח ולהשתכלל עד היום.

ספרים מומלצים:
"תולדות הצילום" מאת מייקל לנפורד

תרגילים:
הסר ממצלמתך את העדשה (במצלמות רפלקס בלבד)
ואטום את הפתח הנוצר במצלמה בעזרת ניילון שחור אטום לאור (אפשר להשתמש בחומרי אטימה דומים לפי בחירתכם)
כעת, בעזרת סיכה קטנה, חורר את הניילון במרכזו וצור חור בקוטר של 4-10 ממ'
צא החוצה לנוף הפתוח כאשר השמש זורחת במרכז השמיים, העמד את המצלמה על משטח יציב או על חצובה, ותתחיל לצלם בזמני חשיפה שונים (רצוי למקד את המצלמה בנושא אחד ולא להזיז אותה עד סוף הניסוי)
לעלות את הצילומים (המוצלחים) לפורום רק בשחור לבן.

בהצלחה לכולם.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' מאוד נהנתי לקרוא את מה שכתבת!'
מאוד נהנתי לקרוא את מה שכתבת!
07/02/2005 | 10:18
2
לצפיה ב-' תודה רבה!'
תודה רבה!
07/02/2005 | 11:40
4
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה'
כל הכבוד על ההשקעה
07/02/2005 | 12:12
3
לצפיה ב-'יישר כח'
יישר כח
07/02/2005 | 12:45
1
5
זה מספר שנים שאני מצלם, לא העמקתי בהתפתחות המצלמה ומנין הרעיון לכך. "מכל מלמדי בשכלתי",יפה .
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כמי שהתחילה ללמוד צילום מהתאוריה'
כמי שהתחילה ללמוד צילום מהתאוריה
07/02/2005 | 19:01
4
אני מאוד ממליצה ללמוד קצת על ההסטוריה, זה נותן השקפה על ההווה והטכנולוגיה שהתפתחה במיוחד בעשור האחרון.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אהבתי ונהניתי לקרוא'
אהבתי ונהניתי לקרוא
07/02/2005 | 13:11
4
לצפיה ב-' תודה!'
תודה!
07/02/2005 | 13:16
1
לצפיה ב-'יפה'
יפה
07/02/2005 | 13:29
2
2
לצפיה ב-'תודה יש לכם פורום מקסים '
תודה יש לכם פורום מקסים
07/02/2005 | 14:16
1
5
לצפיה ב-'מממ'
מממ
09/02/2005 | 00:25
1
לצפיה ב-' מצטרף לברכות זכית בהם בזכות'
מצטרף לברכות זכית בהם בזכות
07/02/2005 | 14:45
2
לצפיה ב-'כל הכבוד '
כל הכבוד
07/02/2005 | 15:21
מצפה בקוצר רוח לשעור הבא :)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה לכולכם '
תודה לכולכם
07/02/2005 | 15:25
יש עוד הרבה שיעורים..
אני מבטיח שהרמה תעלה בכל שבוע אז תתכוננו,

ואל תשכחו לעשות את התרגילים, זה הכי חשוב
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כל הכבוד,אני רץ לנסות... '
כל הכבוד,אני רץ לנסות...
07/02/2005 | 16:54
2
לצפיה ב-'יפה מאוד! '
יפה מאוד!
07/02/2005 | 17:03
2
לצפיה ב-'ואו! קבל ח"ח על ההקשעה!'
ואו! קבל ח"ח על ההקשעה!
07/02/2005 | 18:18
1
לצפיה ב-' כל הכבוד על ההשקעה !'
כל הכבוד על ההשקעה !
07/02/2005 | 20:23
מחכה לשיעורים הבאים ;)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'שיעור צילום..'
שיעור צילום..
07/02/2005 | 21:02
1
חומר מעוד מעניין..אהבתי
כתלמידה במגמת תיקשורת החומר מעניין ונקלט מהר..
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מעולה.ממש מעולה :)'
מעולה.ממש מעולה :)
07/02/2005 | 21:52
נהניתי מאוד לקרוא בהחלט מוסיף...סחטיין על ההשקעה !
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אני מודה , מודה , מודה'
אני מודה , מודה , מודה
08/02/2005 | 01:16
1
אני מודה לך...
רן באמת כל הכבוד , יש לציין (שוב) שמאז שנכנסת לאגף הניהול
אתה דואג ליצור עניין עונה לשאלות ומתייחס לכל אחד...
אשרך ואשרי יושבי ביתך
(אבל למה להכנס בחמש לפנות בוקר לפורום, התירוץ של הלפט-טופ היה בדרך למטבח לא תופס)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כייף לראות, המון תודות '
כייף לראות, המון תודות
08/02/2005 | 16:31
1
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה!'
כל הכבוד על ההשקעה!
08/02/2005 | 18:23
אני מקווה להתמיד.

