מישהו הלך לצלם כלבים וחתולים ברמלה?

דנייייי

New member
טוב הנה מקבץ קליל

דווקא היה מאוד נחמד שם. היינו רק 5 צלמים, הייתי בטוח שיגיעו יותר ובגלל שהגענו כמות כזו נמוכה של אנשים לא הספקנו לצלם את כל הכלבים שם

דנייייי

New member
טוב נו עוד אחד חמוד

עלי הוטלה משימה לא פשוטה של צילום גורים... הבעיה הייתה שברגע שהם הוצאו מהחצר שלהם היה נורא קשה ולעיתים בלתי אפשרי לצלם אותם בגוף מלא ולא הייתה ברירה אלא לתפוס אותם-להחזיק ביד ולצלם הכלב הזה שבתמונה, היה שותף לתא עם לברדור חמוד שמצא בית חם עוד באותו יום...אז אנשים טובים תנו קפיצה ואל תשאירו את היפיוף הזה לבד בתא

Nat King Cole

New member
הערה כללית בענין צילום כלבים

אולי מישהו שמבין - (אני לא צלם בעלי חיים בד"כ) ירתם וירשום איך כדאי לצלם כלב ב"תנו לחיות לחיות" שיתן דגש לפעם הבאה: (בלי או עם בן אדם שקרוב אליו בפריים, מרחק וכדומה) גורים זו אכן בעיה... אז כדאי לפרט קצת אחרי שנראה כמה שיותר צילומים ונגבש כיוון כללי (זו לא אומנות אבל תרומה חשובה לדעתי). סחתין דניייי על הצילומים. אבי.

דנייייי

New member
האמת

בגוריה התאורה הייתה מאוד בעייתית, מה גם שבחוץ היתה שמש מאוד חזקה. בסוף אני נאלץ להודות שהפסקתי לשם דגש על "אם שרפתי או לא שרפתי את הרקע" העיקר שהכלב שמצולם לא נשרף. הרי בסך הכל מדובר במטרה טובה ולא בתמונות שאשלח לתחרות או משו בסגנון ולכן הרשתי לעצמי טיפה לשרוף רקע פה ושם

ran refael

New member
רעיון טוב.. הנה כמה טיפים

צילום כלבים דומה לצילום פורטרטים זויות המצלמה מאוד חשובות זוית צילום נמוכה (קצת מתחת לעיניים של הכלב) משדרת כלב עם עוצמה ונוכחות, לדוגמא: כלבים גדולים כמו רועה גרמני, רודוויילר וכו.. צילום מזוית גבוהה (קצת מעל העיניים, לא הרבה) עדיף לצלם כלבים קטנים וחמודים, כמו פודלים ופינצ'רים. זוית בגובה העיניים רצוי לצלם כלבים גדולים אך לא מאיימים, כמו דלמתיים, ופודלים צרפתיים גדולים וכו.. רצוי תמיד לצלם את הכלב בישיבה כשהוא מביט אל המצלמה ולא להשתמש בפלאש אלא רק באור השמש צמצם, רצוי סגור עד ל 8

Nat King Cole

New member
תודה רן, מה לגבי נוכחות או

אי נוכחות של אדם בפריים? (או רק רצועה...) אבי.

ran refael

New member
אני חושב

שכמו שאמר Noaal כדאי להכניס בן אדם לתמונה לאו דווקא בגלל הפרספקטיבה, אלא יותר בגלל הקושי של הצלם לצלם את הכלב או החתולה בלי שהוא או היא יזוזו.. ואם כבר משהו תופס אותם, אז למה לא להכניס גם אותו לפריים? ובקשר להמשך הדברים שכתב Noaal בצילום צריך סבלנות, אם אתה רוצה שהתמונה תצא טובה, צריך לחשוב,לקחת את הזמן ולהיות דרוך עם האצבע על ההדק.

Noaal

New member
הסתייגות קלה

במקרה כמו הצלומים לתל"ל היה חשוב לעיתים כי הכלב יצולם כשהוא עומד, רצוי ליד בן אדם ו/או עמוד, בכדי שיהיה ניתן לקבל פרספקטיבה של גודל.

Noaal

New member
ועוד תוספת להסתייגות

דבריך רן הם נכונים לכלב מאולף ו/או ביתי ללא בעיות או חרדות למינהן. כלבים אשר נמצאים בעמותות של בע"ח הם לרוב לא כאלה. חלקם סובלים מחרדות כה עצומות עד כי אינם מוכנים לצאת מהכלובים בהם הם נמצאים. חלק מהכלבים כל כך מתרגשים מהיכולת שלהם לצאת פתאום שהם פשוט לא מפסיקים להשתולל. הדברים של רן הם נכונים בגדול, אך לא במקרה הנ"ל.

shayt

New member
למה צמצם סגור ?

הייתי דווקא הולך על פתוח, כדי שהאדם שמחזיק את הגור יצא מטושטש, ולא ייקח תשומת לב מהגור. שי

ran refael

New member
אבל יש עם זה בעיות

בדר"כ חיות מצלמים עם עדשת טלה, ברגע שמצלמים עם צמצם פתוח, הנושא היחיד שיכנס לעומק השדה הוא חתיכה מהראש של הכלב דבר שני, בצילום חוץ בשמש, יש המון אור, בצמצם פתוח המצלמה צריכה לפצות עם מהירות גבוהה מדי. לדעתי עדיף צמצם סגור, כל אחד יכול לצלם כרצונו

Noaal

New member
וגם אני הייתי

תיקון קל לדני - היינו 6 צלמים. עיקר הבעיה הייתה חוסר ארגון של תל"ל ומחסור "במחזיקי כלבים", ולא בכמות הצלמים. דני שם תמונות של הכלבים - אז אני אשים את התמונות היותר מצחיקות של החתולים.

למעלה