שאלה די חשובה..

M e l o d y

New member
שאלה די חשובה..

שלום ;) אני מצלמת במועדונים ולא מזמן גנבו לי תמצלמה שלי אז אני קונה עכשיו CANON POWERSHOT PRO1 עכשיו השאלה שלי היא היא עומדת בתנאי תאורה קשים כמו חושך וכל מני הגלי עשן והמנורות שבאים מכל מקום על איזה איסו כדאי לי לצלם במועדון אני לא צלמת מקצועית.. אני חובבנית+ בקיצור אתם חושבים שהמצלמה תהיה טובה בשבילי מה הייתרונות והחסרונות שלה למי שמכיר.. תודה רבה רבה

ran refael

New member
כמה טיפים לצילום בתנאי מועדון לילה

הנה כמה טיפים לכל מי שרוצה להיות צלם מועדונים 1. הויכוח בשימוש במצלמה דיגיטלית או פילמ הוא לא רלוונטי, אלא אם כן אתה צריך לשלוח תמונות לאתר מסויים או לעיתון ובמקרה הזה פשוט נוח יותר לעבוד עם דיגיטלית בעלת שליטה ידנית. הטיפים מיועדים בעיקר לצלמי אנטרנט או עיתונים מקומיים 2. בכניסה למועדון כדאי לקחת כמה דקות לבחון את הקהל שלך, את המוסיקה, והכי חשוב את סגנון התאורן, האורות והעשן. 3. תפקיד הצלם חוץ מלצלם תמונות יבשות הוא בין השאר להעיר את הקהל, במידה ואתה נתקל באנשים שלא נוח להם מול מצלמות או שעדיין לא נכנסו לאוירת המסיבה, אל תתבייש לצלם 3 או אפילו 4 תמונות לאותו אדם ולצחוק איתו קצת, בדר"כ אנשים משתחררים בתמונה השניה או השלישית. 4. עדיף לא להתווכח עם בן אדם שמסרב לתמונה, בדר"כ יש סיבה טובה מאחורי הסירוב. 5. בנוגע לתאורן, אם תצליחו לקלוט את הראש שלו, עשיתם חצי עבודה. התאורן דופק הרבה מהתמונות, הוא מוריד תאורה למצב 0 ומעלה אותה למקסימום לפי החשק, הוא גם אחראי על העשן לכן תתרחקו מאזור מכונת העשן תמיד ותמנעו מצילום בזמן הפעלת המכונה, העשן הלבן יוצר קיר לבן כשאור הפלאש פוגע בו. 6. צילום אידיאלי הוא כשהתאורה נמצאת מאחורי המצולם ומאירה את האולם והאנשים. לכן תמנעו מלצלם אנשים ליד הקיר או כשהתאורה מאחוריכם תזהרו לא לצלם את קרני הלייזרים בטעות, במקרה שיש לכם מצלמה דיגיטלית לא רפלקס רוב הסיכויים שהמצלמה תשבוק חיים ולא תעבוד יותר לעולם. 7. בתור צלמים אתם משדרים אוירה, לכן כדאי שלא תהיו סגורים עם המצלמה וזהו, אלא תתערבבו עם הקהל שלכם, תצחקו איתו, תרקדו איתו והכי חשוב תדברו איתו.. אלא אם כן אתם רוצים תמונות יבשות של סתם אנשים רוקדים במסיבה. אנשים שיאהבו אתכם יתנו לכם פוזות של הלייף בלי בושה מהמצלמה. אם אדם מבקש עוד תמונה תתנו לו אפילו עוד 2 או 3, זה ישתלם בסוף. 8. המלצה שלי, אל תתקעו במקום אחד יותר מדי ואל תסתובבו יותר מדי בתוך הרחבה. מסיבה היא צפופה ואף אחד לא אוהב שמפריעים לו יותר מדי, מה גם שעכשיו בכל מסיבה יש עוד 7 צלמים מאתרים ועיתונים שונים. תעשה לך הפסקות בין סיבוב לסיבוב 9. צילום מסיבות הוא הצילום הכי לא מבויים או אומנותי שיש, כי זה צילום בזמן לחץ. לכן אל תחשוב איך התמונה צריכה להיות ואיך הפוזה יותר תחמיא או איפה התאורה נמצאת עכשיו והאם העשן פועל באזור או לא, פשוט צלם איך שיוצא וכמה שיותר, בבית תבחר לך את המובחרות ביותר. 10. עיצה חשובה, תזהרי מסיגריות דלוקות, זה כואב מאוד להתקע באחת מהם. (סתם, בלי קשר לצילום) 11. בקשר לנתונים טכנים של המצלמה, עדיף להשתמש בפלאש חזק חיצוני, אבל ממש לא מחייב, אפשר גם להשתמש בפלאש מובנה אם יש לך דיגיטלית קומפקטית. מה שכן, רצוי לכוון את הפלאש לבן אדם שאותו את רוצה לצלם בשביל להקפיא רק אותו, ולא לנסות לכוון אותו לכיוון 60 מעלות או 45 מעלות כמו שרוב הצלמים מנסים לעשות. 12. עדיף שתהיה לך עדשה רחבה על המצלמה, יהיה לך יותר נוח לצלם גם ממרחק מאוד קרוב וגם לתפוס יותר פרטים. 13. מהירות ומצמם, אני מכוון מהירות ל 1/4 עם צמצם הכי פתוח באסא 800. במצלמה דיגיטלית אסא 800 הוא לא שווה ערך לאסא 800 במצלמת פילמ לכן יש פחות גריין. 14. בזמן צילום, בגלל המהירות הנמוכה, אל תזיז את המצלמה במשך שניה גם אחרי הצילום, ככה תוכל קצת להמנע מלהוציא אנשים שקופים או צבועים בירוק כחול וכד' 15. במידה ואת מצלמת לאתר כלשהו.. כדאי שהמצולמים שלכם לא סתם ירקדו ואתם תעמדו מהצד ותצלמו, בצורה הזאת אף אחד לא יכנס לאתר. אנשים אוהבים לראות את עצמם בפרונט באנטרנט, אז לא להתבייש להגיד לזוג להסתובב אליכם או להגיד לאנשים להתחבר לקבוצות ולעשות פוזות אל מול המצלמה. (ביניינו, ככה רואים גם יותר את הפרונט של הבחורות המבורכות) 16. עוד טיפ אחרון בנוגע לנתונים, כוונו את ה WB למצב תאורת טונגסטן. בהצלחה וצילום מהנה