הייתי רצה לנסות את התרגיל רק חבל שטיפה קשה למצוא פה שמש בימים אלו...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אמממממממ.....'
אמממממממ.....
08/02/2005 | 18:34
4
6
טוב, אני ממש אהבתי את הרעיון אז בניתי לי קמרה אובסקורה דיגיטאלית עם 8 מגהפיקסל.... קבלו במחיאות כפיים סוערות: Canon EOS20D-O (obscura)
אז.... הנה שתי תמונות.... אין לי מושג ממה הליכלוכים.... הם לא על החיישן, בדוק

אגב, איך לעזאזל אני עושה פוקוס (כשהקטנתי את החריר התמונה היתחדדה בגלל עומק שדה גדול יותר אבל.... עדיין לא הצלחתי להגיע לפוקוס נורמאלי גם אחרי שניקבתי רק עם קצה של המחט הכי דק שמצאתי)

התמונה הראשונה: אמא סורגת
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'2- עצים מתוך סרט אימה'
2- עצים מתוך סרט אימה
08/02/2005 | 18:35
1
13
לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
08/02/2005 | 19:22
2
עניין הפוקוס היא אחת הסיבות שבגללה משתמשים בעדשה, אני לא חושב שאפשרי ליצור תמונה מפוקסת בלי עדשה.
יצאו לך תמונות טובות
אני מקווה שעוד אנשים יעלו דוגמאות
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'איך עשית את זה?'
איך עשית את זה?
08/02/2005 | 19:33
1
1
אני ניסיתי ולא הצלחתי.. כושלת =/
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ניסיתי המון....'
ניסיתי המון....
08/02/2005 | 20:47
1
הורדתי את המכסה מה20D היקרה שלי, הדבקתי עם הסלוטייפ הכי מעפאן שמצאתי (כדי שיהיה קל להוריד ושלא ישאיר סימנים) נייר אלומניום, ניקבתי אותו עם המחט הכי קטן (קטנה?) שמצאתי... ויצאתי לצלם כל מה שזז או שלא זז.... ניסיתי המון זמני חשיפה וגיליתי שהמצלמה מכוונת בעצמה לא רע.... אגב, שימו לב שאם יש מספיק אור אפשר לכוון עם העינית.... מותרות שלא היו לי כשעשיתי את זה עם פחית
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'שאלה כללית'
שאלה כללית
08/02/2005 | 18:52
9
5
למה הרבה מאוד פעמים אומרים בתרגילים של צילום לצלם רק בשחור לבן?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'B&W'
B&W
08/02/2005 | 19:13
1
5
נושא ששווה דיון בפני עצמו.
במקרה הזה (תקן אותי רן אם טעיתי) המטרה לסנן בעיות כרומטיות
שנובעות מדרך העברת האור (וגם לחזור לבסיס ההיסטורי).

בתרגילים אחרים הרעיון לתת יותר כוח לאלמנטים אחרים בתרגיל
כמו קומפוזיציה, קווים, מסגרת, פרספקטיבה, איכויות תאורה וכן הלאה.
השימוש בצבע מושך את רובנו לכיוונים אחרים שגם הם מעניינים
אבל כל דבר בשעתו.

אבי.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אז במקרה הזה אני מבין'
אז במקרה הזה אני מבין
08/02/2005 | 20:46
3
כי יש בעיה טכנית
אבל בתרגילים אחרים נראה לי שעדיף שהצלם התלמיד יחליט אם באותו מקרה עדיף לעשות שחור לבן בשביל להדגיש את הקווים או שעדיף צבע
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אבי.. לא חשבתי על זה ככה '
אבי.. לא חשבתי על זה ככה
08/02/2005 | 19:29
6
4
אבל אתה צודק בכל מילה
בצילום ש/ל קל יותר לנתח תרגילים פשוטים שקשורים לתאורה נכונה וקומפוזיציה
אם תנסה לצלם בלי עדשה תמונה צבעונית, הדבר היחיד שיצא לך זה ערבוב של צבעים מטושטשים.

לא בכל שיעור התרגיל יהיה עם שחור לבן
אבל במקרה הזה זה פשוט חובה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-' cool'
cool
08/02/2005 | 19:36
4
לצפיה ב-''
08/02/2005 | 20:25
4
6
מצלמים בש/ל כי מטבעו- הש/ל מדגיש צורה ומרקם וזה מאפשר לנתח בצורה מדויקת יותר וקלה יותר את הצילום.

אנחנו מצלמים בש/ל לתרגילים, ות'אמת? זה מתחיל להימאס.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'זאת אחת הסיבות שאני לא רוצה ללמוד'
זאת אחת הסיבות שאני לא רוצה ללמוד
09/02/2005 | 00:17
3
5
צילום
כל נושא שאני לומד ומגבילים אותי באיזה צורה בדרך עבודה, באיזה שלב נמאס לי.
בכל מקרה אני לא רוצה לעבוד בזה בעתיד אלא אם יקרה משהו מיוחד.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אתה בטוח'
אתה בטוח
09/02/2005 | 00:56
2
2
יוצאת השבוע משלחת של הנשיונל למסע בן שבועיים
ליערות הגשם והאמזונס ברזיל....
הכרטיס טיסה + כלכלה מלאה וכמובן ציוד מבית החלומות
ועוד בנוס קטן, משלמים לך על זה ...

אבל לפי מה שאני מבין אתה לא בקטע...
כנראה שנמחק אותך מהרשימה...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אני מנחש שהם לא מפסידים מזה'
אני מנחש שהם לא מפסידים מזה
09/02/2005 | 07:58
3
העלויות של הקורס לא כוללות את המסע הזה?
בכל מקרה אם אני לא רוצה להיות מקצועי אין סיבה שאני ממש הלך לקורס. יש כל כך הרבה מידע באינטרנט כולל צילומי וידאו של מורים שמלמדים צילום ויש פורומים שאפשר להעלות אליהם את התמונות ולקבל משובים.
צילום - אמנות הצילום >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