שלום אני צריך טיפים..

Aliens Exist

New member
שלום אני צריך טיפים..

אני צריך טיפים לצילומים של .. זריחה ,שקיעה עם מצלמה אנלוגית איזה עדשה . שיטות ומה שעולה לכם

ran refael

New member
זה פשוט

על מנת להדגיש את הזריחה ואת השקיעה, ולא סתם לצלם שמש באמצע השמיים, נדרש לדעת כמה חוקים בסיסיים לצילום שקיעות.. מכיוון שהשמש זורחת במזרח ושוקעת במערב בצילום מקצועי מתרגמים את זה לצדדים בפריים- ז"א: צד ימין מזרח (זריחה) צד שמאל מערב (שקיעה) לא הרבה מקפידים על כללים זניחים כאלה, אני מאלה שתמיד מקפיד. בקשר לחשיפה, תמדוד אור מהשמיים בקשר לאסא, אני מעדיף אסא 200 ומטה בצילום צבעוני ובשקופיות 100 אסא ומטה. בקשר לעדשה, מה שהכי נראה לך טוב בעין, זה תלוי רק בך. המלצה: צלם לפחות 3 תמונות בכל קומפוזיציה, כאשר תמונה ראשונה בחשיפה של 1- תמונה שניה בחשיפה 0 ותמונה שלישית בחשיפה 1+

liorsh

New member
ענין של טעם

אבל לדעתי צילומי שקיעה, על מנת לא ליפול למלכודת של בנאליות ולהיות מרגשים באמת (כי הרי זו כוונתנו), יכולים ללכת על אחד משני מוטיבים: 1. לתפוס רגע מסוים עם צבעים דרמטיים במיוחד, ביחוד עם עננות מסוימת שיכולה להוסיף. אפשרות נוספת היא לתפוס השתקפויות מעניינות. 2. לתפוס נושא אחר בתמונה שיצור קומפוזיציה טובה עם הרקע של השמש (למשל מישהו שהולך על שפת הים, סירת דייגים ששטה וכו'). גם במקרה הזה כדאי לנצל את ענין הצבע כדי להשיג אפקט דרמטי, אבל המוקד הוא ב"דיבור" שבין הרקע של השקיעה/זריחה למול הנושא שאותו בחרת. אפשר כמובן לשלב גם בין השניים. בכל מקרה, המדידה שלך צריכה להיות סלקטיבית מאוד. רוב הסיכויים בצילומים כאלה שמדידת האור לא תתאים לכל האיזורים בתמונה. כך שאם הרעיון שלך הוא לתפוס צבעים דרמטיים של השמיים - תמדוד משם. מקווה שעזרתי, ליאור

למעלה