מגדיאל

New member
כלומר טיפים 13 ו-16 אינם עבור פלאש?

אתה, אישית, השתמשת בפלאש או סמכת על ISO גבוה?

ran refael

New member
אי אפשר להסתמך על iso

במיוחד כשמדובר במהירות תריס מאוד נמוכה, אם לא תצלם עם פלאש, כל התמונה תהיה מרוחה.. אל תשכח שיש תנועה כל הזמן במועדון, ואנשים רוקדים תמיד. מהירות של 1/4 תוציא המון אנשים בתנועה בלי אדם אחד בפוקוס דבר שני, בקשר לנושא הטכני, קשה לי להאמין שהמצלמה שלך תצליח לעשות פוקוס אוטומתי בלי הפלאש, תנאי התאורה הם מאוד חשוכים, לעין הלקטרונית של המצלמה, אין אפשרות להתמקד באופן אוטומתי בלי קצת עזרה. מי שלא מאמין, יוכל להוריד את הפלאש החיצוני שלו מהמצלמה ולנסות לפקס אוטומתי בתנאי תאורת מועדון. האסא הגבוה והמהירות הנמוכה נועדו רק כדי להכניס גם קצת מהאוירת רקע של המועדון.. תאמין לי, ממש ממש חשוך במועדון לילה, יש מקרים שגם 1/4 עם 800 אסא לא מספיקים בשביל לצלם את האנשים רוקדים ברקע, לפעמים צריך גם מהירות של שניה. בשביל להקפיא את האדם שעומד קרוב אליך, אתה חייב להשתמש בפלאש

מגדיאל

New member
המון תודות, רן. במצלמות סוני יש קרן

לייזר שמקרינה על האובייקט רשת שתי וערב, והמצלמה מתפקסת עליה. הייתי רוצה לבדוק שהבנתי מה שאמרת: מצלמים במועדון עם פלאש וחשיפה של רבע שנייה? יום טוב לך.

masterboy

New member
בטוח שזאת קרן לייזר?

