לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769327,693 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-'על פורטרטים'
על פורטרטים
<< ההודעה הנוכחית
22/12/2004 | 12:44
17
47
שלום לכולם לפני כמה שבועות מישהו שיגר את ההועה הזו לחלל הפורום:

איך מצלמים פורטרטים מבלי לפגוע בפרטיות האדם ?
מהיא תמונת פורטרט טובה ואיך משיגים אותה ?

עניתי אז בכמה דקות שהיו לי.
גיבשתי תשובה טובה יותר אתם מוזמנים להעיר.

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'חלק ראשון'
חלק ראשון
22/12/2004 | 13:05
7
7
הכוונה בשאלה היתה לצילום פורטרטים לא מכוונים כלומר צילום במצלמה
נסתרת אחרת ברור שנפגע בפרטיותו של האדם המצולם.
פורטרט מכוון - הצלם מעמיד את נושא הצילום, לפעמים עם חפץ נוסף.
אלו צילומים מהסוג שהצלם האוקראיני יוסוף קארש נהג לעשות,
בקרוב בטור האומנים הגדולים.
פורטרטים לא מכוונים (מצלמה נסתרת) - הצלמת האמריקאית איב ארנולד
השתמשה רבות בצילומים כאלה.
הרעיון הוא לתפוש את המצולם בסביבתו הרגילה ולא בפוזיציה מאולצת
אם המצלמה באמת נסתרת זה ברור.
כדי לא להפתיע מצולמים יש להשתמש בציוד שקל לסנן לידם
כמו מצלמות דיגיטליות עם צג מסתובב,
להבדיל מקנון מרק 2 עם עדשה גדולה וסך אור.
אם המצולם נמצא בציבור אתה לא פוגע רשמית בכך שאתה מצלם אותו.
כלומר זה לגיטימי בתקוה שהוא לא יעשה נזק לך או למצלמה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-''לגיטימי בתקוה שהוא לא יעשה נזק לך'
'לגיטימי בתקוה שהוא לא יעשה נזק לך
22/12/2004 | 13:20
2
6
או למצלמה' - יוצא לי הרבה לחשוב על זה,במיוחד בקשר לצילום במקומות מסוימים.נקודה חשובה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לדעתי רק זה מצדיק מצלמת כיס קומפ.'
לדעתי רק זה מצדיק מצלמת כיס קומפ.
22/12/2004 | 13:20
1
6
לצפיה ב-'או אימוני ריצה'
או אימוני ריצה
22/12/2004 | 17:20
4
תלוי איך את מסתכלת על זה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'חלק שני'
חלק שני
22/12/2004 | 13:50
3
6
בצילום פורטרט טוב יש לשלב את הדמות עם הסביבה שלו צורנית
ורעיונית, אחרת נקבל צילום 'יבש' וחסר חן.
מקובל להשתמש בעדשה של 85 מ"מ בצילום על סרט עד כ 105 מ"מ
זה נותן פרופורציות טובות ומונע עיוות.
במצלמות הדיגיטליות עם ההכפלה זה קרוב לעדשה של 50 מ"מ.
תאורות אפשריות - אור יום, תאורת ליבון, תאורת חלון.
הבעיה היא לכסות על הצללים כי לא ניתן להתקרב לדמות עם
גליון מחזיר אור או פנס. אני אישית נגד צילום עם מבזק
כי זה מקלקל את התחושה הטבעית הקשה להשגה בכל מקרה.

אבי.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מבזק'
מבזק
22/12/2004 | 14:52
3
שימוש במבזק עם דפיוזר או הבזקה לתקרה או קיר צד יכול לאפשר מקור אור לגיטימי לצילומי פורטרטים.

אגב אני מתעניין ברכישת תאורה מלאכותית [מטריה עם מבזק למשל]. אם למישהו מידע איפה כמה מי ומו מוזמן לשרשר פה או בטכני או למסרים.

שח
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'שוב החכמתי '
שוב החכמתי
22/12/2004 | 18:09
1
2
אני חייבת להתוודות שההודעות שלך עונות על חסך גדול שהיה לי בפורום הזה.
תודה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'בבקשה. שמח לעזור.'
בבקשה. שמח לעזור.
22/12/2004 | 22:23
4
לצפיה ב-'שאלה נוספת:'
שאלה נוספת:
22/12/2004 | 20:11
8
3
פעם אחת בחיים הלכתי לשוק מחנה יהודה במטרה לצלם אנשים.
הגעתי עם כל הרצון והמוטיבציה אבל כשניסיתי הרגשתי שזו מעמסה ריגשית.
הרגשתי מציצן. הרגשתי שאני חודר לפרטיותם של האנשים. הרגשתי זר.
הסתתרתי מאחורי 300MM שנתנה לי טווח מרחק יפה כדי שהמצולם לא ישים לב והרגשתי חרא.

האם אפשר לצלם פורטרט מוצלח בידיעת המצולם? האם זה נעים\לגיטימי\מקובל לבקש ממנו "אפשר לצלם אותך?"
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לפי דעתי'
לפי דעתי
22/12/2004 | 22:20
4
4
זה לגיטימי ואפילו מקובל בקרב הרבה צלמים לבקש רשות מהמצולם, וזה לא גורע מאיכות או אותנטיות התמונה. קח דוגמא קיצונית - צלמי תעודה שעובדים במקומות בהם אם תצלם אישה נשואה ללא רשותה/רשות בעלה, תוכל לחזור הביתה בלי ידיים (הרבה מדינות מוסלמיות). ובכל זאת ראיתי תמונות מדהימות ביופיין של צלמים שעבדו באפגניסטן.
לפעמים אם תקבל את הסכמת המצולם הוא ישתף פעולה יותר טוב, וכך גם הרגשת המציצנות שלך וגם אי הנוחות הטבעית שלו מול מצלמה תרד.

