שאלה חצי טכנית

urilei

New member
שאלה חצי טכנית

יש לי שאלה אולי קצת מוזרה איך צריך לצלם נרות? (דולקים כמובן) ככה שיצאו יפים כמו שהם נראים במציאות. תמיד יוצאת לי תמונה או עם צבע נורא חזק או לחליפין עם מעט מידי אור. עשיתי מלא מלא נסיונות (כולם עם חצובה כמובן) ואף פעם לא יוצא לי באמת כמו שזה נראה. איך צריך לכוון: - פלאש (כן/לא, כמה) - זמן חשיפה - ISO - ולא במצלמה - תאורה בחדר, אור או חושך? אני אציין למקרה שזה לא ברור שהבעיה היא לא שאני לא יודע להפעיל מצלמה, כי יש לי המון תמונות (יום ולילה) נהדרות. אם אפשר תשובות ממישהו שבאמת עשה את זה ויצא לו טוב ולא סתם ניחושים (כי אני לא הצלחתי לנחש
) תודה !

לירונדה

New member
אמממ...

ככה אני הצלחתי חדר חשוך לגמרי חצובה כמובן חשיפה די ארוכה זה יוצא, אפילו של כמה שניות בלי פלאש...אני אף פעם לא משתמשת בפלאש iso - אפשר 400...כמובן שתלוי עד כמה גרגירי את מוכנה שזה יהיה ובסופו של דבר תנסי להגיע לחשיפה נכונה...עם מדידת אור נקודתית על הנר

ran refael

New member
שלום אורי

קודם כל, מה אתה רוצה להדגיש בצילום הנרות? גם את הנר עצמו? רק את הלהבה? גם את הרקע שמסביב?? הטיפ היחיד שאתה צריך לדעת הוא מהיכן למדוד את האור. במידה ואתה רוצה לצלם רק את הלהבה, צלם תאורה חשוכה או מוצלת ותמדוד את האור מהלהבה בלבד. צילום שכולל את הנר, תמקם מנורות ליד הנר או מתחתיו, כשהחשיפה של הנר עצמו תהיה סטופ אחד או שניים פחות מהלהבה עצמה. כדי לצלם גם את הרקע.. כמובן שאור הנר יכול להאיר חלק קטן מהרקע אבל בשביל להאיר חדר שלם זה לא יספיק, לכן, תוסיף תאורה לכל החדר ותמדוד מספר פעמים, גם מהלהבה וגם מהחדר עצמו, החשיפה בחדר צריכה להיות בסטופ אחד או שניים פחות מהחשיפה של הנר. חשוב שתזכור: לא לצלם לעולם קרוב מעל הנר, כדי לא לשרוף את עצמך ולא את המצלמה. במקרה ואתה מצלם בדיגיטלית, תזכור שהחום שעולה מהנר יכול לפגום בחיישן שלך. ועדיף להשתמש במהירות גבוהה מ 1/60 בשביל להקפיא את הלהבה. בהצלחה

TAZ!

New member
מדידה מהלהבה.

זה לא יגרום לתת חשיפה? האם אין צורך לתת פיצוי חיובי על מדידה כזו?

ran refael

New member
המדידה היא בערך על אותו עקרון

כמו צילום שקיעה או צילום מדורה בל"ג בעומר. לגבי פיצוי חיובי או שלילי, זה מאוד תלוי במצלמה ובעדשה, בגלל זה תמיד בכל צילום, עדיף לעשות 3 תמונות, פעם אחת פיצוי חשיפה של +1 פעם שניה פיצוי חשיפה על 0 ופעם שלישית פיצוי חשיפה על -1 לבסוף לבחור את התמונה הכי טובה. ושכחתי לציין בהודעה קודמת לגבי מצלמות דיגיטליות. נתונים לגבי טמפרטורת צבעים: טמפרטורת צבעים של נרות היא 2000 מעלות קלוין (1000000/2000 = 500 מעלות מירד) W/B- זהה לתאורה חמה (טונגסטן), במידה ויש עוד מקורות תאורה באזור עדיף לתאם את מדידת איזון הלובן אליהם ולא לפי הנר.

Nat King Cole

New member
מה עם הWB?

חשיפה נכונה היא לא הכל. צריך גם צבע נכון. בצילום בDaylight נקבל גוונים צהובים מידי של הנרות. בצילום בTungsten נקבל גוונים מאוזנים יותר. ממליץ לא להשתמש בAuto White Balance כי אז התוצאה לא ידועה. גם בטונגסטן יש מספיק צהוב כדי שזה יראה אור נר ולא משהו לבן ומשעמם. כי הנטיה של הWB תמיד להביא לגוון לבן אחיד. וזה גורם לפיספוס של המארה ה"אפל" (והצהוב). יש מצלמות עם ברקטינג לWB. וגם ברקטינג לחשיפה היא יעילה כאן בד"כ. רק שאז יצאו כ9 חשיפות... וצריך לבחור את האחת הטובה.
אבי.

למעלה