עד עכשיו ראיתי רק מנורות LED רגילות....

מגדיאל

New member
כן, זו קרן לייזר. בלשון המדריך:

laser holograms. מעניין מאוד לראות את מבנה הרשת שהקרן יוצרת על האוביקט.

ran refael

New member
אני מכיר..

פטנט חמוד במצלמות קומפקטיות נתקלתי בו לפני שנה וחצי במזרח

אתה סגור על זה???

רן אחלה טיפים , כל הכבוד אבל ... לא הבנתי את הקטע של הלייזר והשבתת המצלמה, איזה סיבה למצלמה "לשווק חיים" בגלל קרני הלייזר???

ran refael

New member
אין לי מושג למה זה קורה

אני זוכר שהייתי בקולנוע זמיר פעם, והיו ים של לייזרים מכל הכיוונים באיזה ערב מיוחד שהם ארגנו... ל 3 צלמים הושבת החיישן באותו ערב, אז הלכתי ושאלתי אחד מהם, הוא אמר לי שהדבר האחרון שהוא זוכר, שנכנס לו לייזר לתוך הצילום והמצלמה פתאום הפסיקה לצלם. אחרי זה חקרתי קצת ושאלתי צלמי מועדונים בכל מועדון אם זה קרה גם להם.. תאמינו או לא, זה קרה להרבה צלמים שהשתמשו במצלמות דיגיטליות קומפקטיות. סתם לידע כללי, הבחור מזמיר צילם עם קנון A70 לכל מי שרוצה לצלם מועדונים, זאת חוויה מטורפת וכייף לא נורמלי צריך רק לשמור על המצלמה

masterboy

New member
אולי =>

קרן ליזר זאת קרן אור מרוכזת שהומצאה ע"י מעבדות בל שהם המציאו את Unix,את שפת C, את התאים הסולאריים ואבא שלי גם אמר שהוא יודע על חברת Bell שמיצרת מסוקים אבל אני לא בטוח במאה אחוז שיש קשר ביניהן. בכל מקרה הקרן אור הזאת היא פשוט מרוכזת ולכן העוצמה שלה גדלה פי כמה וכמה מקרן אור רגילה. בגלל זה קרני ליזר יכולות לעוור כי זה כאילו היו מכניסים לעין אור ממש ממש חזק. אז תחשבו על זה שיש קרן אור שגם ככה מאוד מרוכזת ועוד יותר מרכזים אותה על ידי העדשה של המצלמה לנקודה קטנה על החיישן של המצלמה. אני רואה כאן פוטנציאל לדפיקה טוטאלית של החיישן.....

Numnum

New member
הסבר יפה מאסטר . התשובה גם נכונה

הסינים והאמריקאים עובדים כבר כמה שנים (בנפרד) על קרן לייזר שפשוט תשרוף/תסוונר חיישנים של לווינים . לעקוב אחר לווין זה קל וקרן לייזר בעוצמה מספקת יכולה להוציא מכלל שימוש לווין ריגול ע"י פגיעה בחיישן שלו .

jinji0

New member
זהירות! ../images/Emo12.gif

משרד הביטחון עוד עלול לסגור לנו את הפורום - אם תמשיך לדבר ככה... אסור לספר..

../images/Emo121.gifאח'שלי, 'סתכל גע ימינה

*מנפנף לשלום* חיחיחי, בן עתלית ובין חיפה כלא 6 הוא שם נימצא, אם תרצה לראות אותי בכלה 6 תמצא אותי ויי לי ויי לי ויי לי, סיגריות מקבלים 5 זה חביבי כלא 6 בכל זאת מעשנים עסמים מטבק של יזרונים ויי לי ויי לי ויי לי, אוקי, הוצאתי את זה..

למעלה