לגבי המציצנות, אני חושב שזה נובע מהעובדה שמפריע לך, שהמצולם לא יודע עך כך שאתה מצלם אותו. עם כל הרצון לתפוס רגע אמיתי ולא מבויים, אנשים מרגישים לא בנוח כשהם מגלים שמישהו מביט בהם ארוכות, או מצלם אותם. הם גם לרוב משנים את ההתנהגות שלהם, ואז הרגע "נהרס".

אולי רק נסיון ועבודה ממושכת בסיטואציות כאלה יעלימו את המעמסה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ועוד רעיון'
ועוד רעיון
22/12/2004 | 23:57
3
4
אם צילמת מישהו בלי שראה, וכבד לך על המצפון, ובטעות יצאה תמונה טובה (יש להוסיף: ובהנחה שצילמת איזה רוכל בשוק שתדע למצוא אותו באותו מקום כעבור כמה ימים...) - אדרבה, חזור אליו עם התמונה שצילמת ותן לו עותק מתנה. בעיני תצא תותח, הוא וודאי ישמח, ומצפונך יזרח.

או שלא...ואז יש להסתמך על כישורים טבעיים (רגליים קלות למשל).

מור.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'פשוט יותר להראות לו מיידת ב lcd ...'
פשוט יותר להראות לו מיידת ב lcd ...
23/12/2004 | 00:20
2
4
לצפיה ב-'כן, אבל מפקששים את כל עניין הכבוד'
כן, אבל מפקששים את כל עניין הכבוד
23/12/2004 | 00:33
1
2
לאדון/גברת המכובד/ת שצילמת. הרבה יותר נעים להחזיק תמונה ביד מלהסתכל בה בצג קטן מדי שיש לידו כפתור עוד יותר קטן ששתי לחיצות עליו שולחות את התמונה למעמקי השככה.

לא ככה?

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לא כל כך...מניסיוני בעינין התמונה'
לא כל כך...מניסיוני בעינין התמונה
23/12/2004 | 01:26
2
על המצלמה מעוררת עינין רב , וכל האקט מתקבל בכבוד , והערכה...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לא להסתתר'
לא להסתתר
23/12/2004 | 10:13
2
3
זאת דעתי.
מנסיוני בצילום נוף אנושי, אני לא מסתתר. אני עומד באמצע הרחוב, אנשים רואים אותי עם המצלמה, רואים אותי מכוון אליהם מצלמה.

היו כאלה שסימנו לי לא לצלם, אבל זה נדיר. במקרה כזה אני פשוט מפסיק לכוון, לא מצלם אותם, מכבד את רצונם. רוב האנשים בסדר עם זה.
יש כאלה שמסתתרים, ואני מבין שהם לא רוצים להיראות, אז אני לא מנסה בכוח לצלם אותם.
אני מנסה להגיע למצב שבו אני לא מסתתר מהמצולם, הוא רואה אותי, מודע למעשיי, ומעבר לכך ההחלטה היא שלו. ואני מכבד אותה.

ליאור
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מחשבות שלי בעניין אחרי כמה נסיונות'
מחשבות שלי בעניין אחרי כמה נסיונות
23/12/2004 | 12:19
2
אז נתחיל מזה שלתחושת החוסר נוחות של לכוון על אדם שאיננו מכירים מצלמה
שותפים כל אלו שמצלמים אנשים ברחוב.

שמתי לב גם שאנשים מאד חשדנים לגבי המצלמה כאילו שלכולם יש משהו להסתיר ,גם אני נתקלתי באנשים שסימנו לי לא עם האצבע ומיד ויתרתי על הצילום ,להתעקש לצלם מישהו זה ממילא פספוס.

לגבי עדשות טלפוטו , לדעתי דוקא עם עדשה כזו אני מקבל תחושה של הסוטה השכונתי שמתחבא מאחורי עץ ומצלם את הילדות של השכונה (דוגמא מוקצנת בכוונה).
אני חושה שעדשת 50mm או 28 עושות עבודה יפה ומחייבות אותך להתקרב ולהיפתר מתחושת החוסר נוחות.

תמיד לזכור להיזהר.
אנחנו חיים בחברה אלימה מאד ,ישנם אנשים שלא יהססו לתקוף אתכם.
בעיקרון יש להיזהר עם צילום של אנשי רחוב (למרות שהם בדרך כלל מרתקים ויכולים להוות נושא טוב לצילום) כמו זונות ,רוכלים ,חלפני דולרים ,חבורות של צעירים ושיכורים.
למרות שברוב הגדול של המקרים תחזרו הביתה בשלום צריך לזכור את הדברים האלו.

ועוד משהו קטן ,ניסיתי לצלם קצת בשדה התעופה החדש שלנו (נוסעים הם נושא מעניין ).
בתחום זמן של 15 דקות עצרו אותי 3 מאבטחים (אחד בכל קומה) ותשאלו אותי למעשי וביקשו להציג תעודה מזהה.
הם אמנם לא אמרו לי בפרוש לא לצלם אבל הסבירו שהם מעדיפים שאני לא אצלם ושזה גורם להם לאי נוחות (דרך אגב ,לא צילמתי אותם).

צילום - אמנות הצילום >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