כמה טיפים לצילום אנשים

masterboy

New member
כמה טיפים לצילום אנשים

אני חורש על האינטרנט ומוצא כל פרט מידע הכי קטן על צילום בסגנון זוהר(glamor) והסגנון של האופנה(Fashion) ויש כמה טיפים נחמדים שמצאתי אז אני משתף אתכם בהם גם בשביל שתילמדו וגם בשביל שהם יכנסו לראש שלי יותר טוב. 1) יש איזה אינסטינקט שצלמים מפתחים שאם רוצים לצלם משהו אז מצלמים אותו עם הפנים כלפי השמש. זה יוצר תאורה טובה אם באמת השמש למטה(קרוב לשקיעה או אחרי הזריחה) וזה ממלא לנו כל מיני צללים מעצבנים. אבל יש רק בעיה אחת. הדבר הזה נוגד את החוק הכי בסיסי בצילום אנשים וזה שיהיה להם נוח. אם אני מצלם דוגמנית שהפנים שלה כלפי השמש השמש תפריע לה בעיניים והיא כל הזמן תמצמץ. בטח שאני לא אגיע למצב שהעיניים היפות שלה יהיה פתוחות ויראו את היופי שלהן. אז מה עושים? במקום זה אנחנו מצלמים הפוך ממה שנראה לנו הגיוני! אנחנו נצלם אותה עם הגב לשמש. את החושך שיווצר אנחנו נמלא עם פלאש שגם יאיר אותה וגם יבליט אותה מהרקע. דבר נוסף שזה יתן לנו זה הילה יפה סביב הראש שלה שתיווצר בגלל האור שמש החזק שפוגע בשיער. זה נותן תוצאה מאוד יפה. דבר דומה אפשר לעשות גם בצילום שהשמש נמצאת בצד של הדוגמנית. הבעיה היא שזה יצור לנו על חצי פנים חושך לכן אנחנו נצתרך רפלקטור\מראה שתאיר את החלק המוצל או שנצלם בצורה כזאת שהחלק החשוך יהיה יותר קרוב למצלמה ונשתמש בפלאש. 2) יש פחד מסויים לחתוך את האובייקט שלנו. לי אישית אני יודע שיהיה קשה להשתחרר ממנו בפעמים הראשונות שאני אצלם כי זה באמת קשה להגיע לתוצאה טובה. מצד אחד אפשר לחתוך יותר מידי ואז נאבד פרטים חשובים ומצד שני אם נחתוך פחות מידי או לא נחתוך בגלל זה יראה מוזר. מה שטוב בלחתוך את הדוגמנית שלנו זה שאנחנו בעצם ממלאים בה את הפריים גם אם במציאות השארנו די הרבה מהרקע. ככה אנחנו גם יכולים להדגיש תווי גוף מיוחדים שלה או לתקן עיוותים קטנים בקווי גוף שלה. 3) להמנע מצללים שנוצרים על ידי הפלאש! אם אנחנו צריכים להשתמש בפלאש כדאי שהפלאש יהיה לכיוון השמש. ככה ששמש בעצם תמלא את הצל שנוצר מאחורי הדמות שלנו ולא נראה את הצל. 4) תדאגו כל הזמן שלדוגמנית יהיה נוח! כל תחושה של הדוגמנית משתקפת בתנועות גוף שלה או בפנים שלה, וגם אם היא השחקנית הטובה בעולם עדיין יראו אם היא מזייפת את החיוך או שמזייפת מבט רציני. אם אתם רוצים להעביר תחושה של שובבות או של שמחה תצחיקו את הדוגמנית שלכם, ספרו לה בדיחה ותחמיאו לה כל הזמן על המראה שלה. גם אם אתם לא בטוחים במאה אחוז שהתוצאה היא הכי טובה בעולם תשקרו באותו הרגע של הצילומים ותגידו שהתמונות יוצאות מדהימות! זה יכניס אותה לכל הקטע ויהיה יותר קל לקבל ממנה שיתוף פעולה. אם זאת איזה פוזה מוזרה תשאלו אותה אם נוח לה ואם לא אולי תוכלו למצוא ביחד משהו שיהיה לה יותר נוח וככה תקבלו תמונה הם הבעה יותר טובה. 5) שימו לב שאין הבדלים יותר מידי חזקים בתאורה על הגוף שלה ובמיוחד על הפנים! שינויים בתאורה יכולים להיות מצויינים אבל אם צד אחד של הגוף שלה שרוף והצד השני חשוך לגמרי אנחנו בבעיה גדולה. בסטודיו הרבה יותר קל לסדר את זה ופשוט מסדרים את התאורה כמו שרוצים שהכל יהיה מאוזן אבל בחוץ זה הרבה יותר קשה. בגלל זה משכנעים כמה חברים להצטרף לצילומים ולהחזיק את הרפלקטורים והמראות בשביל לאזן את התאורה. 6) המרחק ביניכם לבין הדוגמנית צריך להיות מרחק הגיוני. אל תצמדו לפנים שלה כי זה יגרום לה אי נעימות וכמו שאמרתי זה נוגד את הכלל הבסיסי שלדוגמנית צריך להיות נוח. תעמדו במרחק של שני מטרים או שלושה. אם חשוב לכם התקריב תשתמשו בזום. מצד שני לא כדאי לעמוד במרחק של עשרה מטרים ממנה כי גם כדאי שהיא תרגיש אתכם ואת המצלמה. 7) אל תפחדו מחשיפות איטיות. נכון שמריחה היא דבר נוראי ברוב המקרים אבל מצד שני לפעמים הקפאה גמורה ומוחלטת יכולה להיות קשה מידי וחזקה מידי. שמתי לב שלפעמים אם יורדים למהירות של 1\30 ולפעמים אפילו יותר מתקבלת רכות שמצד אחד לא מורחת את התמונה והורסת את הפוקוס אבל מצד שני אין את החוזק והקשיחות שלא תמיד רוצים. זהו עד כאן. תזכרו שאני בעצמי עדיין לא ניסיתי את הדברים האלו ככה שזה מצד קצת מוזר שאני נותן טיפים עוד לפני שאני מנסה אותם בעצמי אבל כמעט כל הדברים פה הם בעצם ציטוטים או הסברים של דברים ששמעתי\קראתי\ראיתי אצל צלמי אופנה מובילים ומצליחים בכל העולם(הכמות חומר שיש על זה באינטרנט באמת מדהימה).

היי מאסטר תודה לך

שהבאת לנו את המידע הרב הזה ושיתפת אותנו במידע הנ"ל אני לפחות בחלק ממנו אעשה שימוש לידע שנצבר אצלי ונסיוני בצילום כל הכבוד לך שעשית את המחקר הזה לא רק בשבילנו אלא בעיקר בשבילך ואני פשוט מורידה בפניך את הכובע שיש לך את הסבלנות והרצון העז לקרא לחקור ללמוד להתפתח בצילום ישר כוח מאסטר

dark spy

New member
תודה רבה ../images/Emo13.gif

מקפיץ למען כל מי שעוד לא ראה.... ומקווה שיצא לי להישתמש בזה בקרוב

למעלה